×

Filmowy grudzień 2019 w ocenach

Miałem nie wrzucać grudniowego zestawienia, bo seansów tak dużo jak goli Radka Matusiaka w Serie A, ale nie wiem, czy dorzucę jeszcze zestawienie Piątek, Szóstek i Siódemek 2019 roku, a bez niego kilka obejrzanych w tym roku filmów przeszłoby bez echa. Zatem.

Filmowy grudzień 2019 w ocenach

8

Lighthouse, The. Lighthouse

Dwóch latarników zaczyna popadać w paranoję, gdy zostają odcięci od świata przez burzę. 10/10 jeśli chodzi o realizację swojej reżyserskiej wizji. Nie wciągnęło mnie jednak na więcej niż 7. Głównie z powodu oczywistych, podsuwanych pod nos przez reżysera, interpretacji.

Two Popes, The. Dwóch papieży

Kulisy niespodziewanej zmiany na Tronie Piotrowym i wyboru kardynała Bergoglio na papieża. Znakomity w scenach pomiędzy Hopkinsem i Pryce’em. W tym kontekście retrospekcje mi za bardzo przeszkadzały.

7

Iron Fists and Kung Fu Kicks. Żelazne pięści i ciosy kung-fu

Dokument opisujący fenomen kina kung-fu i jego wpływ na popkulturę. Świetny, jeśli chodzi o kino z Hongkongu z ubiegłego wieku. Reszta chaotyczna i liźnięta po powierzchni.

When Marnie Was There. Omoide no Marnie aka Marnie. Przyjaciółka ze snów

Smutna dziewczynka przybywa na wieś, gdzie znajduje niespodziewaną przyjaciółkę. Ten uczuć, gdy po raz kolejny uświadamiasz sobie, że w Japonii też żyją normalni ludzie. Obyczajowe anime – tego potrzeba światu.

6

6 Underground

Sześcioro agentów bardzo tajnej organizacji lubuje się w likwidacji szumowin zagrażających światu. Poziom zwariowania i abstrakcji niektórych popisów kaskaderskich jest tu na najwyższym poziomie. Duże rezerwy tkwią jednak w fabule i humorze.

Star Wars: The Rise of Skywalker, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Członkowie Ruchu Oporu próbują powstrzymać Kylo Rena przed przejęciem władzy w Galaktyce. Najsłabsza ze wszystkich części nowej trylogii.

5

Door Lock. Do-eo-rak aka Kiedy śpisz

Młoda kobieta zaczyna podejrzewać, że ktoś potajemnie włamuje się do jej mieszkania. Globalizacja na całego: południowokoreański remake hiszpańskiego dreszczowca. Dużo tu pozmieniali, ale wciąż wolę oryginał.

Hustlers. Ślicznotki

Grupa striptizerek zarabia na życie skubiąc frajerów z Wall Street. Zgodnie z przypuszczeniami, niesympatyczne główne bohaterki sprawiają, że nie ma mowy o angażującym seansie. Lata świetlne od „Big Short”.

Last Christmas

Pechowa latawica spotyka chłopaka nie w swoim typie, który zaczyna ją fascynować. Bożonarodzeniowa komedia romantyczna, która szybko robi się nudna i dość trudno dotrwać do jej wielkiego momentu.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004