×
Filmowe podsumowanie Najgorsze filmy 2023 roku. Zdjęcie z filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania, Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023), reż. Peyton Reed.

Najgorsze filmy 2023 roku

Witam w ostatni dzień 2023 roku, o zdrowie pytam, jak również listę pod tytułem najgorsze filmy 2023 roku przedstawiam. O ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, w kolejnych godzinach ciąg dalszy podsumowań aż do najlepszych filmów roku w okolicach północy. Przykro mi, seriali raczej nie zdążę podsumować przed końcem roku.

Do rzeczy. To jedyny wpis z serii podsumowań, w którym najpierw znajdą się filmy z niższą oceną, wszak po te najgorsze tu przyszliśmy.

Najgorsze filmy 2023 roku

1

Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Ant-Man i Osa: Kwantomania
Człowiek-Mrówka, Osa oraz ich rodziny utykają ku swojej zgubie w Wymiarze Kwantowym, który nie jest tak pusty jak myśleli, że jest. Najgorszy film w historii Marvela i jeden z najgorszych w historii w ogóle. Fatalnie wyglądająca, męcząca kawalkada CGI oraz randomowych stworków pomykająca przez dwie godziny w tle wyrzyganej farbą olejną tęczy. Zatrzęsienie Kangów w scenie po napisach dobija ostatnim gwoździem tę filmową trumnę Ant-Mana napisaną przez scenarzystę na kwasie.

Blef doskonały
Szalejąca pandemia COVID-19 staje się dla pracowników Banku Narodowego okazją do tego, żeby go okraść. Jeśli Patryk Vega oglądał tę amatorską pod każdym względem produkcję, z pewnością poczuł mocne ukłucie zazdrości, że nawet on nie potrafiłby ukręcić takiego gówna.

2

Dzisiaj śpisz ze mną
Samotna w swoim małżeństwie żona rzuca się w objęcia namiętności, gdy po latach spotyka swojego młodszego kochanka sprzed lat. Drewniane okropieństwo będące poważnym kandydatem do miana najgorszego filmu 2023 roku. Dla takich pozycji wymyślono powiedzenie: „tego się nie da odzobaczyć”. Zostawia jednak trochę miejsca konkurencji i jest to najlepsze, co można o nim powiedzieć.

Niewidzialna wojna
Autobiograficzny film o Patryku Vedze to jeden wielki farmazon, w którym twórca przekonuje, że wymyślił koło, proch strzelniczy, czołgi i Internet. Jest to również być może jedyny film w historii kina, który traci na rozrywkowej jakości, gdy zaczyna być ciut lepszy niż w pierwszych, katastrofalnie żenujących, acz fascynujących, trzydziestu minutach.

3

Children of the Corn (2023). Dzieci kukurydzy
Kiedy dorośli chcą porzucić wielowiekową tradycję uprawy kukurydzy, młodzi mieszkańcy miasteczka w Nebrasce biorą sierpy w swoje dłonie. Nie zliczę już która filmowa wersja opowiadania Stephena Kinga nie ma do zaoferowania niczego ciekawego poza sceną rozrywania na pół. Ten kręcony w Bułgarii po tajniacku w trakcie pandemii COVID-19 film nie mógł się udać i się nie udał.

Gdzie diabeł nie może, tam Baby pośle 2
Ciąg dalszy przerwanej w połowie opowieści o genezie polskich fortun śledzi dalsze losy przedsiębiorczych bohaterów, którzy nie boją się naginać prawa dla własnych zysków. Jest w tym filmie kilka dobrych elementów, które należałoby z niego zabrać, zatrudnić scenarzystę i nakręcić to wszystko od nowa.

Gorzko, gorzko
Niepoprawny lowelas zagina parol na narzeczoną syna wpływowego polityka, która właśnie szykuje się do ślubu. Zdecydowanie nie jest to najgorsza komedia romantyczna w historii polskiego kina, ale też konkurencja jest wymagająca. Strata czasu, to na pewno, ale skłamałbym, gdybym napisał, że film ten wywołał u mnie ciarki żenady. Raczej senność.

Miłość do kwadratu bez granic
Enzo i Monika są coraz bliżsi ślubu, ale zanim do niego dojdzie, będą musieli zmierzyć się ze swoją przeszłością. Z odcinka na odcinek seria „Miłość do kwadratu” coraz bardziej przypomina filmy. Jeszcze z dziesięć odsłon i na pewno wystawię coś w okolicach Piątki!

Miłość do kwadratu jeszcze raz
Monika zdobywa ekskluzywną pracę, Enzo ekskluzywną pracę traci, a Rafał będzie chciał to wykorzystać. Nie będzie to najgorszy film 2023 roku i szkoda. Bo była to jedyna szansa na to, żeby warto go było obejrzeć.

Porady na zdrady 2
Grupa zupełnie obojętnych widzowi ludzi zmaga się ze swoimi nieciekawymi problemami. Polska komedia romantyczna to nie gatunek filmowy a stan umysłu. A „Porady na zdrady 2” jej koronnym przedstawicielem, w którym nie zabrakło obowiązkowego Tomasza Karolaka przebranego za babę.

Poskromienie złośnicy 2
Patryk myśli, że Kaśka go zdradziła, a Kaśka myśli, że Patryk zdradził ją. I tak się to kręci w tym naszym zakopiańskim państwie z widokiem na Giewont. Produkcja lepsza od pierwszej części i to jedyna pozytywna rzecz, jaką można powiedzieć o tym filmie. Tym razem ChatGPT wstydziłby się pod tym podpisać.

Pozostałe zestawienia 2023 roku:

Słabe filmy 2023 roku
Przeciętne filmy 2023 roku
Dobre filmy 2023 roku
Najlepsze filmy 2023 roku

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004