×
Premiery kinowe weekendu 07-09.10.2016. Dziewczyna z pociągu, Wołyń, Osobliwy dom Pani Peregrine.

Poszedłbym, odc. 144

Pogoda fatalna, przynajmniej w momencie pisania tych słów, więc aura w sam raz, żeby skoczyć do kina. No i warto wspomnieć też, że rozpoczyna się kolejny Warszawski Festiwal Filmowy.

Premiery kinowe weekendu 07-09.10.2016

 

Wołyń (2016) Poszedłbym 

Jakby to parafrazował klasyk: Tu nie ma co gadać, tu trzeba iść do kina. MOJA RECENZJA wyjaśni Wam wszystkie wątpliwości.

Dziewczyna z pociągu [The Girl on the Train] (2016) Poszedłbym 

Daję pomarańczowego Poszedłbyma, choć tak naprawdę to bym nie poszedł. Ale, gdybym nie znał książki, to bym pewnie poszedł (ha!), bo przecież zwiastun zapowiada historię, jaką każdy lubi. Zaginiona dziewczyna, erotyczne obsesje, wiszący w powietrzu twist – czego chcieć więcej po kryminalnym thrillerze?

A jednak, myślę, że szału nie będzie, podobnie zresztą jak w przypadku książki, którą większość się podnieciła, a okazało się to burzą w szklance przeciętnej wody. Owszem, serwującej twista, ale raz, że wydumanego, a dwa, że przekreślonego przez formułę książki, w której wygodne dla fabuły fakty brutalnie przemilczano. Film ma szansę naprawić ten błąd, pod warunkiem, że nie powieli pamiętnikowej formuły książki. Napisałem za dużo? 🙂

Osobliwy dom Pani Peregrine [Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children] (2016) Nie poszedłbym 

Pierdoły jakieś dla dzieci, w ogóle nie rajcuje mnie ten rodzaj kina może i stworzonego przez bogatą wyobraźnię i ładnie wyglądającego, ale zupełnie nie wiem dla kogo. Małe dzieci na taki film są za małe, starsze mają ciekawsze rzeczy do roboty niż oglądanie dziewczynki jedzącej tyłem głowy kuraka, a dorośli już dawno wyrośli z bajek. I jeśli uciekać w świat ułudy to na pewno nie taki.

Stawiam na Szóstkę, przy czym warto zauważyć, że to taki rodzaj kina, który łatwo ocenić po zwiastunie czy komuś podejdzie, czy nie. PS. #PotwierdzoneInfo Eva Green się w tym nie rozbierze.

Belgica (2016) Nie poszedłbym 

Nie ma to jak wprowadzać do kin film, który jest na Netfliksie…

Film opowiada historię dwóch braci: charyzmatycznego i wybuchowego Franka, męża, ojca i nieuleczalnego kobieciarza oraz jednookiego Jo, właściciela speluny o nazwie Belgica. Gdy Frankowi udaje się uczynić z baru modne miejsce dla miłośników dobrej muzyki, pięknych ludzi i rozpasanej rozrywki, bracia zostają partnerami w biznesie i pracują nad jego rozwojem. (Opis dystr.)

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004