×
Podsumowanie wydarzeń grudnia 2021. Paulo Sousa.

Podsumowanie wydarzeń grudnia 2021

1 grudnia – Poseł PiS Mieczysław Baszko uważa, że na miejscu Łukasza Mejzy wstydziłby się pokazać ludziom. Żartuję. Że powinien wysłać rodziny nieuleczalnie chorych dzieci do szeptuchy. Radni PiS ze Starego Sącza na sygnał Lidii Szewczyk podczas obrad śpiewają „Bogurodzicę” w proteście przeciw LGBT.

2 grudnia – Stabilizuje się sytuacja z COVID-19. Kolejny dzień z rzędu umiera na niego ponad pół tysiąca Polaków.

3 grudnia – W nagrodę za dobre wyniki sportowe Legia Warszawa poleci na zgrupowanie do Dubaju. Prezes obiecał im zgrupowanie pod palmą, ale okazało się, że wczoraj rozpoczęła się wycinka 181-letniej oliwskiej palmy i trzeba było znaleźć inny kierunek.

4 grudnia – Jarkowi Jakimowiczowi myli się twórca Pinokia z twórcą pizzy Giuseppe. Warszawa chwali się plakatem świątecznym zachęcającym do wojny z PiS-em, na co zwraca m.in. uwagę Krzysztof „Dan Brown” Bosak.

5 grudnia – Trwa nie najlepszy weekend dla kibiców piłkarskich. Wczoraj abonenci Viaplay nie obejrzeli gola Lewego, dzisiaj Hirek Wrona nie obejrzał meczu na C+ i dostał zjebę od Michała Kołodziejczyka. „Ręce do góry!” – zachęcają polskich żołnierzy zagraniczni wokaliści śpiewający z playbacku swoje hity sprzed trzech dekad podczas koncertu „Murem za polskim mundurem”.

6 grudnia – Do kiosków trafia numer „Polityki” z Bogdanem Rymanowskim w roli antyszczepionkowego szura na okładce.

7 grudnia – Młodzieżowym Słowem Roku 2021 zostaje śpiulkolot. To prawdopodobnie pierwszy i ostatni raz, kiedy słyszycie to słowo. Rząd walczy z pandemią wprowadzając obostrzenia. Zakazana zostaje konsumpcja w kinie, a dyskoteki zostają zamknięte. Ale nie w Sylwestra, w Sylwestra nie będzie się można zarazić koronawirusem w dyskotece. Szkoły w czasie przerwy świątecznej przejdą na zdalne nauczanie.

8 grudnia – Łukasz Mejza nie odpowiada na pytania w trakcie zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej, na której towarzyszy mu kolega, który chwali się tym, że może ten tego. Dorośli wiedzą. Poseł Konfederacji Jakub Kulesza przychodzi do Sejmu z koronawirusem i chwali się tym w mediach społecznościowych.

9 grudnia – Kolorem roku zostaje Very Peri. To prawdopodobnie pierwszy i ostatni raz, kiedy słyszycie to słowo. Naukowcy rekonstruują twarz Matki Boskiej. Media donoszą o projekcie płatnego urlopu przygotowywanego przez rząd dla niezaszczepionych, którzy z powodu obowiązku szczepień nie będą mogli chodzić do pracy. TVP pokazuje nagranie, na którym Adam Michnik wyznaje miłość generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu.

10 grudnia – Aby lepiej spędzić i przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, Łukasz Mejza bierze bezpłatny urlop poselski do końca grudnia.

11 grudnia – Nie będzie Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej, będzie nowa Drużyna Przyszłości złożona z młodych i nieopatrzonych polityków i polityczek takich jak Ewa Kopacz i Małgorzata Kidawa-Błońska.

12 grudnia – Sympatycy Legii Warszawa w ramach akcji wsparcia zawodników swojego klubu, który spadł na ostatnie miejsce tabeli Ekstraklasy, zatrzymują autobus wiozący piłkarzy i odwiedzają ich w środku. Kończy się szczęśliwa passa Piotra Kraśki, który przez sześć lat jeździł bez prawa jazdy i w końcu został bez niego złapany i skazany na śmiesznie niewielką karę.

13 grudnia – Polsat emituje niereżyserską wersję filmu „Psy 3. W imię zasad” z wypikanymi przekleństwami i zablurowaną nagością.

14 grudnia – Politycy Konfederacji pod Sejmem drwią z ofiar Holocaustu, a członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego drwią z ofiar Grudnia 1970.

15 grudnia – Kibice i dziennikarze po zwycięstwie Legii w meczu z Zagłębiem Lubin (4:0) zastanawiają się, czy pozytywny wpływ na to przełamanie miał nowy trener Aleksandar Vuković, czy może wpierdol w autokarze.

16 grudnia – Obywatelka Lesotho przywozi do Polski pierwsze zarazki Wariantu Omikron COVID-19. Jacek Kurski zaprzecza, że miał wykorzystywać ochronę do kupowania czekoladek i prania brudnych gaci.

17 grudnia – Polski żołnierz Emil Czeczko dezerteruje na Białoruś, gdzie opowiada w telewizji, że polskie wojsko strzela „w łeb” wolontariuszom próbującym pomoc uchodźcom. PiS znowu zaskakuje drogowców – głosami Pawła Kukiza i Łukasza Mejzy, który poświęca się dla Polski i wraca z urlopu, posłowie przyjmują ustawę LexTVN, która niespodziewanie wraca do Sejmu. Dobre wieści dla dostawców energii. Ich klienci zapłacą w przyszłym roku o 24% więcej za prąd i o 54% więcej za gaz.

18 grudnia – Ciąg dalszy rozkładu polskich skoków narciarskich przez TVN – do drugiej serii konkursu w Engelbergu awansuje tylko jeden Polak. Duński urząd ds. bezpieczeństwa atomowego odkrywa dziesięć produktów anty 5G, które okazały się radioaktywne.

19 grudnia – Prawackim żartem dnia zostaje podpisywanie się jako Wiaczesław Mołotow/Wojciech Jaruzelski/Joseph Goebbels/Czerwony Kapturek pod internetową petycją TVN w sprawie zablokowania ustawy LexTVN.

20 grudnia – Przedświąteczny poniedziałek mija na kulturalnych rozmowach Polaków o poezji Czesława Miłosza. Emil Czeczko opowiada w białoruskich mediach, że nagi Andrzej Duda w brezentowym fartuchu dokonywał egzekucji na klęczących imigrantach.

21 grudnia – Inwigilowany systemem Pegasus Roman Giertych oświadcza, że jest jedną z najbardziej szpiegowanych osób na świecie. Kłamstwem nazywa Łukasz Mejza informacje o pismach przedprocesowych wysyłanych przez niego do rodziców chorych dzieci, które miał oszukać.

22 grudnia – 775 osób zmarło ubiegłej doby z powodu COVID-19. To polski rekord tej fali pandemii. PKP przywraca specjalne połączenie pomiędzy Warszawą i Zakopanem dla chętnych spędzić tam Sylwestra Marzeń.

23 grudnia – Ponieważ Krzysztof Brejza był inwigilowany Pegasusem, Łukasz Mejza dobrowolnie podaje się do dymisji z funkcji wiceministra sportu i turystyki.

24 grudnia – Jacek Kurski kategorycznie zaprzecza doniesieniom o tym, że pojechał na Eurowizję Junior świadomym tego, że jest zarażony koronawirusem. Agent Paulo Sousy kategorycznie zaprzecza doniesieniom o tym, że jego podopieczny porzuci w poniedziałek reprezentację Polski i obejmie posadę trenera brazylijskiego Internacionalu.

25 grudnia – Środowisko dziennikarzy sportowych podzielone. Jedni uważają, że trener Sousa nie powinien osobiście zdementować bzdurnych plotek, a drudzy, że skoro są bzdurne, to tym bardziej powinien je skomentować.

26 grudnia – Agent Paulo Sousy nie kłamał. Jego podopieczny nie zostawi reprezentacji Polski dla Internacionalu. Zostawi ją dla Flamengo. Zbigniew Boniek uważa, że kontrakt z Sousą był znakomicie skonstruowany, jedynie nie przewidywał, że trener Sousa będzie chciał odejść i dlatego niewiele można na to teraz poradzić.

27 grudnia – Jarosław Kaczyński przyznaje, że w sklepach złorzeczy na zbyt wysokie ceny. Andrzej Duda wetuje ustawę lexTVN. Wyborcy PiS-u odgrażają się, że z tego powodu nie zagłosują na niego w następnych wyborach prezydenckich.

28 grudnia – Tomek Ćwiąkała w końcu oddycha z ulgą – język portugalski nareszcie mu się na coś przydał. Jaś Kapela obrzuca brokatem Ziemowita Kossakowskiego za co dostaje z liścia podczas konferencji prasowej federacji Prime Show MMA.

29 grudnia – Cała Polska dzwoni do Jacka Kurskiego po tym, jak opublikował na Twitterze numer swojego telefonu. TVN dopełnia rozkładu polskich skoków – do drugiej serii pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni awansuje tylko Dawid Kubacki, który ostatecznie zajmuje 28. miejsce. PZPN czeka do wieczora na przelew od Paulo Sousy, by poinformować, że oficjalnie pogonili go z posady selekcjonera.

30 grudnia – Kamil Glik i Tomasz Hajto blokują Paulo Sousę w mediach społecznościowych. Nie zobaczą, jak siedzi na Copacabanie i ma to w dupie.

31 grudnia – @Franek_S publikuje ostatnie miesięczne podsumowanie roku i potwierdza, że projekt podsumowań będzie kontynuowany w przyszłym roku.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004