×
Prevues of coming attractions, odc. 193. Blade Runner (2017), reż. Denis Villeneuve.

Prevues of coming attractions, odc. 193

No wiem, trailery ostatnio na Q-Blogu rzadko, ale co ja poradzę, taki mamy klimat. 11 maja, a ja wciąż nie widziałem pełnego zwiastuna nowego Blade Runnera i Dunkierki! O, już 14 maja.

Prevues of coming attractions, odc. 193

Blade Runner 2049

Q-Prognoza:  QJWIE  – Kurde, zdaje mi się czy ten Harrison Ford to słaby jest aktor jednak? :). Nie podniecam się, bo oryginału nie lubię i boję się, że sequel też na tej niechęci ucierpi. Jest jednak klimat, jest fajna muzyka, jest coś, co na pierwszy rzut oka wygląda na niebanalne kino sf, jakiego dziś ze świecą szukać. I myślę, że już to wystarczy, żeby skoczyć do IMAX-a.

Dunkirk

Q-Prognoza:  QL  – Eeee, fajne! Nie rozumiem, czemu ludzie narzekają na ten zwiastun. Tak samo jak nie rozumiem, dlaczego Christopher Nolan wziął się akurat za taki film.

The Hitman’s Bodyguard

Q-Prognoza:  QJWIE  – Dziwną drogą podążają ścieżki kariery. W jednej chwili kręcisz w Australii zajebistego slashera, a za moment siedzisz w Hollywoodzie i trzepiesz jakieś błahe buddy-moviesy. Sam nie wiem, nie zapowiada mi się to na powtórkę z Lethal Weapon. Ale zadatki na wesoły, letni film ma.

It

Q-Prognoza:  QL  – Machina promocyjna It ruszyła na dobre. Dopiero co był pierwszy zwiastun, a tu już zwiastun numer dwa. Dalej jest bardzo w porządku (zdjęcia!) i nic tylko czekać. Choć nie pamiętam z książki żadnego wątku z synagogą.

Iron Sky The Coming Race

Q-Prognoza:  7/10  – Chciałbym się jakoś specjalnie podniecać tą produkcją o Hitlerze na T-Reksie, ale już przerabiałem to przy okazji pierwszej części i okazało się, że owszem fajnie, ale bez szału. Tu pewnie będzie tak samo, bo i proces produkcyjny identyczny – już ze trzy lata to kręcą i nakręcić nie mogą.

The Limehouse Golem

Q-Prognoza: też  7/10  😛 – Wiadomo, że szału nie będzie, ale lubię Olivię Cooke, a The Woman in Black (tylko pierwsza) była bardzo fajnym filmem, więc uwzględnię Golema w Prevuesach. Taki dobry jestem.

The Mercilles

Q-Prognoza:  QL  – W zeszłym roku Korea zaatakowała Cannes zombiakami, w tym m.in kryminałem. Spoko, nie mam nic przeciwko. Są gangsterzy, jest nawalanka, fajne zdjęcia – czegoś więcej potrzeba na dzień dobry?

The Dark Tower

Q-Prognoza:  QL  – Mroczna wieża to dla mnie całkowita tabula rasa. Horrory Kinga mam obcykane, ale z założenia omijałem te fantasy bzdury uważając, że skoro zna się na horrorach, to powinien pisać horrory. Nie wiem więc zupełnie nic i z takiego punktu wyjścia zabiorę się za film. Zwiastun? Cóż, rozrywkowy. Tylko kto im pozwolił zajumać pozytywkę z Za kilka dolarów więcej?

Kill Switch

Q-Prognoza:  QJWIE  – Nie wiadomo, czego się spodziewać, ale trzeba uważać, bo z wyglądającymi na efektowne filmami wyreżyserowanymi przez speców od efektów specjalnych – różnie bywa. Vide Sky coś tam… Skyline, o.

A w międzyczasie pojawił się pełen zwiastun i QJWIE nieco bliżej zbliża się  QPY  i do powtórki z rozrywki z ww. Skyline. Niby niczym się to nie różni od Hardcore Henry, ale mimo wszystko brakuje tu jaj, które przesłaniają suche umiejętności techniczne. Swoją drogą zabawny jest ten „visionary director” przy nazwisku Tima Smita. Kill Switch to jego pierwszy film.

47 Meters Down

Q-Prognoza:  6/10  – Miałem pisać, że „wypaliły rekiny z Blake Lively to czemu miałyby nie wypalić rekiny z Mandy Moore?„, ale po ponownym obejrzeniu zwiastuna muszę nieco spuścić z tonu oczekiwań, bo dużo taniej to wygląda niż 183 metry strachu. Swoją drogą, że się ten Matthew Modine nie boi na wodę wracać. Już jedną wytwórnię tam pogrążył (nomen omen).

It Comes At Night

Q-Prognoza:  QL  – A24 raczej kichy nie robi, więc jest na co czekać, ale też zachwyty jakie tydzień temu przetoczyły się przez sieć w kontekście tego filmu wydają się być przesadzone. Poczekamy, zobaczymy.

Podziel się tym artykułem:

6 komentarzy

  1. >Mercilles

    Zastanawiałem się czemu Koreańczycy nakręcili film z francuskim tytułem 😉

  2. Nolan kręci Dunkierkę, bo jest Brytyjczykiem i obawiam się, że będzie to typowo europejskie kino. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale zdecydowanie bardziej wolę jak Nolan kręci Hollywoodzkie filmy.

  3. 47 meters down pół roku temu można było znaleźć na sieci, co to w kinach robi? 😛

  4. Czy to nie w kinach tylko z opóźnieniem trailer linkujesz?

  5. Bytność w kinach nie jest żadnym kryterium Prevuesowym 🙂 Daję co się pojawia jako nowy trailer i czasem się tak zdarza, że nie zauważę, że nowy trailer to stary film, bo nie sprawdzam, a raczej mam świadomość co jest nowe a co stare.

  6. frank drebin

    Ależ w tym The Hitman’s Bodyguard są potworne efekty, aż zęby zgrzytają.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004