Premiery kinowe weekendu 06-08.01.2017
Premiery kinowe weekendu 06-08.01.2017.

Poszedłbym, odc. 157

No to zaczynamy nowy rok kinowy. Oby lepszy od ubiegłego.

Premiery kinowe weekendu 06-08.01.2017

 

Assassin’s Creed (2016) Nie poszedłbym 

Ani w to nie grałem, ani nie przekonały mnie zwiastuny, ani pierwsze recenzje nie są dobre. Właściwie potwierdza się to, czego oczekiwałem, czyli że będzie kicha. Kolejny przykład multum produkcji z gatunku: jakiś aktor jest popularny, dajmy go kierwa do każdego filmu! Ambitnego, komercyjnego, dla beki, biopika… Jest coś takiego, że w pewnym momencie aktora zaczyna zawodzić nos (albo ma to w dupie, to też możliwe) i przyjmuje jakieś chłamy, które nie mają szans na powodzenie. No bo czemu Assassin’s Creed miałby się udać, skoro tak naprawdę nie udała się żadna ekranizacja znanej gry komputerowej? (Bywały przyjemne do oglądania, ale hitów raczej nie uświadczysz).

Vide: Nie tylko Need for Speed i Resident Evil. Oto 6 najlepszych filmów opartych na grach komputerowych

Nie mam zielonego pojęcia, po kiego grzyba ten wątek s-f i prędko się nie przekonam.

Sing (2016) Poszedłbym 

Daję Poszedłbyma, bo lubię znane piosenki w nowych aranżacjach, a takie zawsze świetnie brzmią w kinie (znaczy w ogóle piosenki dobrze brzmią w kinie). Choć oczywiście zapytałbym: to już nie mogli ci znani aktorzy śpiewać we własnym wcieleniu, tylko trzeba ich było podkładać pod animowane zwierzaki? Wolałbym tak, chociaż w sumie i tak wszystko jedno, gdy na to dołożą dubbing. Sprawdziłem na rybkę, jak się ma sprawa w CC Bemowo i wychodzi na to, że na osiem seansów z dubbingiem przypada jeden z napisami. Podejrzewam, że gdzie indziej podobnie.

Niepokoją mnie porównania do nudnego Zwierzogrodu, ale co tam, będą śpiewać, więc mogę iść. PS. Chociaż w sumie w zwiastunie śpiewają w oryginale, więc sam już nie wiem, jak to będzie. Aczkolwiek w polskiej obsadzie Ewa Farna, Katarzyna Sawczuk, Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Walewska i Honorata Skarbek, więc chyba nie po to, żeby nie śpiewać.

Po prostu przyjaźń (2016) Nie poszedłbym 

Bardziej banalnego pomysłu na komedię wymyślić się po prostu nie da. Trzeba zebrać naście znanych twarzy i żeby każda pojawiła się na ekranie choć przez chwilę, potrzeba „wymyślić” wielowątkową historię, w której wątki będą się między sobą przenikały i koniecznie dorzucić jakiś tytuł kojarzący się z wielkim, zagranicznym hitem. Sprawny marketing i głupi widz to łyknie.

Ale nie my, elyta filmologii! My się nie damy na takie coś nabrać, prawda? Nie w sytuacji, gdy w zwiastunie komedii nie ma ani jednego żartu, a na dzień dobry serwują nam czerstwą pointę „Żart!”. Coś czuję, że powinni ją dołączać po każdym filmowym „dowcipie” w formie montypythonowskiej karteczki.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie [Perfetti sconosciuti] (2016) Poszedłbym 

Hehe, nie chce mi się sprawdzać oryginalnego zwiastuna, ale myślę, że ten kawałeczek to już sobie ekstra u nas doklejono :)

Kasia Smutniak w filmie Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Nie zmienia to faktu, że Kasia Smutniak ma nosa do dobrych włoskich filmów (choć widziałem tylko jeden :) ). Znaczy nie wiem, czy ten też jest dobry, ale już po zwiastunie widać, że ma to, czego nie miał ten powyższy polski zwiastun – pomysł. Prosty, bo prosty, ale pomysł na fabułę jest. Reszta to już tylko napisać zręczny scenariusz.

Honorowy obywatel [El ciudadano ilustre] (2016) Nie poszedłbym 

Sorry, nie lubię takiej kamery. Czuje się jakbym Plebanię oglądał. Kandydowanie z ramienia Argentyny do Oscara (film przepadł niczym Powidoki) niczego tu nie zmienia.

Laureat Nagrody Nobla wraca do rodzinnego miasta w Argentynie, które stało się inspiracją jego powieści. (Opis dystr.)

Wiplala (2014) Nie poszedłbym 

Litości, to już w Kingsajzie były lepsze efekty. Jedyne, co mnie zastanawia to co dali lektorowi, żeby z takim entuzjazmem powiedział: „Wiplala. Wkrótce w kinach!”.

Józef i Maryja [Joseph and Mary] (2016) Nie poszedłbym 

Zaiste, wielkiej odwagi potrzeba, żeby wprowadzić do kin (ciekawe których) film o Józefie i Maryi dwa tygodnie po Bożym Narodzeniu. Tyle ciekawych filmów nigdy nie będzie nam dane zobaczyć na dużym ekranie, a Józefa i Maryję tak…

7 odpowiedzi

 1. W Sing nie spiewaja po Polsku. Mimo ze dubbing to piosenki zostaja oryginalne.

 2. Quentin

  Wszystkie? To po co nagrali np. tę?
  https://www.youtube.com/watch?v=Ik-JQZazfVk

  Nie że nie wierzę, tylko ciekaw jestem :)

 3. Ok, rzeczywiscie to byla jedna piosenka spiewana po Polsku. Wyjasnienie jest takie, ze wszystkie piosenki byly jzu wczesniej stworzone a zwierzaki je coverowaly, a ta dziewczyna Jeżozwierz napisala wlasna piosenke i dlatego spiewala juz w naszym jezyku.
  Pzdr :)

 4. Quentin

  To jeszcze pytanie kto śpiewał te covery po angielsku? :) Bo wątpię, żeby zatrudniali Honoratę Skarbek do ról mówionych (choć oczywiście mogli :) ).

 5. frank drebin

  Fassbender jest dalej na fali wznoszącej i, jak to mówi młodzież, hajs mu się zgadza ale co w takiej produkcji robi Irons? Laaata temu po Szklanej Pułapce 3 powiedział, że jakby wiedział że to taki durny film to by nie wziął tej roli. Lata mijają i chyba „hajs mu się nie zgadza” :)

 6. A tego to juz nie wiem czy to byla oryginalna sciezka dzwiekowa czy jednak Polacy spiewali te covery.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.