×
Filmowy lipiec 2023 w ocenach. Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One.

Filmowy lipiec 2023 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało w lipcu

Filmowy lipiec 2023 w ocenach

8

Deepest Breath, The. Najgłębszy wdech

Dokumentalna opowieść o cenie, jaką trzeba zapłacić za obsesję na punkcie bicia rekordów w swobodnym nurkowaniu. Bardzo lubię tego typu dokumenty sportowe, które pięknie wyglądają i opowiadają ciekawe, mało znane historie z pierwszego rzędu. Nie kupuję natomiast oszustwa zaserwowanego przez twórców, by film trzymał w napięciu do końca. To dokument, a nie fabuła.

Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One

Ekipa Ethana Hunta wyrusza na poszukiwania klucza być może kontrolującego sztuczną inteligencję, dzięki której można zdobyć kontrolę nad całym światem. Efektowne i pędzące na złamanie karku widowisko sensacyjno-szpiegowskie spełniające w satysfakcjonujący sposób wszelkie swoje obietnice.

7

Barbie

Kiedy dziwne rzeczy zaczynają dziać się ze stopami Barbie, postanawia ruszyć do prawdziwego świata i dowiedzieć się, co jest na rzeczy. Po premierze miałem pisać, że zdziwię się, jeśli zainteresowanie filmem utrzyma się na tym samym poziomie, co w pierwszy weekend wyświetlania, ale dobrze, że nie napisałem. Myślę, że Gerwig wyciągnęła z tego filmu wszystko, co się dało, by zapewnić rozrywkę, zostawić parę rzeczy do przedyskutowania i nie wkurzyć kierownictwa Mattel.

6

Fat Man and Little Boy. Projekt Manhattan

Prawdziwa historia projektu, który doprowadził do stworzenia pierwszej bomby atomowej. Generyczny film historyczny punkt po punkcie odtwarzający najciekawsze wydarzenia związane z konstrukcją bomby i wątpliwościami natury politycznej co do jej twórcy.

Ladybug & Cat Noir: The Movie. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film. aka Miraculous: Le film

Gdy tajemniczy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi, do walki z nim stają Biedronka i Czarny Kot. Animacja stargetowana głównie na fanów słynnej serii dla dzieci, ale i nowi widzowie się tu odnajdą, jak w każdym innym filmie o genezie danego superbohatera. PS. Za dużo śpiewania.

They Cloned Tyrone. Sklonowali Tyrone’a

Handlarz narkotyków, dziwka i alfons trafiają na ślad mrocznego spisku rządowego, który stawia na głowie wszystko co do tej pory wiedzieli. Zanurzony po uszy w stylistyce blaxpoitation potrafi nadać jej współczesnego sznytu, ale cóż z tego, kiedy ma bardzo nierówne tempo i przeciętny scenariusz.

Wham!

Poświęcony Wham dokument złożony głównie z archiwalnych materiałów i wypowiedzi bez próby dotarcia do czegoś nowego. Przedstawiono w nim od A do Z historię tytułowej grupy i jeśli ktoś jej nie zna, to obejrzy z ciekawością. Nie wyróżnia się jednak niczym na tle powodzi dokumentów, jakie zalały rynek w ostatnich latach.

5

Insidious. Red Door, The. Naznaczony. Czerwone drzwi

Choć minęło już kilka lat, rodzina Lambertów raz jeszcze będzie musiała zmierzyć się z mrocznymi bytami zamieszkującymi w innym wymiarze za czerwonymi drzwiami. Produkcja, która nie oferuje zupełnie niczego nowego, jeśli chodzi o kino grozy. Kolejne takie same części będą jednak powstawać, dopóki te niskobudżetowe filmy będą dobrze zarabiać w kinach.

Pan Samochodzik i Templariusze

Nieustraszony muzealnik pan Tomasz rusza na poszukiwanie skarbu Templariuszy z niechęcią zgadzając się na towarzystwo w postaci harcerzy, dziennikarki i tajemniczej Karen. Nie ma wstydu, choć niewiele więcej dobrego można powiedzieć o tym filmie, który powinien być serialem. Zostawiając furę miejsca do czepiania się jego słabości, nie jest kolejną żenującą polską produkcją, od której bolą zęby.

SNAFU. Hidden Strike

Chiński komandos od zadań specjalnych i były żołnierz US Marine łączą siły, by uratować ludzi uwikłanych w bezwzględne rozgrywki z iracką ropą w tle. Widzowie z awersją na głupoty i green-screen odbiją się od niego z hukiem, ale nie jest ten akcyjniak feat. buddy-movie tak zły jak powszechna opinia o nim.

4

God Is a Bullet

Doświadczony przez życie detektyw infiltruje groźny kult, by pomścić śmierć swojej żony i uratować córkę. Oparty na faktach za długi o dwie godziny dwuipółgodzinny kryminał, który miał być mroczny, ale raczej budzi niezamierzoną wesołość i senność.

Podziel się tym artykułem:

Jeden komentarz

  1. Miesiąc pod znakiem Barbie i Projektu Manhattan.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004