Premiery kinowe weekendu 13-15.12.2019. Dwóch papieży, The Two Popes (2019), reż. Fernando Meirelles.
Premiery kinowe weekendu 13-15.12.2019. Dwóch papieży, The Two Popes (2019), reż. Fernando Meirelles.

Poszedłbym, odc. 310

Ilość premierowych tytułów, które w ten weekend trafi do kin, daje jasny przekaz: róbcie zakupy świąteczne, kino zostawcie sobie na potem.

Premiery kinowe weekendu 13-15.12.2019

Dwóch papieży, The Two Popes (2019) –  Poszedłbym 

Fajnie, że Netflix wciąż się tnie na noże ze światem największych nagród filmowych. Z tego względu jego najgłośniejsze tytuły można obejrzeć też w kinach. Przeważnie jednak nie są to filmy, na które nie można by w spokoju poczekać tydzień i zobaczyć je sobie w domu. Nie inaczej jest w przypadku „Dwóch papieży”.

Czarne święta, Black Christmas (2019) –  Nie poszedłbym 

Pod tym niepoprawnym politycznie tytułem kryje się remake filmu, który lata temu zapoczątkował modę na slashery, a przynajmniej tak powinno być w sprawiedliwym świecie. Bo to cztery lata późniejszemu „Halloween” Carpentera przypisuje się rozpętanie ww. mody.

Dlaczego moda na slashery nie przetrwała dłużej niż kilka lat? Bo szybko okazało się, że to jeden i ten sam film powtarzany w kółko. Po latach udało się je wskrzesić w postaci metaslasherów bawiących się konwencją, ale „Czarne święta” wyglądają jak film sprzed czterdziestu lat, w którym wszystko jest takie samo, jak w dziesiątkach innych, podobnych filmów.

Serce do walki (2019) –  Nie poszedłbym 

Ale polskiego remake’u „Kickboxera” to bym się w życiu nie spodziewał :P. Porywająco to nie wygląda. Raczej na typowe kino sportowe, które za chwilę zobaczymy w telewizji tylko złowi paru jeleni, którzy skuszą się na kino.

5 odpowiedzi

 1. frank drebin

  Panie Q, coś się pan ostatnio opierniczasz z reckami, i tu i na vivie. Jakiś kryzys?

 2. Quentin

  Na pewno trochę kryzysu, bo koniec roku fatalny, ale głównie czasu brak, skończyła się spokojna dzidzia leżę i śpię całymi dniami.
  A z Vivą się pożegnałem.

 3. Zdecydowanie mogłoby być więcej wpisów.

 4. Quentin

  No mogłoby :(

 5. Dwóch papieży to jeden z lepszych filmów jakie obejrzałam.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl