×
Najgorsze filmy 2016 roku. Cell, Kochaj, Summer Camp, 31, Criminal. Co jeszcze?

Najgorsze filmy 2016 roku

Zgodnie z obietnicą sprzed kilku dni, lista obejrzanych w 2016 roku najgorszych filmów ograniczona tylko do produkcji, które swoją premierę miały w 2016 roku (czasem naginam rzeczywistość dla filmów, które w Polsce pokazały się w 2016 roku, a w 2015 fruwały gdzieś po festiwalach jedynie). Cóż więcej dodawać, oto najgorsze filmy 2016 roku.

Lista najlepszych filmów roku 2016 ustawiona równo na minutę po północy, czyli nie zdziwię się, jak wjedzie godzinę i minutę po północy.

Najgorsze filmy 2016 roku

2/10

Cell
Pewnego dnia ludzie korzystający z telefonów komórkowych zamieniają się w zombie. Niezłe, jeśli traktować to jak komedię. Niestety jest całkiem na serio. Ekranizacja książki Stephena Kinga.
Kochaj
W przeddzień ślubu panna młoda i jej przyjaciółki ruszają w miasto. Ocena mówi wszystko.
Summer Camp
Amerykańscy studenci docierają do letniego obozu w Hiszpanii i czekając na podopiecznych zaczynają się zabijać. Straszna bzdura bez ładu i składu. Drą ryje i biegają przez cały film.

3/10

31
Grupa artystów zostaje porwana, by uczestniczyć w brutalnej grze, której stawką jest ich życie. Napisać o tym filmie Roba Zombiego „nieudany” byłoby pochwałą.
Criminal
Umysł zlikwidowanego agenta CIA zostaje wszczepiony w diabolicznego psychopatę, by ten mógł dokończyć rozpoczętą misję ratowania świata. Reszta jeszcze głupsza.
Forest, The
Bohaterka rusza na poszukiwania zaginionej siostry do słynnego japońskiego Lasu Samobójców. Napisałbym, że okropne, ale dla horroru byłby to komplement.
I Am Wrath [Jestem zemstą]
Były komandos rusza z misją pomszczenia śmierci swojej żony. Takie głupie, że aż głupie. Co tu robią John Travolta i Chuck Russell?
Inferno
Szalony miliarder zastawił pułapkę na ludzkość. Pomóc może jedynie Robert Langdon. Nieudana, momentami amatorska ekranizacja słabej książki Dana Browna.
Mike and Dave Need Wedding Dates [Randka na weselu]
Dwóch lekkoduchów nieświadomie przyprowadza na wesele siostry dwie świruski. Żenujący wyrób komediopodobny.
Passengers [Pasażerowie]
Dwoje pasażerów kosmicznego statku kolonizacyjnego budzi się z hibernacji o 90 lat za wcześnie przed wyznaczonym celem. Nieudany romans w kosmosie. Nuda bez zaskoczeń i bez zwrotów akcji.
Plac zabaw
Dzień z życia uczniów podstawówki, którzy kończą szkołę i za chwilę rozpoczną wakacje. Nie umiem uzasadnić mojej oceny dla tego filmu, tak jak reżyser nie uzasadnił filmem szokującego zakończenia.

4/10

Bad Moms [Złe mamuśki]
Znudzone rutyną i obowiązkami mamuśki postanawiają się zabawić. Przedstawiciel gatunku: wyrób komediopodobny. Fajne aktorki robią z siebie idiotki i myślą, że to zabawne.
Hard Target 2
Dawny mistrz kickboksingu, dzisiaj alkoholik, przyjmuje tajemniczą propozycję udziału w, jak się za chwilę okazuje, śmiertelnym polowaniu właśnie na niego. Zupełnie bez polotu.
Point Break [Point Break – na fali]
Do zdemaskowania grupy zuchwałych złodziei zostaje wyznaczony kadet FBI, miłośnik sportów ekstremalnych. Popłuczyny po filmie Kathrym Bigelow, którego jest ekstremalnie nieudanym remakiem.
Risen [Zmartwychwstały]
Rzymski trybun prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia z grobu ciała Jezusa. Byłem ciekaw, jaki sposób znajdzie Kevin Reynolds na tę dobrze znaną przecież historię, ale okazało się, że nie znalazł żadnego.
Southside with You
Wciąż młody Barack Obama próbuje poderwać koleżankę z firmy prawniczej, spędzając z nią cały dzień. Ani ciekawe, ani romantyczne, ani dowcipne. Przeciętniak.
Veil, The
Młodzi dokumentaliści ruszają do miejsca, w którym przed laty członkowie sekty popełnili rytualne samobójstwo. Strata czasu i enta powtórka z supernaturalnej rozrywki.
Windmill Massacre, The [Diabelski młyn]
Grupa turystów zostaje zaatakowana w uzbrojonego w kosę młynarza. Takie slashery, moi drodzy, to można kupić w każdym sklepie ze slasherami.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004