×

Prevues of coming attractions [25.06.2009]

The BoxQ-Prognoza: – Ten QL to spowodowany tylko i wyłącznie magiczną siłą trailera, który jak wiadomo jest po to, żeby zachęcać. I ten trailer mnie zachęcił. Lubię proste, ciekawe pomysły wokół których osnuta jest historia filmu. Masz guzik, ktoś umrze, dostaniesz milion dolców (przypomniał mi się bodajże Thorgal, który strzelał z łuku do nitek życia – tyle że miliona mu nikt nie dał). Czyli intrygująco. Tyle, że jakoś w głębi duszy czuję, że to będzie znana sytuacja: dobry trailer, słaby film, bo po intrygującym pomyśle na film przyszło typowe rozmycie, które pojawia się, gdy pomysł na nowelkę trzeba zmienić w długi metraż… No ale niech będzie, że się nabrałem i daję QL-a. Choć muzę z „Piły” sobie mogli darować.

Death in Love

Q-Prognoza: qpa – Nuda.

The Last Airbender

Q-Prognoza: qpa – Bzdura dla młodzieży.

The Ugly Truth

Q-Prognoza: kgfd – To właściwie nie zwiastun, bo ten już jest od dłuższego czasu, tylko fragment filmu, ale co szkodzi ocenić. Oceniam na QJWIE, bo sądzę, że moda na Gerarda Butlera przemija. Bo to cienki aktor przecież jest.

Deadgirl

Q-Prognoza: sądzę, że lkj – Dobra rada dla przyszłych reżyserów: zanim nakręcicie swój film, zorganizujcie jakiś festiwal filmowy. Potem na nim swoim filmem wygracie, a w trailerze dobrze zrobią charakterystyczne palemki z nazwą festiwalu niezauważalną dla ludzkiego oka. Na dobrą sprawę widzowie mogą nawet pomyśleć, że to oscarowe palemki były, a nie palemki Złotego Koniosraja w Grudziądzu.

Giallo

Q-Prognoza: ql, a co tam! – Nie bardzo kumam o co halo, a wszystko przez jakiegoś buraka na IMDb, który narzeka na słabość telewizyjnej wersji tego filmu. Była jakaś? Bo premiery kinowej nie było chyba jeszcze. Fakt, sporo filmów Argento ma wersje telewizyjne, ale to tak jakby w ogóle nie było filmu, bo film Argento bez krwi i morderstw to nie film Argento (nie jestem pewien, bo to aż niemożliwie brzmi, ale przysiągłbym, że kiedyś puszczali „Deep Red” około 10 rano w niedzielę w TVP1 (sic!))… Tak czy siak trailer fajowy, a i pomysł na film fajowy. Powraca Dario Argento, powraca dawno zapomniany gatunek filmowy, czyli tytułowe giallo, ktoś morduje, krew się leje, laski tracą części ciała pod piłą… czemu więc oceniać inaczej niż QL? 😛 Tylko ten Adrien Brody cholerny wciąż się utrzymuje na względnym aktorskim topie, choć wg mnie już dawno reżyserowie powinni dać sobie z nim spokój.

Oj no dobra… Jest też trailer nowego filmu Miyazakiego „Ponyo”. Nie prognozuje, bo rysowanek nie lubię. Tak, tak, wiem. To nie jest rysowanka tylko arcydzieło Miyazakiego. Łotewer ;P

Kaaamaaaan….

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004