×
Prevues of coming attractions, odc. 182

Prevues of coming attractions, odc. 182

Trailery, zwiastuny, zapowiedzi, teasery! Uuu, przez to EURO dawno zwiastunów nie było. Boję się, że za dużo ich, żeby w jednym wpisie się pomieściły… No i na pewno coś uda mi się pominąć. #smuteczek

Prevues of coming attractions, odc. 182

Sully

Q-Prognoza:  QL  – W normalnych przypadkach powinno się teraz pisać: Zwiastun nowego filmu Clinta Eastwooda – nie mogę się doczekać! No ale ja to nie normalny przypadek i na filmy Clinta Eastwooda kręcę nosem. Bo bywają różne, często o wiele gorsze niż ogólna opinia o nich. Ten na szczęście zapowiada się sympatycznie choć po prostu jako ciekawa opowieść, a nie materiał na film, który przejdzie do historii.

W filmie teraz byłoby cięcie, napis „8 miesięcy później” i twórcy filmu Sully odbierający dziesiątego Oscara :).

Inferno

Q-Prognoza:  QPA  – Trzeba przyznać, że dawno nie widziałem tak słabego zwiastuna mainstreamowego filmu z teoretycznie najwyższej rozrywkowej półki. Ale czego się spodziewać po ekranizacji dennej książki?

Mechanic: Resurrection

Q-Prognoza:  QPA  – Problem jest taki, że… Jasonie Stathamie, nigdy nie będziesz Tomem Cruise’em! Ta nabzdyczona męskość Stathama już dawno się przejadła i w ogóle trudno sobie przypomnieć jakiś film ze Stathamem w roli głównego bohatera, który zryłby beret i pozostał w pamięci po czasu kres. Raczej wszystkie są takie same i drugi Mechanik też będzie taki sam (choć pierwszy AFAIR zaskoczył mnie tym, że jak na film ze Stathamem był fajnym filmem ze Stathamem). Jedyna niewiadoma jest taka czy będzie to słaby film sensacyjny, czy niezły film sensacyjny na Siódemkę? I jak bardzo Jessica Alba się nie rozbierze.

Jack Reacher: Never Go Back

Q-Prognoza:  QL  – Uderz w stół, a odezwie się Tom Cruise… Lubię Tomka i nic na to nie poradzę. Owszem, widać, że ma kompleks niższego wzrostu i tak dobiera role, żeby być bohaterem, przechujem, niepokonanym agentem, lowelasem, przystojniakiem i mięśniakiem w jednym, ale – i to jego słodka tajemnica jak to robi – w każdym z tych wcieleń wygląda wiarygodnie. Nawet gdy z filmu na film jest młodszy od Ibisza.

Pierwsza część była OK i ta też będzie.

The Girl with All the Gifts

Q-Prognoza:  QJWIE  – Znowu ta niezręczna sytuacja, gdy widzę ekranizację światowego bestsellera, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem. Pozostawiam sceptyczną wróżbę, bo z każdej strony The Girl with All the Gifts pachnie czymś na miarę World War Z. Czyli niczym specjalnie dobrym.

War on Everyone

Q-Prognoza:  QL  – Napisałbym tylko, że film spoczywa od jakiegoś czasu na mojej Liście Do Obejrzenia, ale po zobaczeniu tego zwiastuna chyba jeszcze dodam, że po zwolnieniu przez Green Room miejsca Najbardziej Oczekiwanego Filmu, to War on Everyone może je zająć.

All Eyez on Me

Q-Prognoza:  QJWIE  – Na początku było Jesteś Bogiem. Twórcy Straight Outta Compton podpatrzyli, że hiphopowe biopiki mogą okazać się kinowymi hitami i zrobili swój film. Teraz kolejnych biografii raperów już chyba przez jakiś czas nie uda się powstrzymać. Kolej na Tupaka.

Żartuję z tym Jesteś bogiem, wyluzujcie :P.

Ben-Hur

Q-Prognoza:  QJWIE  – Zwiastun marny, to na pewno. Wygląda jakby piętnastolatek urodzony w 2001 roku nakręcił biblijne kino. Cały film z takim feelingiem się nie sprawdzi, to na pewno, ale może nie będzie do końca tak źle? Bo chciałbym napisać QPA i już, ale jednocześnie coś każe mi wierzyć, że będzie to całkiem spoko kino.

Yoga Hosers

Q-Prognoza:  QPA  – [Nie chce mi się kombinować, żeby zamiast QPA pojawiło się emoji gówna, pardon]. Nie wiem co się stało z Kevinem Smithem, ale coś się stało i odstać się nie może. Więcej, obawiam się, że już nigdy się nie odstanie.

Jedyny plus to chyba możliwość odnajdywania różnych smaczków. Córka Smitha, żona Smitha, Córka Deppa, była żona Deppa (Vanessa Paradis), Johnny Depp (kolejne ciulowe przebranie; choć chyba to samo co w Tusk), Stan Lee, Nawet mnie tu dzisiaj miało nie być! itd. Sporo tego dobra, ale film zapowiada się na nieporozumienie.

31

Q-Prognoza:  QL  – W świecie nieoryginalnych reżyserów tłukących jedną podobną papkę do drugiej podobnej papki, należy doceniać tych, którzy wypracowali sobie swój własny styl rozpoznawalny po 10 sekundach zwiastuna. Można Roba Zombie lubić bądź nie, ale oryginalności i własnego języka odmówić mu nie można!

Outlaws and Angels

Q-Prognoza:  QL  – Witaj z powrotem przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku! Normalnie jakbym pierwszy raz w życiu oryginalny Last House on the Left itp. oglądał.

Morgan

Q-Prognoza:  QJWIE  – Raczej QPA, bo wydaje mi się, że nawet Gatunek miał więcej wdzięku. No ale może nie będzie tak źle tylko tak zwyczajnie, przeciętnie. Przy okazji pomyliłem się jakiś czas temu co do wyznaczenia Rose Leslie na tytułową Morgan.

Train to Busan

Q-Prognoza:  QJWIE  – Cholera, wolałbym być bardziej przekonany do tego oczekiwanego przeze mnie filmu niż jestem teraz po tym oficjalnym zwiastunie.

A po więcej zwiastunów zapraszam na TRAILERY, KTÓRYCH NIE ZNASZ, A POWINIENEŚ. Tam między innymi murowany kandydat do zagrania Pawła Kukiza w jego filmowej biografii (pojawi się po 22.00 :P)

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004