×
Premiery kinowe weekendu 18-20.09.2020. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (2020), reż. Jan Holoubek.

Poszedłbym, odc. 336

Premiery coraz większej liczby zagranicznych hitów zostają przełożone na terminy późniejsze, wcale nie będzie dziwnym, jeśli w najbliższych tygodniach to polskie filmy będą przeważały w kinach. Już w ten weekend będzie można zobaczyć ich aż trzy.

Premiery kinowe weekendu 18-20.09.2020

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (2020) –  Poszedłbym 

Niesłusznie oskarżony o brutalne morderstwo Tomek Komenda ląduje za kratami z wyrokiem 25 lat pozbawienia wolności. Oparty na prawdziwej historii film, którego porównania do „Długu” Krauzego nie będą aż tak bardzo przesadzone. 8/10. RECENZJA FILMU

Interior (2019) –  Nie poszedłbym 

Film Marka Lechkiego do 25 września można obejrzeć na platformie Player.pl w ramach festiwalu Mastercard OFF Camera, więc jeśli ktoś naprawdę musi to zobaczyć, to chyba lepiej tam, niż tłuc się do kina. Poza tym nic nie wskazuje na to, żeby idealnym rozwiązaniem nie było poczekanie na premierę telewizyjną.

Małe szczęścia, Le bonheur des uns… (2020) –  Poszedłbym 

Sympatycznie wygląda ta francuska propozycja w gwiazdorskiej obsadzie. Może nie aż tak, żeby za wszelką cenę lecieć do kina, ale w dobie koronawirusa chyba nie ma co wybrzydzać. Dla mnie atutem jest tematyka, bo jakbym widział tam siebie. Dla Was – nie wiem.

I zbaw nas ode złego, Da-man Ak-e-seo Gu-ha-so-seo (2020) –  Poszedłbym 

Pandemia, nie pandemia, Oscar dla Parasite, nie Oscar dla Parasite – próżno szukać południowokoreańskich filmów takich jak I zbaw nas ode złego w multipleksach. A poszedłbym na pewno. Niestety w Wawie grają to tylko w Amondo i Elektroniku, a potem narzekają na piractwo. Tak czy siak, gwiazdorski duet Jung-min Hwang & Jung-Jae Lee daje duże nadzieje na udany seans.

Adwokat (2019) –  Nie poszedłbym 

Ptaszki ćwierkają, że oto tegoroczny kandydat do Węży. Zachęcające w sumie.

Bóg fortepianu, Elohe HaPsanter (2019) –  Nie poszedłbym 

Obecność filmu na HBO GO zamyka temat. Jego bohaterką jest matka głuchego dziecka. Kobieta robi wszystko, by został kompozytorem.

Podziel się tym artykułem:

Jeden komentarz

  1. 25 lat Niewinności to jest petarda!

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004