×

Jaka to melodia, odc. 6 – In My Life

PROLOG
Od pomysłu do realizacji

– OK – pomyślałem. – Mam już ten cykl o piosenkach śpiewanych nagle przez bohaterów filmów, ale co więcej? Tak je wrzucać bez sensu, ładu i składu te, które przyjdą mi do głowy? A może znaleźć jakiś klucz, albo choć kluczyk do ich publikacji?

To był początek pomysłu. Jego rozwinięciem była koncepcja wrzucania piosenek, które w jakiś sposób kojarzą się z dniem wrzucenia. Czy sensowna? Najłatwiej zawsze znaleźć odpowiedź na takie pytanie w praktyce.

CZĘŚĆ 1 I OSTATNIA
Klik

3 grudnia, dzień jak co dzień. Wtorek niczym nie różniący się od innych wtorków. Jak znaleźć piosenkę z filmu kojarzącą się z takim normalnym, zwykłym i szarym wtorkiem jakich wiele? Lecimy sprawdzić, co wydarzyło się 3 grudnia. Klik. 3 grudnia 1965 roku ukazał się album „Rubber Soul” grupy The Beatles. A na albumie, wśród wielu hitów, „In My Life”. Klik.

„Dla naszych chłopców” to opowieść o Dixie Leonard (postać fikcyjna, inspirowana), która w latach 40. ubiegłego wieku jeździła od oddziału do oddziału i swoimi występami dostarczała rozrywkę amerykańskim żołnierzom walczącym w II Wojnie Światowej. Występująca w tej roli Bette Midler otrzymała za nią nominację do Oscara, a wśród piosenek śpiewanych przez Bette na potrzeby filmu była, jak się już pewnie domyślacie, „In My Life”…

EPILOG
Cieszcie się

Wiecie, ile piosenek mógłbym wrzucić z okazji rozpoczęcia się 3 grudnia 1971 roku wojny indyjsko-pakistańskiej? 

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004