×
Filmowy czerwiec 2016 w ocenach

Filmowy czerwiec 2016 w ocenach

Nie ma lekko. EURO, urlopy, igrzyska olimpijskie. Nie macie się co spodziewać nie wiadomo jakiej liczby seansów :P. Choć i tak w czerwcu wyszło nieźle zważywszy, że większość obejrzałem jeszcze przed ME we Francji.

Filmowy czerwiec 2016 w ocenach

8

Green Room
Punkrockowa kapela walczy o życie przeciwko grupie skinheadów, którzy zacierają ślady swojego przestępstwa. Konkretnie, krwawo i na temat.
Gridlocked
Były członek SWAT w towarzystwie wyszczekanego celebryty stawia czoła oddziałowi najemników dowodzonemu twardą ręką przez kolesia z Avatara. Najlepszy buddy-movie ostatnich miesięcy.

7

All the Way [Do końca]
Porządny telewizyjny biopic o Lyndonie B. Johnsonie z kolejną świetną rolą Bryana Cranstona i karkołomnym pomysłem, by Luthera Kinga zagrał Anthony Mackie.
Assassination Classroom aka Ansatsu Kyoshitsu
Aby zapobiec zniszczeniu Ziemi, klasa 3-E japońskiego liceum ma czas do marca, by zabić swojego wychowawcę przypominającego Emotikon-Ośmiornicę. Rozrywkowe, świetnie nakręcone i tak bardzo japońskie.
Brothers Grimsby, The [Grimsby]
Angielski chuligan i jego brat, topowy agent MI6 kontra nuklearny spisek terrorystyczny. Miks świetnej komedii i humoru poniżej wszelkiej krytyki. Kupiłem to, ale ledwo. PS. Penelope Cruz.
Fear of 13, The
Więzienna odyseja niesłusznie oskarżonego mężczyzny, który spędził w celi śmierci 23 lata. Połączenie Making a Murderer i The Imposter, ale jakieś takie mniej ekscytujące.
Girl At My Door, A aka Dohee-ya [Otwórz mi drzwi ]
Przeniesiona z Seulu do małego, nadmorskiego miasteczka policjantka zaprzyjaźnia się z dziewczynką regularnie bitą przez najbliższą rodzinę. Powolne, ale intrygujące i odważne kino obyczajowe.
Port of Call
Skrupulatny detektyw rozpoczyna śledztwo w sprawie bulwersującej zbrodni. Położony aktorsko (główny bohater jakby z innej bajki) klimatyczny, mocny i surowy film oparty na faktach. Czerwony Pająk z HK.

6

Baaghi
Tytułowy rebeliant przechodzi lekcję życia w szkole sztuki walki i staje do boju przeciwko porywaczom swojej dziewczyny. To 25 minut filmu. Pozostałe dwie godziny to typowy Bollywood.
I Saw the Light
Historia życia legendy muzyki country Hanka Williamsa. Przeciętny biopic tylko dla tych, których nurtowało kim jest Hank Williams, bo kiedyś o nim usłyszeli i nie sprawdzili kto zacz.
War Book [Regulamin wojny]
Grupa polityków i ekspertów brytyjskiego rządu symuluje decyzje, jakie podjęliby w obliczu zagrożenia atakiem nuklearnym. Fajny pomysł zepsuty przez nadmierne odchodzenie od tematu.

5

Before I Wake [Zanim się obudzę]
Chłopiec obdarzony darem urzeczywistniania snów trafia do rodziny, która straciła dziecko. Pozbawiony większego sensu przeciętniak, który nie chciał być niezłym przeciętniakiem.
Neighbors 2: Sorority Rising [Sąsiedzi 2]
Aby sprzedać dom, znane z pierwszej części małżeństwo musi pozbyć się sąsiedztwa w postaci rozbrykanych studentek. Powtórka z rozrywki i odcinanie kuponów.
Pani z przedszkola
Literat szuka źródeł swoich problemów z erekcją we wczesnym dzieciństwie. Napisali na okładce DVD, że to komedia, jakiej jeszcze nie było. Kłamstwo, było już kilka zupełnie nieśmiesznych komedii.

3

Panie Dulskie
Losy trzech pokoleń pań Dulskich zamieszkujących w warszawskiej kamienicy, której są właścicielkami. Nieudolna próba zabawy kinem i literaturą popełniona przez Feliksa Falka.

2

Cell
Pewnego dnia ludzie korzystający z telefonów komórkowych zamieniają się w zombie. Niezłe, jeśli traktować to jak komedię. Niestety jest całkiem na serio. Ekranizacja książki Stephena Kinga.
Kochaj
W przeddzień ślubu panna młoda i jej przyjaciółki ruszają w miasto. Ocena mówi wszystko.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004