×
Krótka recenzja Pan i Pani Smith (2024), Amazon Prime Video.

Krótka recenzja Pan i Pani Smith (2024) od Amazon Prime Video

Hejhej. Jeśli masz do zaoferowania ciekawą i wciągającą produkcję, nikt nie będzie zwracał uwagi na to, że w oryginalnym filmie, na podstawie którego powstała, bohaterowie byli biali. Krótka recenzja serialu Pan i Pani Smith. Amazon Prime Video. Długą recenzję znajdziesz TUTAJ.

O czym jest serial Pan i Pani Smith

Test na przydatność do tajemniczej organizacji szpiegowskiej przechodzą nieznający się wcześniej kandydaci na agentów. W efekcie pod pseudonimami John Smith (Donald Glover) i Jane Smith (Maya Erskine) zostają udawanym małżeństwem, które niedługo potem rusza do akcji.

Zwiastun serialu Mr. & Mrs. Smith

Krótka recenzja Pan i Pani Smith (2024). Amazon Prime

Nie podobał mi się Pan i Pani Smith z Bradem Pittem i Angeliną Jolie w rolach głównych. Nie sprostał prostej, ale pomysłowej historii. Tymczasem serialowa wersja pomysłowi sprostała i zaprezentowała go w bardzo rozrywkowy sposób. Ogląda się to świetnie, seans jest przyjemnością i daje coś więcej niż samą akcję.

Pan i Pani Smith to dobrze napisany, przemyślany, dobierający się do sedna konfliktu pomiędzy Johnem i Jane serial, który jednocześnie prezentuje świat mogący koegzystować z filmowym pierwowzorem. Ma więcej czasu na pogłębienie głównych bohaterów i ich drogi od miłości do nienawiści, więc wszystkie motywacje pana i pani są tu jasne, a rozwój wypadków prawdopodobny.

Pierwszy sezon można bez problemu traktować jako jedną, zamkniętą całość, a jednocześnie otwartych furtek zostało tu naprawdę dużo. Podobnie wygląda sprawa, jeśli chodzi o pojedyncze odcinki. Z jednej strony każdy z nich jest zamkniętą historią, z drugiej stale rozwija główny wątek pary agentów. W każdym z odcinków pojawia się jakaś znana japa, co również jest atrakcją serialu. Jego autorom udaje się mylić tropy i zaskakiwać na przestrzeni odcinka nie zawsze oczywistym rozwojem fabuły.

Minusy? Nie do końca pasuje mi zaprezentowana tu maniera europejskiej produkcji z lat 70. ubiegłego wieku. Pan i Pani Smith sprawia czasem wrażenie ubogiej formą produkcji. Ma to zapewne na celu stworzenie iluzji, iż mamy do czynienia z czymś bardziej artystycznym niż w rzeczywistości jest.

Hejhej. Jeśli masz do zaoferowania ciekawą i wciągającą produkcję, nikt nie będzie zwracał uwagi na to, że w oryginalnym filmie, na podstawie którego powstała, bohaterowie byli biali. Krótka recenzja serialu Pan i Pani Smith. Amazon Prime Video. Długą recenzję znajdziesz TUTAJ. O czym jest serial Pan i Pani Smith Test na przydatność do tajemniczej organizacji szpiegowskiej przechodzą nieznający się wcześniej kandydaci na agentów. W efekcie pod pseudonimami John Smith (Donald Glover) i Jane Smith (Maya Erskine) zostają udawanym małżeństwem, które niedługo potem rusza do akcji. Zwiastun serialu Mr. & Mrs. Smith  Krótka recenzja Pan i Pani Smith (2024). Amazon…

Ocena Końcowa

8

w skali 1-10

Podsumowanie : Nieznajoma sobie para zdeterminowanych agentów zostaje zaangażowana jako udawane małżeństwo przez tajemniczą organizację szpiegowską. Ten jeden z najlepszych seriali ostatnich miesięcy zapewnia nie tylko emocjonującą akcję, ale i umiejętnie pogłębia rys charakterologiczny bohaterów oraz dynamikę ich związku. Nade wszystko jednak rozprawia się z wszelkimi wątpliwościami co do tego, po co kręcić w nowej obsadzie coś, co zostało już nakręcone wcześniej.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004