Nie pytajcie, czemu piszę tak rzadko. Cieszcie się, że w ogóle piszę tak rzadko :P. Pierwszy raz w 298-odcinkowej historii było blisko, żeby nowy Poszedłbym nie trafił na Q-Bloga.
Premiery kinowe weekendu 27-29.09.2019
Mowa ptaków (2019) – Nie poszedłbym
Nawet chciałem pójść i zobaczyć, o co tyle hałasu, ale że grają to w trzech kinach na krzyż to podziękuję i poczekam na VOD, który pewnie do końca roku na spokojnie się pojawi. Nie jestem fanem Andrzeja Żuławskiego, choć jestem zarazem jedną z niewielu chyba osób, której względnie podobała się „Wojna polsko-ruska” jego syna, reżysera „Mowy ptaków”.
(Nie)znajomi (2019) – Poszedłbym
Grupa znajomych rozpoczyna grę, w której wszyscy mają wgląd w swoje telefony. Gdyby nie fakt, że to polska adaptacja włoskiego „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, można by mówić o filmie niemal pozbawionym wad. A tak? Zawsze ktoś będzie kręcił nosem. 8/10. RECENZJA FILMU
Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy, Îmi este indiferent daca în istorie vom intra ca barbarii (2018) – Poszedłbym
Odważna młoda reżyser przygotowuje przedstawienie opowiadające o rumuńskich czystkach etnicznych popełnionych w Odessie w 1941 roku. Daje po ryju równie skutecznie jak „Scena zbrodni” i „Śmierć Stalina”. 8/10. RECENZJA FILMU
Dom strachów, Haunt (2019) – Nie poszedłbym
Jakby to ujął towarzysz Putin: takie horrory można kupić w każdym sklepie z horrorami. Recenzja jakoś tak na dniach, ale więcej niż 5/10 nie dostanie.
Krewetki w cekinach, Les crevettes pailletées (2019) – Poszedłbym
Bardziej skłaniam się jednak ku temu, żeby zobaczyć „Krewetki w cekinach” w domu, ale lubię filmy według pomysłów nadających się wprost do mojego Prima Aprilisa: Utytułowany pływak homofob dostanie szansę na udział w igrzyskach, jeśli zostanie trenerem pływackiej drużyny gejów przygotowującej się do udziału w Gay Games.
Brazylijczycy, Brazilok (2017) – Nie poszedłbym
Raczej nie chodzę do kina na filmy z 2017 roku. Choć warto sprawiedliwie dodać, że ten również nadaje się do notki primaaprilisowej. Oto do turnieju piłkarskiego po raz pierwszy w historii zostaje zgłoszona drużyna złożona tylko z Cyganów. Punkt wyjścia daje duże pole do popisu, choć z podobnym tematem mierzył się już dokumentalny „FC Roma” dostępny na HBO GO.
Repertuar uzupełniają czechosłowacki „Pociągi pod specjalnym nadzorem” z 1966 roku.
Podziel się tym artykułem:
O. Zapomniałem wkleić zwiastunów.