×
Poszedłbym, odc. 324. W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020), reż. Bartosz M. Kowalski.

Poszedłbym, odc. 324

No to spójrzmy, co tam dzisiaj nowego wleciało na Netfliksa…

W lesie dziś nie zaśnie nikt. Pierwszy polski slasher tydzień temu miał zaplanowaną kinową premierę, ale pandemia i ciach, jest na NF. Brzmi jak film, w którym wszystko powinno się nie udać (polski horror, Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, hołd dla kina klasy B, reżyseria koleś, który zaserwował okropny Plac zabaw), więc może być tylko albo koszmarnie, albo jakimś cudem fajnie. Obie możliwości zapowiadają udany seans.

Angielska gra. Sześcioodcinkowy serial kolesia od Downton Abbey opowiadający o początkach piłki nożnej. Historia o tym jak to sport przeznaczony dla wyższych sfer trafił na robotnicze salony, by wyruszyć w podróż zakończoną zostaniem najpopularniejszym sportem na świecie.

Król tygrysów. Siedmioodcinkowy docu-crime, czyli gatunek, który tygrysy (pun intended) lubią najbardziej. Historia poligamisty, muzyka country i właściciela przydrożnego zoo, w którym zebrał lwy, tygrysy i niedźwiedzie. Nieciekawie? No więc ów koleżka planuje morderstwo miejscowego działacza na rzecz zwierząt. W roli tytułowej amerykański Jacek Ziober – Joe Exotic.

Platforma. Nie będę udawał, że wiem co to, bo pierwszy raz słyszę o tym filmie, ale zapowiedź wygląda interesująco. Kopiuj-wklej: „Betonowa płyta z jedzeniem zjeżdża w dół w wielopoziomowym więzieniu. Dla osadzonych zamkniętych na najniższych piętrach pozostaną tylko resztki – albo głód i rozpacz”. Lubimy filmy z intrygującym pomysłem, prawdaż?

Ultras. I jeszcze jedna piłkarska propozycja, szczególnie pożądana w świecie koronawirusa, w którym jedynym sportem na żywo jest obserwowanie tego, które kolejne zawody sportowe na żywo zostaną odwołane. Kopiuj-wklej: „Historia o międzypokoleniowej przyjaźni i dorastaniu umieszczona w środowisku ultrasów. Czas akcji to pięć tygodni piłkarskich mistrzostw”.

A to nie wszystko, bo jest jeszcze m.in. oparta na faktach serialowa historia praczki, która dorobiła się fortuny (w roli głównej Octavia Spencer), dokument o pięciokrotnym mistrzu świata Formuły 1 Juanie Manuelu Fangio, tysięczny serial o wampirach oraz serial o pomponiarach.

A żeby przykro nie było HBO (GO), to mignęło mi ostatnio, że W KWIETNIU, trafią tam m.in.:

Mayans M.C., odc. 1 (Mayans M.C. Ep. 01) – kontynuacja nagradzanego serialu Synowie Anarchii. Po wyjściu z więzienia EZ Reyes dołącza do meksykańskiego gangu motocyklowego Mayans M.C. (premiera pierwszego odcinka 1 kwietnia, kolejne w środy, HBO3).

Co robimy w ukryciu, odc. 1 (What We Do In The Shadows Ep. 01) – perypetie trójki wampirów ze Staten Island, których niespodziewanie odwiedza mroczny przywódca (premiera pierwszego odcinka 2 kwietnia, kolejne w czwartki, HBO3).

Devs, odc. 1 (Devs Ep. 01) – serial śledzący losy młodej inżynierki, która próbuje ustalić, co dokładnie stało się z jej chłopakiem. (premiera pierwszego odcinka 2 kwietnia, kolejne w czwartki, HBO3). Serial od Aleksa Garlanda od Ex Machiny.

Czarny poniedziałek II, odc. 1 (Black Monday II EP. 01) – drugi sezon serialu o grupie outsiderów, która w drugiej połowie lat osiemdziesiątych przejmuje klub oldboyów z Wall Street (premiera pierwszego odcinka 20 kwietnia, kolejne w poniedziałki, HBO3).

Podziel się tym artykułem:

2 komentarze

  1. to rozumiem…mimo koronawirusa poszedłbym działa dalej!! tak trzymać 🙂

  2. WLDNZN czyli pierwszy polski slasher ogląda się o dziwo dobrze. Trochę drewniana „nastoletniej” obsady, ale jak na standardy grania dzieci i nastolatków w polskich filmach to osiągnięto Himalaje. Cały film, co najważniejsze, wygląda na wiarygodny, w naszych realiach – co jest niezłym osiągnięciem. Niestety często typowo zachodnie formaty przenoszone na naszą ziemię ojczystą wyglądają jak parodia parodii. A tu proszę – udało się.

    Jak na mój gust trochę za mało seksu/cycków i gore jak na tego typu film – ale ogólnie świetnie dał radę. Mocne 8/10 żeber.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004