×
Filmowy wrzesień 2015 w ocenach. Ja i Earl i umierająca dziewczyna, Marsjanin, Sicario, Everest, Straight Outta Compton

Filmowy wrzesień 2015 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało we wrześniu.

10

Me and Earl and the Dying Girl
Dwóch wrażliwych filmowców amatorów zaprzyjaźnia się z chorą na raka koleżanką. Jest Dycha, więc więcej tłumaczyć nie trzeba.

9

Martian, The
W wyniku nieszczęśliwego wypadku amerykański astronauta zostaje sam na Marsie. I nie zamierza umierać. Jeden z najlepszych rozrywkowych filmów roku.

8

After Lucia aka Después de Lucía
Ojciec z córką zmieniają diametralnie otoczenie, by poradzić sobie ze stratą żony/matki. Niełatwe i z pozoru nudne kino prosto z Meksyku.
Crossing, Part I, The
Skomplikowane losy trzech par w targanych wojną domową Chinach. Monumentalny wojenny melodramat w reżyserii Johna Woo. Część pierwsza.
Dope
Trójka miłośników hip hopu z lat 90. wpada w sam środek narkotykowej zawieruchy. Quentin Tarantino spotyka Spike’a Lee i razem kręcą „Czwartek”.
Everest
Historia dramatycznej wyprawy na szczyt Mount Everest, podczas której himalaiści zostali zaskoczeni przez potężną burzę. Efektowne, ale nie efekciarskie kino górskie.
Fack ju Göhte
Drobny złodziejaszek zatrudnia się jako nauczyciel, by móc dobrać się do łupu, który czekał na niego w ukryciu. Fack ju polityczna poprawnościo!
No One Knows About Persian Cats aka Kasi az gorbehaye irani khabar nadareh
Słodko-gorzka fabularno-dokumentalna historia o irańskim podziemiu muzycznym. Siła młodości i miłość do muzyki to czasem za mało.
Our Man in Teheran
Dokumentalne uzupełnienie wiedzy wyniesionej z „Operacji Argo”, czyli jak to było naprawdę i dlaczego ambasador Kanady był taki cool.
Sicario
Agentka FBI dołącza do oddziału mającego na celu zlikwidowanie meksykańskiego barona narkotykowego. Mocne kino prosto z oka cyklonu amerykańsko-meksykańskiej wojny narkotykowej.
Sins of My Father
Historia narkotykowego barona Pabla Escobara opowiedziana przez jego syna. Kawał historii, to i kawał dokumentu.
Straight Outta Compton
Historia hip-hopowego składu, który wprowadził na salony gangsta rap. Tak się właśnie powinno robić biopiki.

7

Cooties
Wirus zamienia uczniów letniej szkoły w zombie. Do walki z nimi stają nauczyciele. Nie szukajcie metafory, szukajcie porządnej zabawy.
Inspector Calls, An
Rok 1912. Zaręczynowy wieczór w jednej z brytyjskich posiadłości zakłóca pojawienie się inspektora policji. CSI Downton Abbey.
Karbala
Zapis najkrwawszej bitwy, jaka stała się udziałem polskich żołnierzy po II wojnie światowej. Naprawdę porządne kino wojenne.
No Tears for the Dead
Płatny zabójca staje przeciwko swoim mocodawcom, gdy jedna z akcji kończy się tragicznie. Film przeciętny, ale akcja na najwyższym światowym poziomie.
Southpaw
Mistrz bokserski w wyniku rodzinnej tragedii traci wszystko. Porządny film, który wcześniej widziało się już kilka razy.
Totart, czyli odzyskiwanie rozumu
Dokumentalne śledztwo w sprawie założyciela legendarnej formacji Totart – Zbigniewa Sajnóga. Za mało śledztwa, za dużo artistiko.

6

Edinichka
Oddział radzieckich żołnierzy chroni w trakcie IIWŚ głuchonieme polskie sieroty. Nie tak złe, jak pewnie myślicie po przeczytaniu tego krótkiego zarysu fabuły.
Visit, The
Nastoletnie rodzeństwo wybiera się na tydzień do dziadków. Nie spodziewają się tego, co u nich zostaną. M. Night Shyamalan w miłosnym trójkącie z horrorem i komedią.

5

American Ultra
Drobny bakacz niespodziewanie okazuje się super hiper uśpionym agentem. Jeden z większych niewypałów roku.
Z for Zachariah
Historia osobliwego miłosnego trójkąta w postapokaliptycznej scenerii. Ładnie nakręcona i dobrze zagrana nuda.

4

Fantastic Four (2015)
Są komiksowi bohaterowie, którzy po prostu nie sprawdzają się na dużym ekranie i już. Członkowie Fantastycznej Czwórki właśnie do takich należą.
Last Shift
Młoda policjantka musi spędzić noc na opustoszałym komisariacie. Wkrótce zaczynają dziać się rzeczy dziwne. A widz chrapie.
Vacation
Jedyne, co dobrego mogę powiedzieć o tym remake’u klasycznej komedii z Chevym Chase’em to, że nie był taki zły jak myślałem.

Podziel się tym artykułem:

4 komentarze

  1. Our Man in Teheran ma na Filmwebie aż jeden głos (ciekawe czyj :P).
    Ale tematyka ciekawa, trzeba obejrzeć.

  2. Quentinie, zupełny offtop, ale w razie gdybyś nie wiedział to jutro w Muranowie „Kanako” z ekskluzywnej listy do obejrzenia.

  3. Dzięki! Za pamięć, bo wiedziałem, ale jakoś mi nie po drodze z Kanako na Smakach/Przedsmakach. Jutro obczajam The Walk.

  4. A ten głos na Our Mana to nie mój 🙂 i teraz ma już dwa hehe.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004