×

Nakręć video, spotkaj Amitabha

Zagrzmiało dzisiaj (choć Asiek mi właśnie zagląda przez ramię i mówi, że już dwa dni temu :P) w polsko-bollywoodzkim Internecie. Najpierw zagrzmiał Szaruk zachęcając do słuchania Radia Zet:

A potem zagrzmiało szemraną po kątach wiadomością, że na festiwal Off Plus Camera zawita sam Big B, czyli Amitabh Bachchan, czyli2 dla wielu człowiek, dla którego warto było wskoczyć do rzadkiej kupy… Choć niektórzy do dzisiaj zastanawiają się, co on w ogóle robił w promieniu dwóch kilometrów od niezabezpieczonego wychodka… Okazja do wizyty w Polsce jest, bo na wspomnianym wyżej festiwalu w dniach 16-25 kwietnia pokazany zostanie cykl „Nie tylko Bollywood”, na którym zobaczyć będzie można dziewięć filmów, m.in. : „Road to Sangam”, „New York”, „Paa”, „Well Done Abba”, czy „Harischandrachi Factory”. No i właśnie z tego powodu, jak podaje oficjalna strona festiwalu, zawita do nas Big B. Aczkolwiek nie wszyscy jeszcze w to wierzą i w sumie nie ma się co dziwić, bo ta sama oficjalna strona podaje też, że Big B to: „aktor znany z kreacji w takich klasykach jak „Czasem słońce, czasem deszcz”, „Veer-Zaara” czy „Baabul””. Niby nic złego w tym zdaniu nie ma, ale bollywoodolodzy śmieją się pod nosem…

To tyle w kwestii drugiego członu/człona(?) tytułu notki. Jeśli zaś chodzi o pierwszy człon (bo ta zależność jednego od drugiego to nie powiem, naciągana trochę taka :P), to w ramach tegoż samego festiwalu przeprowadzany jest aktualnie konkurs Allegro Short Film mający na celu wyłonienie amatorskich autorów ciekawych filmów zrobionych dowolną techniką (za pomocą kamery video, telefonu komórkowego lub aparatu fotograficznego). Swoje filmy można przesyłać do 30 marca br. Tematyka dowolna byle nie były dłuższe niż 10 minut i nie większe niż 100MB. Do wygrania cztery telefony komórkowe oraz zaproszenie na warsztaty filmowe Cinemax do Krakowa. Nagrodą Główną jest natomiast 3000$ oraz kwota z licytacji gadżetów filmowych w serwisie Allegro.

Wręczenie nagród będzie miało miejsce w Krakowie, 25 kwietnia br., podczas finału Off Plus Camera i kto wie, może przy okazji będzie można wpaść na Amitabha.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004