×
Premiery kinowe weekendu 06-08.09.2019. To: Rozdział 2, It: Chapter (2019), reż. Andy Muschietti.

Poszedłbym, odc. 296

Cóż za starcia się doczekaliśmy. Patryk Vega kontra Stephen King.

Premiery kinowe weekendu 06-08.09.2019

Polityka (2019) –  Nie poszedłbym 

Kilka filmowych nowelek, których bohaterami są znane postaci polskiej sceny politycznej. Nie jest to tak zły film, jak większość twierdzi. Ot zwyczajne, przeciętne polskie kino, wokół którego Vega robi umiejętny szum, a pelikany łykają. 6/10. RECENZJA FILMU

To: Rozdział 2, It: Chapter Two (2019) –  Poszedłbym 

Po 27 latach Frajerzy wracają do Derry, by jeszcze raz zawalczyć z Pennywise’em. Odrobinę za długi film, który wchodzi równie przyjemnie, co część pierwsza. Pozbawiony tego czynnika „no proszę, da się świetnie zekranizować Kinga” siłą rzeczy jest nieco gorszy od jedynki. 8/10. RECENZJA FILMU (zalinkuję po południu).

Sztuka ścigania się w deszczu, The Art of Racing in the Rain (2019)  Poszedłbym 

Linda Lovelace, Jack Pearson i pies gadający głosem Kevina Costnera – cóż by tu mogło pójść nie tak? Trzymam kciuki za powodzenie tej zapewne wzruszającej i pełnej dobrego humoru historii o życiu i psie. Jeśli podbije box-office to może ktoś odkupi ode mnie pomysł filmu o Adolfie Hitlerze widzianym oczami jego owczarka.

Między morzem a oceanem, Entre dos aguas (2018) –  Nie poszedłbym 

Ten hiszpański „Boyhood” wygląda ciekawie, jednakowoż nie ma się co chyba pchać do kina bez znajomości „Legendy o czasie” z 2006 roku. A i ze znajomością pewnie wystarczy TVP Kultura.

Kwiaty miłości, Daffodils (2019) –  Nie poszedłbym 

Być może jestem w błędzie, ale wygląda mi to na film, który wypadłby lepiej w bardziej znanych rękach. (A który by nie wypadł). A tak to utkniemy pomiędzy ciekawą, choć banalną historią, przeciętnym wykonaniem, a piosenkami, które sądząc po tej ze zwiastuna – jednak nie zostaną z nami na dłużej.

O zwierzętach i ludziach (2019) –  Nie poszedłbym 

Bardzo podoba mi się filmowy tagline o człowieku, który w trakcie wojny jest najbardziej zagrożonym gatunkiem. Idealny do tej historii ofiar wojny ukrywanych na terenie warszawskiego zoo. Jak przystało na prostego chłopa, wolę jednak proste dokumenty, a nie tego typu kulturę za wysoką dla mnie.

Ofertę premierową uzupełniają familijne „Magiczny dywan” i „Operacja Człowiek w czerni” oraz kolejna porcja czechosłowackiej klasyki „Ikaria XB-1”.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004