×
Premiery kinowe weekendu 03-05.01.2020. Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2020), reż. Maciej Kawulski.

Poszedłbym, odc. 313

No to zaczynamy kinowy rok 2020. Szczerze mówiąc miałem na jego dzień dobry zamknąć Q-Bloga, ale jeszcze trochę poczekam, jak rozwinie się sytuacja.

Premiery kinowe weekendu 03-05.01.2020

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2020) –  Poszedłbym 

Jak pisałem po premierze zwiastuna na Q-Fejsie: Trailer zapowiada pierwszy polski film południowokoreański. A ja lubię filmy południowokoreańskie, a na dodatek Maciej Kawulski wydaje się, że ma jakiegoś zdolnego reżysera, dla którego jest słupem :P. Udowodnił to już bardzo fajnym „Underdogiem”.

Sokół z masłem orzechowym, The Peanut Butter Falcon (2019) –  Poszedłbym 

Bywają filmy, których nie chcę oglądać tylko z powodu głupiego tytułu. Ani sprawdzać nawet, co się za nim kryje. To przykład tego typu filmu.

Ale z kronikarskiego obowiązku przemogłem się do zwiastuna i mnie przekonał.

Judy (2019) –  Poszedłbym 

Interesuje mnie jak każda inna podobna, biograficzna opowieść. Lubię takie, choć tutaj czuć, że poza rolą Zellweger raczej nie należy się spodziewać ponadstandardu.

Koty, Cats (2019) –  Nie poszedłbym 

Na pocieszenie dla filmu – nigdy nie widziałem wersji broadwayowskiej ani nie bardzo mam ochotę ją oglądać. Jakoś mi się nie widzą śpiewające koty i uważam to za jeden z głupszych pomysłów na musical.

Deerskin, Le daim (2019) –  Poszedłbym 

Sporo tych poszedłbymów, ale skoro „Deerskin” pachnie taką dozą surrealizmu, którą jestem w stanie strawić, to czemu by nie obejrzeć tego filmu twórcy „Morderczej opony”?

The Grudge: Klątwa, Grudge (2020) –  Nie poszedłbym 

Ciężko powiedzieć, po jaką cholerę miałbym po raz enty oglądać dokładnie ten sam film. Aczkolwiek, oceniając po zwiastunie, warto zauważyć, że szykuje się jakiś rekord Guinnessa w kategorii: najwięcej jumpscare’ów w jednym filmie.

Wszystko dla mojej matki (2019) –  Nie poszedłbym 

TVP Kulturze też są potrzebne filmy, które można by tam potem pokazywać.

Repertuar uzupełnia animowany „Urwis”.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004