×

Maj 2014 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało w maju:
 

9

Lunchbox, The
W wyniku nieporozumienia dwoje zupełnie obcych sobie ludzi nawiązuje coraz bardziej intymny kontakt na odległość. Mądre, urocze i bez kitu.
 

8

Babadook, The
Wdowa wychowująca samotnie marudnego syna zostaje zmuszona do konfrontacji z potworem z bajki. Właśnie dzięki takim filmom prawdziwe kino jeszcze nie umarło.
Bhaag Milkha Bhaag
Filmowa biografia najsłynniejszego indyjskiego czterystumetrowca. Nieco poprzekręcany faktograficznie i za długi, ale daj Boże takie filmy o polskich legendach sportu.
Commitment
Nastoletni agent z Korei Północnej zostaje przerzucony na południe, gdzie zakochuje się w koleżance z klasy. Ocena tylko dla amatorów koreańszczyzny, bo pozostali powiedzą, że to bzdura dla nastolatków i będą mieli rację.
Neighbors
Sielskie i anielskie życie młodej pary z dzieckiem zostaje zakłócone przez studentów, którzy zamieszkali w domu obok. Szczerze zabawne, jeśli za bardzo nie szukać sensu i dobrego smaku.
Oculus
Rodzeństwo połączone wspólną traumą z dzieciństwa kontra przeciwnik z nadprzyrodzonymi mocami. I znów można się poczuć jak podczas oglądania „Poltergeista” ćwierć wieku temu.
Snowpiercer
Po klimatycznej katastrofie cała ludzkość zbiera się w przystosowanym na taką ostateczność pociągu. Współczuję ludziom, którzy widzą w tym filmie jedynie brak sensu.
Supercondriaque
W wyniku nieporozumienia wyjątkowy hipochondryk zostaje wzięty za bojownika o wolność jednego z bałkańskich krajów. Dany Boon u szczytu formy.
Wer
Brutalnie i krwawo zakończony atak na trójkę turystów rozpoczyna śledztwo mające na celu odkrycie sprawcy. Coraz lepsze filmy kręcą za naprawdę nieduże pieniądze.
 

7

Brujas de Zugarramurdi, Las
Grupka złodziei-szowinistów trafia do miasteczka zamieszkałego przez czarownice. Alex de la Iglesia w swojej bardziej rozrywkowej, a mniej poważnej formie.
Dhoom 3
Wybuchowy duet Jai & Ali tym razem kontra sam Aamir Khan. Efektowny blockbuster za długi o godzinę.
Finding Vivian Maier
Fascynująca historia przypadkiem odnalezionych genialnych zdjęć i ich autorki. Nie robi takiego wrażenia jak historia Sugarmana.
Godzilla
Król Potworów powraca. W niestety niezbyt udanym filmie pełnym za bardzo niezrekompensowanej nudy.
House of the Devil, The
Przypilona chęcią szybkiego zarobku studentka zgadza się na tymczasową pracę w domu na odludziu. Udana próba wskrzeszenia diabolicznego horroru z przełomu lat 70. i 80.
Jack Ryan. Shadow Recruit
Kolejne wcielenie Jacka Ryana w historii jedynie opartej o bohaterów Clancy’ego. Wybór Pine’a to porażka, film momentalnie strasznie naiwny, ale ogląda się go lepiej niż myślałem.
Mundial. Gra o wszystko
Mundial ’82 w Hiszpanii w kontekście walki Solidarności o wolną Polskę. Porządny dokument, który z pewnością warto zobaczyć… w telewizji.
Powstanie Warszawskie
Niepowtarzalny film. I na tym poprzestańmy.
Sacrament, The
Grupa dokumetalistów trafia do zamorskiej komuny rządzonej przez charyzmatycznego lidera. W końcu konwencja found footage’u się filmowcom znudzi, ale wciąż powstają niezłe filmy w tym gatunku. Takie jak ten.
Sheik, The
Dokument o jednym z najbardziej charakterystycznych bohaterów Wrestlemanii. Fascynująca historia z przeszłości, która zaczyna irytować swoim ciągiem dalszym w teraźniejszości.
Walk of Shame
Dziennikarka telewizyjna wybiera fatalny moment na najbardziej zwariowaną noc w swoim życiu. Komedia w starym stylu, której Czegoś zabrakło.
 

6

As the Light Goes Out
Hongkongowi grozi katastrofa. Dzielni strażacy robią wszystko, żeby jej zapobiec. Za mało widowiska w widowisku. „Backdraft” dalej pozostaje niedoścignionym wzorem.
Contracted
Po nocy spędzonej z tajemniczym mężczyzną Samantha odkrywa, że czymś się od niego zaraziła. Reżyser udowodnił, że potrafi nakręcić film, więc czas, by teraz jakiś nakręcił.
Exam
Ośmioro ludzi staje do przewrotnej rekrutacji, której zwycięzca otrzyma pracę marzeń. Zbyt mocno naciągane, ale pomysł wart realizacyjnej świeczki.
Gulaab Gang
Gang wyemancypowanych wieśniaczek wchodzi w świat wielkiej polityki. Co prawda Madhuri napieprza z karata, ale gdyby nie piękna Juhi Chawla to nie byłoby za bardzo na co patrzeć.
Lebanese Rocket Society, The
Dokumentalna historia libańskiego podboju kosmosu w latach 60. przez studentów uniwersytetu. Brzmi ciekawiej niż wygląda.
Pelé Eterno
Dokument o życiu i karierze Króla Futbolu. Komunistyczna laurka, ale warto się przemęczyć dla historii o tysięcznym golu.
Quiet Ones, The
Profesor uniwersytecki wraz z grupką studentów na tropie zjawiska paranormalnego. Jak na tytuł „Cisi” zdecydowanie za dużo tu głośnych dźwięków znienacka.
X-Men: Days of Future Past
Wolverine wraca w przeszłość, by naprawić to, co w przyszłości doprowadzi do zagłady mutantów. Film, który posiada dar bycia nudnym.
 

5

Adventures of Tintin, The
Dziennikarz śledczy na tropie tajemnicy sprzed wieków. Efektownie zanimowana strata czasu. PS. Pies fajny.
Monuments Men, The
Końcówka IIWŚ. Oddział historyków sztuki rusza z misją uratowania największych dzieł światowego dziedzictwa kulturowego zrabowanych przez nazistów. W ostatnich miesiącach nie było lepiej zepsutego fajnego pomysłu na film.
 

4

Hot Flashes, The
Pięć pań w średnim wieku rzuca wyzwanie mistrzowskiej drużynie koszykówki dziewcząt z miejscowego liceum. Fajny pomysł zrealizowany z lekkością młota pneumatycznego. 

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004