Filmowy listopad 2016 w ocenach. Ben Hur (1959), reż. William Wyler.
Ben Hur (1959), reż. William Wyler.

Filmowy listopad 2016 w ocenach

Zważywszy, że na pierwszym miejscu w listopadzie film z 1959 roku – wychodzi na to, że miesiąc to był słabszy. W ogóle rok też słabszy, tylko dwie Dziesiątki na razie, żadna dla tegorocznego filmu.

Filmowy listopad 2016 w ocenach

9

Ben Hur (1959)
Młody żydowski książę pała rządzą żądzą zemsty na byłym przyjacielu, który wysłał go na galery. Może i ciut za wysoko, ale jeśli ponad 50-letni trzyipółgodzinny film nadal ogląda się z przyjemnością, to lepszej rekomendacji nie potrzeba.

8

Beatles, The. Eight Days a Week
Ron Howard pochyla się nad fenomenem Beatlesów i dokumentuje koncertowe lata ich kariery. Nic wielce odkrywczego, ale z taką muzyką nie mogło być źle.
Handmaiden, The [Służąca aka Ah-ga-ssi]
Naciągacz i złodziejka ruszają z misterną misją mającą na celu przejęcie majątku bogatej panny dziedziczki. Wychuchane i wymuskane kino kompletne, imponujące reżyserią i przewrotnym klimatem rosnącego pożądania.
Hell or High Water [Aż do piekła]
Aby zapobiec utracie ziemi, bracia postanawiają zdobyć brakujące pieniądze serią napadów na banki. Współczesny western o Ameryce, jaką lubię. Bardzo dobry film, ale nic więcej.
Jestem mordercą
Milicja obywatelska wyznacza do złapania seryjnego mordercy młodego porucznika, który postanawia skorzystać z niekonwencjonalnych metod śledczych. W końcu udany polski thriller, choć nie do końca rasowy.
Hacksaw Ridge [Przełęcz ocalonych]
Historia żołnierza, który w trakcie bitwy o Okinawę odmówił noszenia broni i zabijania. Mel Gibson jako reżyser wraca do świetnej formy, a Przełęcz ocalonych to klasyczne kino wojenne z batalistyką rodem z Szeregowca Ryana.

7

Arrival [Nowy początek]
Nad Ziemią pojawia się dwanaście statków kosmicznych. Utalentowana lingwistka próbuje dogadać się z kosmitami, co do ich zamiarów. Propozycja dla sierot po Interstellarze, weekendowi zjadacze popcornu się zanudzą.
Bachelor Party [Wieczór kawalerski]
Przyjaciele urządzają przyszłemu panu młodemu zwariowany wieczór kawalerski. Klasyka komedii Złotej Ery Video. Fragmenty świetne przeplata z fragmentami przeszarżowanymi.
Ben-Hur (2016)
Młody żydowski książę pała rządzą zemsty na byłym przyjacielu, który wysłał go na galery. Porządny remake klasycznego filmu, który nie musi się wstydzić powstania, ale ponadczasowość mu nie grozi.
Copy of My Mind, A [Zapis moich zmysłów]
Para miłośników filmu wplątuje się w niebezpieczną aferę. Indonezyjski film, któremu na dobre wyszłoby zostanie filmem obyczajowym i nie branie się za thriller.
Man from the Future, The [O Homem do Futuro]
Naukowiec za pomocą wehikułu czasu wraca do czasów licealnych, by zmienić swoją przyszłość i nie stracić miłości życia. Zwariowana brazylijska komedia, którą mimo paru wad ogląda się bardzo przyjemnie.
Masterminds [Asy bez kasy]
Zakochany w dziewczynie cwaniaka konwojent postanawia okraść firmę, w której pracuje. Nie wiem czemu, ale się uśmiałem, a na dodatek napatrzyłem na dekolty Kristen Wiig.
Splash [Plusk]
Młody biznesmen zakochuje się w syrenie. Klasyczna komedia romantyczna, którą ogląda się przyjemnie i tyle.
War Dogs [Rekiny wojny]
Dwóch cwaniaków zamierza ubić interes życia wchodząc w biznesy z amerykańską armią. Oparta na faktach historia, którą ogląda się dobrze, ale to jeszcze nie znaczy, że jest ją za co chwalić.
Wizard Mode
Film dokumentalny o autystycznym mistrzu pinballa. I tyle.
Zaćma
Julia Brystiger, krwawy oprawca czasów stalinizmu, usilnie zabiega o audiencję u kardynała Wyszyńskiego. Świetnie rozpoczętemu filmowi przeszkadza skupienie się potem jedynie na wewnętrznych demonach głównej bohaterki. Mogło być dużo lepiej.

6

Alien Boy: The Life and Death of James Chasse
Film dokumentalny opowiadający historię schizofrenika zakatowanego na śmierć przez policjantów. Nie każda historia nadaje się na porywający dokument.
Final Master, The [Ostatni mistrz aka Shi Fu]
By otworzyć wymarzoną szkołę walki, mistrz kung fu musi zmierzyć się nie tylko z wojownikami wrogich szkół, ale i z politycznymi zagrywkami ich właścicieli. Kung fu dla cierpliwego widza.
Monster, The
Awaria samochodu zmusza matkę i córkę do walki z mieszkającym w lesie potworem. Bardzo fajny klimat, wszystko OK, a mimo to nie wciąga.
Ouija. Origin of Evil [Ouija: Narodziny zła]
Niewinna zabawa tabliczką do dyskusji z duchami zamienia się w grę o przeżycie. Ładnie nakręcony horror, który nie wnosi do gatunku zupełnie niczego nowego.
Priests, The
Dwaj księża – stary i doświadczony, młody i sceptyczny – podejmują nierówną walkę z szatanem. Standardowy film o egzorcyzmach.
Sadako vs Kayako
Bohaterki głośnych Ringu i Ju-on powracają tym razem we wspólnym filmie. Autoironiczna i momentami zbyt naiwna czarna komedia z dobrze znanymi elementami japońskiego horroru.
Snowden
Oliver Stone o Edwardzie Snowdenie. Duet ten do siebie pasuje, ale całość przeciętna i odbębniona. Mam wrażenie, że po prostu nikogo nie obchodzą rewelacje Snowdena.

5

Interchange [Przemiana]
Śledztwo w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa porusza się w zupełnie niespodziewanym kierunku. W takim kierunku porusza się również ten thriller, który finalnie jest zupełnie czym innym.
Kebab i horoskop
Naciągacze podający się za speców od marketingu próbują postawić na nogi finanse sklepu z dywanami. Autorom filmu wyszedł bardzo porządny zwiastun. I tylko to.
Man With One Red Shoe, The [Człowiek w czerwonym bucie]
Skrzypek zostaje wplątany w wewnętrzne gry amerykańskiego wywiadu. Bezpłciowy i nijaki remake francuskiej komedii.
Three [Trójka aka San Ren Xing]
Gliniarz, gangster i lekarka prowadzą między sobą niebezpieczną grę w trakcie dyżuru tej ostatniej. Nieudane chińskie kino akcji tylko dla prawdziwych koneserów tematu.
Volunteers [Ochotnicy]
Młody playboy i hulaka uciekając przed oprychami trafia do Tajlandii, gdzie jako przedstawiciel Korpusu Pokoju ma wybudować most. Gdyby nie Rita Wilson, nie byłoby na co patrzeć.

4

Mazes and Monsters [Labirynty wyobraźni]
Czworo uczniów koledżu spędza wieczory „grając w grę” RPG. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli… Wciąż aktualny mimo upływu lat, choć dość nudny telewizyjny film z Tomem Hanksem.
He Knows You’re Alone [On wie, że jesteś sam]
Tropem mordercy polującego na narzeczone rusza glina-mściciel. Bardzo przeciętny slasher, którego jedyną wartością jest ekranowy debiut Toma Hanksa.

3

Solace [Ukojenie]
O pomoc w schwytaniu seryjnego mordercy zostaje poproszone medium pozujące na naukowca. Straszna bzdura.

3 odpowiedzi

  1. Teraz juz mamy grudzien czekam na oceny z grudnia co do listopada :p to doktor strange jest ok 😛 reszta to kaszana

  2. Ekhmm…jednak „żądzą”^^ Bo nie od „rządzenia” wszak 😉

  3. Quentin

    Słószna ówaga :).

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl