×
Filmowy grudzień 2016 w ocenach

Filmowy grudzień 2016 w ocenach

Gwoli kronikarskiego obowiązku czas na ostatni filmowy akord 2016 roku.

Filmowy grudzień 2016 w ocenach

8

Money Pit, The [Skarbonka]
Młode małżeństwo kupuje wymarzony dom. Okazuje się, że zamiast pałacu zakupili ruderę. Komediowy i aktorski popis Toma Hanksa. Komedia co to się już takich dzisiaj nie robi.
Tunnel, The [Teo-neol]
Uwięziony w katastrofie samochodowego tunelu mężczyzna walczy o przetrwanie. Jak to w Korei – wzięli prosty i wyeksploatowany pomysł i zrobili z tego fajny film.

7

Autopsy of Jane Doe, The [Autopsja Jane Doe]
Dwóch anatomopatologów rozpoczyna autopsję niezidentyfikowanej dziewczyny. Wyróżniający się na tle masówki film, ale ciągle nie wiem, czy ten nadprzyrodzony wątek jest potrzebny.
Big [Duży]
Marzenie nastolatka spełnia się, gdy pewnego dnia budzi się w ciele dorosłego. Oparta na klasycznym pomyśle klasyczna komedia, która troszkę się zestarzała, ale jeszcze jest dość urocza.
Deepwater Horizon [Żywioł. Deepwater Horizon]
Oparta na faktach opowieść o największej w historii katastrofie platformy wiertniczej. Peter Berg w swoim Deepwater Żywiole bez chwili odchylenia w żadną ze stron od punktu 7/10.
Dragnet [Dziennik sierżanta Fridaya]
Dwóch policjantów: służbista i luzak prowadzi śledztwo w nie pamiętam już jakiej sprawie. Balansująca na krawędzi pomiędzy komedią tria ZAZ, a buddy-moviesem komedia.
Every Time We Say Goodbye [Zawsze, gdy mówimy 'żegnaj’]
Amerykański lotnik w trakcie II wojny światowej zakochuje się w żydowskiej dziewczynie. Tom Hanks jako romantyczny kochanek w bardzo przyjemnym filmie o miłości.
For the Love of Spock
Dokument o życiu i twórczości Leonarda Nimoya nakręcony przez jego syna. Lepsze niż wskazywał na to zwiastun.
Lion [Lion. Droga do domu]
Saroo został w młodości adoptowany przez australijską rodzinę. Po latach szuka tej prawdziwej. Wzruszający film obyczajowy, który nie powinien w ogóle ruszać się z Indii.
Pet
Zakochany w koleżance ze szkoły opiekun zwierząt ze schroniska porywa ją i więzi w klatce. Porządny średniobudżetowy thriller z gatunku: oglądać nic nie wiedząc o filmie.
Punchline [Pointa]
Marzeniem gospodyni domowej jest kariera stand-upowca. Klasyczny słodko-gorzki film o stand-upowcach. Można by z tego zrobić osobny gatunek filmowy.
Rogue One: A Star Wars Story [Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]
W odległej galaktyce krąży plotka o tym, że Imperium buduje śmiercionośną broń. Sprawę ma sprawdzić wyjęta spod prawa Jyn. Powiem Wam tak: śmiało można przyjść w połowie filmu. Potem jest fajnie.
Sully
Historia śledztwa po niezaplanowanym lądowaniu samolotu pasażerskiego na rzece Hudson. Oparty na faktach ani dobry ani zły film, typowa Siódemka.
Visaaranai (Interrogation)
Kollywoodzki „Proces” Kafki, w którym młodzi mężczyźni zostają zmuszeni do przyznania się do przestępstwa, którego nie popełnili. Im dalej film tym lepszy, choć momentami przeszkadza mu jego „indyjskość”.

6

Barry
Młody Barack Obama szuka swojej drogi życiowej rozpoczynając naukę w Nowym Jorku. Można obejrzeć, jeśli kogoś ciekawią wczesne lata Obamy, ale uprzedzam, że nie są aż tak ciekawe.
Land of Mine [Under Sandet]
Oparta na faktach historia młodych Niemców, którzy zostali zmuszeni do rozminowania duńskiego wybrzeża. Amerykanie zrobiliby to lepiej, Plus nie wiem, czemu nie wysadzili tego w pizdu jak pola w Samych swoich.
Nothing in Common [Bez zrozumienia]
Lekkoduszny pracownik agencji reklamowej niespodziewanie zostaje poinformowany o rozwodzie rodziców. Pozytywna komedia obyczajowa o niczym.
Umrika
Brat emigranta robi wszystko, by dołączyć do niego w wymarzonej Ameryce. Indyjskie kino w surowej formie, jaką lubię, ale treść mnie do końca nie przekonała.

5

Morgan
Śledztwo w sprawie zachowania przy życiu wyhodowanej w warunkach laboratoryjnych istoty przynosi oczekiwane konsekwencje. No właśnie.
Sand Storm (Sufat Chol aka Pustynna burza)
Życie palestyńskich beduinek w całości podporządkowane jest ich mężczyznom. Kolejna z gatunku opowieści: jestem zbuntowana, ale nie aż tak, żeby coś z tym zrobić.
Tallulah
Młoda i zbuntowana Tallulah odwiedza z małym dzieckiem matkę swojego chłopaka. No taka to niezbyt porywająca fabuła, podobnie jak i Tallulah jest niezbyt porywającym filmem obyczajowym.

4

Southside with You
Wciąż młody Barack Obama próbuje poderwać koleżankę z firmy prawniczej, spędzając z nią cały dzień. Ani ciekawe, ani romantyczne, ani dowcipne. Przeciętniak.

3

Inferno
Szalony miliarder zastawił pułapkę na ludzkość. Pomóc może jedynie Robert Langdon. Nieudana, momentami amatorska ekranizacja słabej książki Dana Browna.
Passengers [Pasażerowie]
Dwoje pasażerów kosmicznego statku kolonizacyjnego budzi się z hibernacji o 90 lat za wcześnie przed wyznaczonym celem. Nieudany romans w kosmosie. Nuda bez zaskoczeń i bez zwrotów akcji.

Podziel się tym artykułem:

2 komentarze

  1. Tunelowi bliżej do 33 z Banderasem niż do Tunelu ze Stallone, czy rosyjskiego Metra, i to chyba połowa sukcesu. Druga połowa to koreańskie klimaty. 7

    Deepwater to Lone Survivor zaadaptowany 1:1 do warunków morsko-platformianych. Ocalonemu dałem 9, tutaj już tylko 6 (głównie za to, że oglądając filmową platformę, czułem się jak w pracy, czyli dobrze odtworzona rzeczywistość).

    Sully wycisnął łezkę. Za dużo latam… 7

    Skarbonki nie obejrzę ponownie, bo chcę ją zapamiętać jako ześmiechubrzuchpękającą 10tkę. Teraz mogłaby mnie tylko rozśmieszyć. 🙂

  2. Ocalony pamiętam świetnie się zaczął, ale potem przygasł i zdaje się też z 7 wylądował, ale może i 8, nie chce mi się sprawdzać. Tak czy siak Berga lubię, nawet „Battleship” był spoko ;).

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004