Podsumowanie wydarzeń października 2021.
Podsumowanie wydarzeń października 2021.

Podsumowanie wydarzeń października 2021

1 października – Gracze nie chcą grać w nową grę o piłce nożnej, bo postaci Messiego i Ronaldo są w niej do siebie niepodobni. Na podbój kin rusza James Bond w być może ostatnim filmie, w którym tę rolę zagrał biały aktor heteroseksualny.

2 października – Rafał Ziemkiewicz zostaje zatrzymany na londyńskim lotnisku i wydalony z Wielkiej Brytanii z powodu swoich poglądów politycznych. Chce, żeby państwo polskie go pomściło, ale państwo polskie ma inne plany.

3 października – Dziennikarze „Gazety Wyborczej” rzucają cukierki dzieciom uchodźców, by móc zrobić maluchom lepsze zdjęcia. Po dołączeniu do PiS-u kurczy się liczba partii, w których nie było jeszcze Moniki Pawłowskiej. Niedługo zostanie jej tylko NSDAP.

4 października – Padły Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger. Twitter wciąż jest darmowy, a Albicla wciąż działa.

5 października – NBP zapowiada wprowadzenie banknotu o nominale 1000 złotych. Wraz z kupionym przez Adama Glapińskiego złotem ułatwi to Polsce udzielanie pożyczek biedniejszym krajom takim jak Niemcy, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone, które zabiegają o nie Polskę.

6 października – PiS planuje zmienić słowa polskiego hymnu, bo poseł Janusz Kowalski nie zna jego słów.

7 października – TVP traci skoki narciarskie na rzecz TVN. Świętujący swoje urodziny Władimir Putin otrzymuje prezent od Trybunału Julii Przyłębskiej, który orzeka o niezgodności Traktatów Europejskich z polską Konstytucją. Donald Tusk organizuje manifestację przeciwko polexitowi. Na niedzielę o osiemnastej, żeby nie psuć sobie weekendu.

8 października – Nieobecny na zgrupowaniu reprezentacji Polski z powodu żałoby po śmierci ojca Nicola Zalewski daje się nagrać na zakrapianej imprezie z kumplami, podczas której jarane jest zioło, a trener klubu Zalewskiego, Jose Mourinho, obśmiewany. Policja zatrzymuje groźnych przestępców i rekwiruje im narzędzia zbrodni. To dzieci rysujące kredą pod siedzibą PiS.

9 października – W grzejniku w gabinecie prezesa PZPN odnaleziony zostaje podsłuch. Wiadomo już, skąd przeciwnicy rozgryźli naszą taktykę „laga na Lewandowskiego”.

10 października – Zorganizowana przez Donalda Tuska manifestacja nie odnosi większego sukcesu. Nikt nie został potraktowany pałą ani gazem przez reżim Kaczyńskiego. 94-letnia Wanda Traczyk-Stawska stawia do pionu narodowca Roberta Bąkiewcza. Ten będzie chciał udowodnić swoje racje w formule FameMMA, o ile pani Wanda przyjmie propozycję walki.

11 października – Trwa liczenie manifestujących w niedzielę na Placu Zamkowym. Opozycja twierdzi, że były ich miliony. Rząd, że 20 tysięcy, w tym 19 tysięcy turystów.

12 października – Gorąca sytuacja w polskiej grupie eliminacyjnej piłkarskich mistrzostw świata. Na Wembley polscy i węgierscy fani biją się z policją, a w Tiranie albańscy fani obrzucają polskich piłkarzy butelkami i telefonami komórkowymi.

13 października – Po skrupulatnym śledztwie FIFA ogłasza, że Kamil Glik nie jest rasistą. Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu w nieistniejącym Ministerstwie Sportu. TV Trwam rozjeżdża Jarosława Kaczyńskiego i PiS za rosnące ceny benzyny. Do końca dnia ślad po tym materiale znika jednak z mediów społecznościowych kanału ojca Rydzyka.

14 października – Rząd chce postawić na granicy z Białorusią naszpikowany elektroniką mur przeciwuchodźczy. Opozycja twierdzi, że nie będzie muru tylko wał.

15 października – Wrocławianie pobili się o darmowe wibratory, które znalazły się kontenerze na śmieci po likwidacji sexshopu Beate Uhse.

16 października – Wojsko Polskie planuje zakup 300 sztuk mobilnych ołtarzy. W zestawie znajdują się m.in. kielich mszalny, alba, krzyż ołtarzowy, kropidło małe i kropidło klasyczne. Wszystko w walizce z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i teleskopową rączką.

17 października – Wiadomo już, dlaczego Mata został raperem. Pracownicy jego ojca zasuwają przynajmniej 16 godzin dziennie za tysiąc pięćset.

18 października – McDonald’s rozpoczyna sprzedaż Zestawów Maty, na potrzeby których raper daje się sfotografować w legendarnej fryzurze Marka Mostowiaka.

19 października – Mateusz Morawiecki w pełni korzysta z 10-minutowego limitu na przemówienie przed Parlamentem Europejskim i przemawia przez 35 minut. Fotowoltaika ma zapewnić to, że na grobie Krzysztofa Krawczyka będą rozbrzmiewać jego piosenki.

20 października – Radek Sikorski radzi Beacie Kempie, żeby walnęła się w zatłuszczony łeb. Minister Edukacji Przemysław Czarnek chwali się labolatoriami. Uczennice trzech podmorskich podstawówek otrzymują zakaz kuszenia kolegów i katechetów kusym strojem.

21 października – Beata Kempa płacze w trakcie wywiadu w Polsat News. Ma wymyte włosy. Bruce Lee zwycięża XVIII Konkurs Chopinowski. Też ma umyte włosy.

22 października – Olga Semeniuk na czele Rady Polskiej Agencji Kosmicznej będzie odpowiedzialna za podbój kosmosu dla imperatora Kaczyńskiego. Póki co kończy oglądać „Gwiezdne wojny”.

23 października – Ambasadorka akcji „Twarze depresji” Bożena Dykiel prezentuje w TVN-ie okulary antydepresyjne i sugeruje, by łykać więcej litu. Leśnicy z jednego z wielkopolskich lasów odnajdują w nim szatana!

24 października – Archeolodzy szukający śladów średniowiecznej Łodzi odkrywają, że nie będą musieli nawet kopać.

25 października – Czesław Michniewicz zostaje zwolniony z Legii Warszawa, choć z zawodnikami, wśród których są członkowie grupy bankietowej, zdołał utrzymać drużynę na pierwszym miejscu grupy w Lidze Europy przed SSC Napoli, Leicester City i Spartakiem Moskwa.

26 października – Jarosław Kaczyński przysypia na konferencji poświęconej obronie Ojczyzny nie patrząc na zegarek marki, która szyła mundury Waffen SS i Wehrmachtu, a który ma założony do góry nogami. Budzi go dźwięk dzwonka jego Nokii 3310 i spadających sondaży PiS-u.

27 października – Mama Ginekolog nie zdaje egzaminu specjalizacyjnego z ginekologii. Nie wiadomo, kiedy będzie zdawać egzamin specjalizacyjny z bycia mamą. Barcelona kolejnym klubem po Legii Warszawa, który w tym tygodniu robi miejsce dla Franka Smudy.

28 października – Wiadomo już, dlaczego przesyłki nadawane przez Pocztę Polską ostatnio szybciej dochodzą: na intratnym stanowisku w PP zatrudniony został były rzecznik CBA skazany za onanizowanie się w parku.

29 października – Duet wokalny Don Vasyl & Detektyw Krzysztof Rutkowski śpiewa „Ore, ore” przed walką Marcina Najmana ze Szczeną z „Chłopaków do wzięcia” opromienionym zwycięstwem z Psychotropem. Po zwycięstwie Najman rzuca wyzwanie Zbigniewowi Bońkowi. Robert Biedroń smaruje się benzyną, żeby drogo pachnieć na randce. Inflacja w październiku wzrosła do 6,8%. Rząd nie nadąża z drukowaniem pieniędzy.

30 października – Andrzej Duda szuka skradzionych rowerów Mai Włoszczowskiej. We wrocławskim oknie życia znaleziony zostaje 20-letni mężczyzna.

31 października – Robert Bąkiewicz przebiera się na Halloween za prawicowego nacjonalistę. Do Dariusza Mioduskiego zaczyna docierać, że to nie Czesław Michniewicz był problemem Legii Warszawa.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl