×
Podsumowanie wydarzeń listopada 2021. Barbara Kurdej-Szatan vs Straż Graniczna.

Podsumowanie wydarzeń listopada 2021

1 listopada – W przeciwieństwie do ubiegłego roku, tym razem cmentarze nie zostają zamknięte na Wszystkich Świętych, więc znów można spokojnie kłócić się o to, gdzie powinien stanąć ten największy znicz, a gdzie te mniejsze.

2 listopada – Niejaki Daniel Obajtek z Pcimia zakłada firmę budowlaną, choć nie wiadomo, czy prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o budowie muru na granicy polsko-białoruskiej.

3 listopada – Prezydent Andrzej Duda podpisuje ustawę o budowie muru na granicy polsko-białoruskiej. Jarosław Jakimowicz dopytuje, od kiedy w końcu będzie można strzelać do uchodźców.

4 listopada – Telewizja Polska odmawia wyświetlania spotu reklamowego marki Yes z powodu pokazanego w niej pocałunku wioślarki Katarzyny Zillmann i jej partnerki Julii Walczak. Sebastian Szczęsny odchodzi z TVP do TVN-u, ale nie z powodu tej reklamy tylko żeby komentować skoki.

5 listopadaBarbara Kurdej-Szatan rzuca kurwami na żołnierzy Straży Granicznej, a komentującym jej wpis każe spierdalać.

6 listopadaBarbara Kurdej-Szatan orientuje się, że lada chwila premiera jej książki, więc przeprasza za nieparlamentarne słownictwo pod adresem Straży Granicznej.

7 listopada – Piotr Semka apeluje do Polaków, by wysyłali paczki z żywnością, odzieżą zimową i artykułami higienicznymi do żołnierzy Straży Granicznej.

8 listopada – Wiceminister MSZ Piotr Wawrzyk zapomina założyć spodnie do wywiadu radiowego transmitowanego też w formie wideo.

9 listopada – Stacja TVP. Jacek Kurski zwalnia Barbarę Kurdej-Szatan z „M jak Miłość”. Barbara Kurdej-Szatan przeprasza po raz drugi.

10 listopada – Cudowne ozdrowienie prezesa Kaczyńskiego. Nieobecny z powodu choroby podczas wczorajszej debaty sejmowej poświęconej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, tego dnia w pełni zdrowia bierze udział w uroczystościach kolejnej miesięcznicy.

11 listopada – Wielkim niepowodzeniem kończy się tegoroczny Marsz Niepodległości zorganizowany w pierwszą rocznicę Bitwy o Empik. Nikt nie zostaje pobity, a żadne mieszkanie nie zostało spalone. Robert Bąkiewicz chce nieść światu krużganek oświaty.

12 listopada – Grająca w dziesiątkę Andora strzela gola reprezentacji Polski w meczu eliminacji MŚ.

13 listopada – Doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Tadeusz Deszkiewicz, nazywa bohaterki Powstania Warszawskiego „zdemenciałymi archeocelebrytkami”. Kawa drożeje.

14 listopada – Dzień merytorycznych komentarzy na temat Mai Ostaszewskiej, która pojechała pomagać migrantom pod granicę polsko-białoruską. Case na Franka Sterczewskiego – ocenia to duet Ogórek&Jakimowicz, Staszek Janecki wręcza aktorce nagrodę Diamentowego Debila, a wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta nazywa Ostaszewską pożyteczną idiotką.

15 listopada – Wystawiając rezerwowy skład na mecz z Węgrami, polska drużyna prawdopodobnie traci szansę na rozstawienie w barażach eliminacji MŚ w Katarze. Robert Lewandowski odpoczywa na ławce rezerwowych po wczorajszych urodzinach znajomego miliardera. W odpowiedzi na kryzys na granicy NBP wyemituje nowe: monetę i banknot.

16 listopada – Niewiele zabrakło do tego, by Polska jednak zagrała w barażach. A wystarczyło, żeby Księżyc i Słońce ustawiły się w pozycji Barana, kury zaczęły nieść złote jajka, a dwa dni z rzędu wypadła niedziela.

17 listopada – PZPN z własnej, nieprzymuszonej woli publikuje nagranie, z którego wynika, że Robert Lewandowski nie miał pojęcia, iż przegrana z Węgrami pozbawi Polski rozstawienia w barażach. Lewy wydaje oświadczenie, które jeszcze pogarsza sprawę.

18 listopada – Rusza kanał TVP World. Jedyny taki na świecie, który ma więcej dziennikarzy niż widzów. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ogłasza odnalezienie w Polakach genu sprzeciwu. Z tego powodu kolejnych pandemicznych obostrzeń nie będzie, bo Polacy nie chcą ich przestrzegać.

19 listopada – Donald Tusk i Robert Lewandowski udzielają wywiadów, ale nie mówią w nich tego, co każdy chciałby usłyszeć. Hanna M. Zagulska organizuje zbiórkę pieniędzy, której celem jest zebranie pieniędzy.

20 listopada – Donald Tusk pod Mławą przekracza prędkość o 57 kilometrów i traci prawo jazdy na trzy miesiące. TVP informuje, że w pobliżu miejsca zatrzymania Tuska jest szkoła podstawowa, a przez piratów drogowych giną każdego roku tysiące Polaków.

21 listopada – Janusz Kowalski zdradza, że profesor Andrzej Horban groził mu przysłowiem. Po przejęciu skoków narciarskich przez TVN, polscy skoczkowie notują najsłabszy start sezonu od pięciu lat.

22 listopada – Krzysztof Stanowski wpada na oryginalny pomysł podsumowań wydarzeń miesiąca. Emocje budzi opowieść o migrancie Ibrahimie, który w listopadzie bez jedzenia i picia przez sześć dni płynął rzeką wychodząc z niej tylko nocami, by spać na gołej ziemi

23 listopada – „To historia prawdziwa, bo opowiedział ją sam Ibrahim” – TVN odpowiada na zarzuty, co do prawdziwości historii Ibrahima. Minister Marlena Maląg chwali się wynikami kosztownych badań, z których wynika, że młodzi ludzie założą rodzinę, jeśli będą mieli mieszkanie i pracę. Republika Gilead szykuje się do wprowadzenia Krajowego Rejestru Ciąż.

24 listopada – Nawet jeśli ludzkość wymrze na COVID-19, to nie musi obawiać się asteroid. NASA testuje obronę Ziemi przed zagładą. W stronę asteroidy ruszyła specjalna sonda, która ma spróbować dokonać zmiany jej kursu. W ramach ofensywy dyplomatycznej Mateusz Morawiecki pojawia się na balkonie w Paryżu. Oskarżany o oszukiwanie śmiertelnie chorych dzieci wiceminister sportu Łukasz Mejza broni się oświadczeniem w mediach społecznościowych. Do końca miesiąca napisze trzy takie oświadczenia.

25 listopada – Dariusz Mioduski udziela wywiadu przed meczem Legii przeciwko Leicester City. Zapewnia w nim, że nie zamierza za długo współpracować z trenerem Markiem Gołębiewskim, bo marzy mu się inny trener. Rafał Trzaskowski informuje, że będzie przemawiał w amerykańskim Kongresie. Okazuje się, że na Zoomie i tylko przed jedną z podkomisji – cała reszta się zgadza. Madonna pokazuje gołą dupę na Instagramie.

26 listopada – Marta Lempart zostaje przegoniona spod siedziby Prawa i Sprawiedliwości przez sprzątaczkę. Bohaterami dnia zostają greccy lekarze, którzy brali łapówki za wystawianie fałszywych paszportów kowidowych i oszukując, że wstrzykują sól fizjologiczną, wstrzykiwali prawdziwe szczepionki. Portal Roksa.pl kończy działalność.

27 listopada – Rośnie zaniepokojenie nową odmianą koronawirusa, tzw. Wariantem Omikron. Pfizer uspokaja, że za drobną opłatą jest gotów zaszczepić wszystkich jeszcze raz. Po przejęciu skoków narciarskich przez TVN, Polska jest już na siódmym miejscu tegorocznego Pucharu Narodów. Po seansie „Bohemian Rhapsody” w TVP 1 Michał Rachoń i Jędrzej Kodymowski dyskutują o życiu seksualnym Freddiego Mercury’ego i tłumaczą, jak powinien zachowywać się dobry gej.

28 listopada – Sensacja w Ekstraklasie – Legia Warszawa wygrywa mecz!

29 listopada – W związku z Wariantem Omikron rząd wprowadza nowe obostrzenia: grudniowe przyjęcia z okazji pierwszej komunii świętej będą mogły odbyć się jedynie przy ograniczonej liczbie gości. Robert Lewandowski moralnym zwycięzcą Złotej Piłki za rok 2021. Faktycznym Leo Messi.

30 listopada – Wieliczka nie uznaje wyników „Złotej Piłki 2021”. Sprawą zajmie się Rada Miejska. Miesiąc kończy się rekordową liczbą zgonów na COVID-19 i rekordową inflacją.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004