×
zdjęcie z Millie Bobby Brown do krótkiej recenzji filmu Dama, Damsel (2024), reż. Juan Carlos Fresnadillo.

Damsel. Krótka recenzja filmu Dama. Netflix

Kiedy do walki stają rezolutna księżniczka i wkurwiona smoczyca, od razu mogę Wam powiedzieć, kto przegrywa – widzowie. Krótka recenzja filmu Damsel, Dama. Netflix. Długa recenzja TUTAJ.

O czym jest film Damsel

Księżniczka Elodie (Millie Bobby Brown) dla dobra swoich biednych poddanych ma poślubić pięknego księcia z bogatego, odległego królestwa. Wkrótce odkrywa, że tak naprawdę pisana jest jej rola ofiary zionącej nienawiścią smoczycy.

Zwiastun filmu Dama, Netflix

Krótka recenzja filmu Damsel

Założenia Damy wcale nie są złe, choć dość oczywiste. Oto kolejne dzieło pragnące opowiedzieć znaną historię na opak. Masz w baśniach złe macochy, to tutaj dostaniesz dobrą macochę. itd., itp. To już nie jest opowieść o typowej damie w opałach. Księżniczki takie jak Elodie zdejmują gorset, chwytają za miecz i same robią, co trzeba zrobić.

Założenie to jedno, wykonanie drugie. Scenariuszowo Dama jest płaska i zupełnie nieangażująca widza. Akcja filmu rozgrywa się głównie w pieczarach i składa z chwil ciszy przed burzą mieszanych na zmianę z atakami smoczycy. Prowadzi to do finału, którego można się spodziewać, wszak my, kobiety, musimy się wspierać. Witajcie w kinie trzeciej dekady XXI wieku.

Damsel to taki mocno przeciętny film dla widzek w wieku Millie. No może ze trzy lata młodszych. Teoretycznym plusem Damy są widoczki, które prezentują się pięknie, ale zbyt komputerowo. Smoczyca wygląda jak każdy inny smok w historii kina.

Film z Millie Bobby Brown to typowe kino pod content. Powstało tylko po to, żeby Google wypluło na pierwszym miejscu, gdy ktoś wpisze w wyszukiwarkę „księżniczka walczy ze smokiem”. Coraz więcej takich filmów pod content. Szczególnie na streamingach.

Kiedy do walki stają rezolutna księżniczka i wkurwiona smoczyca, od razu mogę Wam powiedzieć, kto przegrywa – widzowie. Krótka recenzja filmu Damsel, Dama. Netflix. Długa recenzja TUTAJ. O czym jest film Damsel Księżniczka Elodie (Millie Bobby Brown) dla dobra swoich biednych poddanych ma poślubić pięknego księcia z bogatego, odległego królestwa. Wkrótce odkrywa, że tak naprawdę pisana jest jej rola ofiary zionącej nienawiścią smoczycy. Zwiastun filmu Dama, Netflix  Krótka recenzja filmu Damsel Założenia Damy wcale nie są złe, choć dość oczywiste. Oto kolejne dzieło pragnące opowiedzieć znaną historię na opak. Masz w baśniach złe macochy, to tutaj dostaniesz dobrą macochę.…

Ocena Końcowa

4

w skali 1-10

Podsumowanie : Wmanewrowana w małżeństwo dla dobra swojego ludu księżniczka odkrywa, że została wmanewrowana w coś znacznie gorszego. Typowy przedstawiciel tzw. (przeze mnie) kina pod content. Przyzwoity film do zapomnienia w pięć sekund po seansie, ale głównie do wyskakiwania na szczycie gugla, gdy ktoś będzie szukał filmów o księżniczkach i o smokach.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004