×
Premiery kinowe weekendu 20-22.09.2019, Parasite (2019), reż. Joon-ho Bong.

Poszedłbym, odc. 298

Jesień witamy bardzo interesująco.

Premiery kinowe weekendu 20-22.09.2019

Parasite (2019) –  Poszedłbym 

Rodzina ubogich kombinatorów zatrudnia się w domu bogatej familii. Za sprawą znakomitej reżyserii Joona-ho Bonga, Parasite ogląda się świetnie. Sprzyja temu umiejętne żonglowanie konwencjami, które nie mają przed reżyserem żadnych tajemnic. Komedia z łatwością zmienia się tu w rasowy thriller, a ostra satyra więźnie w gardle w momentach prawdziwej grozy. Wszystkiemu towarzyszy trafny i aktualny komentarz do współczesnego społeczeństwa. 9/10. RECENZJA FILMU

Ad Astra (2019) –  Poszedłbym 

Jako jeden z niewielu fanów ostatniego filmu Jamesa Graya Zaginione miasto Z – jestem zainteresowany. Szala powodzenia tej produkcji waha się pomiędzy dwoma biegunami i równie dobrze może wyjść z tego terrencemalickowy bełkot, jak i interesujące hard sci-fi, które wejdzie do kanonu klasyki kosmicznej.

Osobiście jednak myślę, że bardziej to pierwsze.

Rambo: Ostatnia krew, Rambo: Last Blood (2019) –  Poszedłbym 

Wyjdzie, nie wyjdzie – iść trzeba. Widzę, że niepotrzebnie zaczynają kombinować z jakimś stresem pourazowym zamiast iść i zaszlachtować meksykański kartel w całości, ale nie zapominajmy, że taka też była pierwsza część Rambo, zanim naoliwił sobie mięśnie.

Legiony (2019) –  Poszedłbym 

Poszedłbym, żeby sprawdzić, jak wygląda polskie kino a’la Michael Bay i właściwie tylko dlatego. Widziałem już w poniedziałek, 6/10 daję, recenzja za parę minut będzie już wisieć na VIVIE!, ale nie zalinkuję, bo jestem w miejscu ze słabym Wi-Fi (wpis z wtorku).

Angry Birds Film 2, The Angry Birds Movie 2 (2019) –  Nie poszedłbym 

Z ekranizacji gier komputerowych bardziej czekam na Sapera.

Dzięki Bogu, Grâce à Dieu (2019) –  Poszedłbym 

Kino z dobrze znanego gatunku „we Francji obejrzało ten hit 150 milionów widzów!”. Zwiastun jakoś średnio mnie przekonuje i nie zapowiada tego pierdzielnięcia, które powinno towarzyszyć tego typu filmom. Z drugiej strony jest na tyle interesujący, że seans nie powinien być stratą czasu.

Repertuar uzupełniają czechosłowackie Pociągi pod specjalnym nadzorem z 1966 roku.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004