×
Filmowy kwiecień 2017 w ocenach

Filmowy kwiecień 2017 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało w kwietniu.

Filmowy kwiecień 2017 w ocenach

8

Brokeback Mountain [Tajemnica Brokeback Mountain]
Płomienny, choć bardzo trudny, romans łączy dwóch kowbojów podczas letniego wypasu owiec. Seans powtórkowy. Wrażenia tak samo pozytywne jak za pierwszym razem. Kawał filmu, kawał romansu.
Lucas
Zdolny nastoletni nerd w okularach zakochuje się w nowej, pięknej dziewczynie ze swojej szkoły. Klasyka licealnego kina z tak doborową obsadą, że bardziej doborowsza już być nie może.
Wreck-It Ralph [Ralph Demolka]
Ralph to czarny charakter z gry komputerowej, który chciałby, aby zaakceptowali go pozytywni znajomi z gry. Wandelopa von Cuks kradnie cały film, a takie animki to i ja lubię.

7

Age of Shadows, The aka Mil-jeong
Korea pod okupacją japońską. Grupa patriotów namawia do pomocy w planowanym zamachu zdrajcę na usługach okupanta. Koreańskie kino na najwyższym poziomie realizacyjnym, ale nic więcej poza solidność i sztampę.
Bacalaureat [Egzamin]
Ojciec robi wszystko, by pomóc uzyskać córce jak najlepszą ocenę z matury. Od niej uzależniona jest jej przyszłość. Porządna obyczajowa rumuńska opowieść o moralności, wyborach oraz ich konsekwencjach.
Bridges of Madison County, The [Co się wydarzyło w Madison County]
Znudzona życiem gospodyni domowa wikła się w romans z romantycznym fotografem. Seans powtórkowy. Wszystko na swoim miejscu, tylko ta gospodyni domowa jakoś za łatwo poleciała na fotografa.
Get Out [Uciekaj!]
Czarnoskóry chłopak rusza z białą dziewczyną, by poznać jej rodziców. Na miejscu wszyscy są dla niego mili, ale i tak jest dziwnie. Najbardziej przewidywalny film tego roku. Poza tym nie można o nim powiedzieć nic złego.
Ghost in the Shell
Cybernetyczna hybryda człowieka i robota Major Mira Killian, tropiąc groźnego hakera, zaczyna dowiadywać się prawdy o swojej przeszłości. Skazana na niepowodzenie udana ekranizacja klasycznego anime. Zbyt hollywoodzka dla fanów, zbyt cyberpunkowa dla zwykłego zjadacza chleba.
Rezort, The
Tematyczny park rozrywki, w którym można sobie postrzelać do zombie zamienia się w krwawą pułapkę dla kolejnej porcji zwiedzających. Solidne kino klasy B z interesującym pomysłem i niezłym wykonaniem.
Tangled [Zaplątani]
Porwana za młodu księżniczka ucieka z wieży, w której była więziona, by odkryć prawdę o swoim dzieciństwie. Taki archetypowy film animowany ze wszystkim, co powinien mieć film animowany dopracowanym do granic perfekcji.
Wild Child [Wild Child. Zbuntowana księżniczka]
Rozpieszczona, nieznośna i bogata nastolatka z Kalifornii ma się nauczyć moresu w angielskiej szkole dla dobrych panienek. Młodzieżowa, ale nie pozbawiona uroku, komedia z przebojową Emmą Roberts. Plus ostatnia rola Natashy Richardson.

6

Brave [Merida Walcząca]
Szkocka księżniczka rzuca na matkę klątwę, którą ciężko będzie odkręcić. Ślicznie to wszystko zanimowane (rude włosy!), ale całość raczej sztampowa (choć wesoła) i bez porywów serca.
Dear John [Wciąż ją kocham]
Komandos na przepustce zakochuje się w dziewczynie, która chce zbawić świat. Typowa ekranizacja powiesci Nicholasa Sparksa. Każdy wie, jak to wygląda i o co chodzi.
Fate of the Furious, The [Szybcy i wściekli 8]
Dobrze znana z poprzednich części ekipa tym razem walczy z Domem, który przeszedł na ciemną stronę mocy i stanął u boku Charlize Theron. Widowisko po linii najmniejszego oporu, żeby się czasem za bardzo nie wysilić.
Frozen [Kraina lodu]
Obdarzona mocą Elsa rzuca klątwę na rodzinne królestwo, w wyniku której zostaje ono skute lodem. Dla mnie gorszy spośród kilku animek, które obejrzałem z marszu, ale dał mi do myślenia nad tym, czemu siusmajtki wolą Elsę od Anny.
Radin! [Dusigrosz]
Cierpiący na chorobliwe skąpstwo mężczyzna dowiaduje się po latach, że jest ojcem nastoletniej córki. Typowa francuska komedia z Danym Boonem, prezentująca sympatyczny żart, ale nie zaskakująca zupełnie niczym.
Remember Me [Twój na zawsze]
Zbuntowany chłopak będący na bakier ze swoją rodziną poznaje dziewczynę, która była świadkiem śmierci swojej matki. Romantyczna sztampa, ale zakończenia się nie spodziewałem.
Shin Gojira
Wybrzeże Japonii terroryzuje ogromny potwór niszczący wszystko, co tylko stanie mu na drodze. Oryginalna gumowa Gojira tylko z Japonii! Ma swoje plusy, ale ostatecznie to zbyt przegadane kino.
Viking
X wiek. Po śmierci króla, pogańskie królestwo Rusów staje się obiektem walki pomiędzy jego trzema synami. Jeden z nich zaczyna interesować się chrześcijaństwem. Oparte na faktach, za długie, za nudne i za poplątane. Minusy przysłaniają plusy.
Void, The
Personel oraz pacjenci szpitala walczą o życie z dziwnymi stworami, a także z członkami tajemniczej sekty. Częściowo udana próba wskrzeszenia równoległowymiarowego horroru zamieszkałego przez oślizgłe stwory.

5

Aftermath
Po stracie rodziny w katastrofie lotniczej, ojciec popada w coraz większy obłęd. O ile Arnoldowi Schwarzeneggerowi udaje się pokazać z dobrej strony jako aktor, to sam film niestety grzeszy nudą.
Life
Załoga stacji kosmicznej zmuszona jest stanąć do walki przeciwko zaawansowanemu genetycznie organizmowi pochodzącemu prosto z Marsa. Prawdopodobnie najmniej oryginalny film 2017 roku. Studio Asylum ma konkurencję.
Pitbull. Nowe porządki
W stolicy swoje rządy rozpoczyna gang Babci. Złapać go może jedynie dzielny glina Majami! Pozbawiony sensu i logiki zlepek anegdot dla niewymagającego widza.
Prevenge
Ciężarna Ruth rusza na ścieżkę mordu przekonana, że jej działaniami kieruje z łona jej nienarodzone dziecko. Ktoś wymyślił tytuł, zajarał się i zrobił film, który już nie był taki cool jak jego tytuł. Ale na pewno czymś tam się wyróżnia.
Rings
Zabójcza kaseta wideo, po obejrzeniu której ma się już tylko siedem dni życia, powraca! Plus za pchnięcie fabuły dalej zamiast zrobienia reboota, ale i tak to wszystko już było i nie wróci więcej.
Tiempo muerto [Time Sweep]
Po śmierci dziewczyny, Franco robi wszystko, by móc się z nią skontaktować raz jeszcze. Pomysłowa historia, której zabrakło ciekawego środka przez co 3/4 filmu to festiwal niskobudżetowej nudy.

4

Boyka: Undisputed IV
Tuż przed zrobieniem kariery w MMA Jurij Boyka wyrusza do Rosji, by zagłuszyć wyrzuty sumienia po śmierci swojego ostatniego ringowego przeciwnika. Popłuczyny po bardzo dobrych dwóch poprzednich częściach Undisputed.
Guardians aka Zaszczitniki
Grupa rosyjskich superbohaterów walczy z szaleńcem, który chce zawładnąć światem. Chcieli dobrze, ale wyszła patetyczna dziecinada z bollywoodzkimi efektami. Człowiek-misiek to za mało.
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
Upadki i wzloty gangstera Cukra oraz jego dziewczyny Drabiny na tle zmian genderowych w polskiej policji. Miał potencjał na lepszy film od Nowych porządków. Niestety Vega się uparł, żeby napisać scenariusz.
Sandy Wexler
Wexler to poczciwy agent gwiazd, który nie ma żadnej gwiazdy. Zdolna wokalistka może zmienić tę sytuację. Wkurza mnie Sandler. Fajny pomysł na umieszczenie akcji w latach 90. spieprzył swoim standardowym nieśmiesznym żartem. Wrrr.

2

LOL
Zdradzona przez chłopaka dziewczyna zakochuje się w swoim najlepszym przyjacielu. Żenujące kuriozum młodzieżowokomediopodobne.
Tres metros sobre el cielo [Trzy metry nad niebem]
Dziewczyna z dobrego domu zakochuje się w jeżdżącym na motocyklu zbuntowanym przystojniaku. Straszne. Tak wyglądałyby ekranizacje napisanych przez dwunastolatki fanfików o miłości.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004