×
Premiery kinowe weekendu 02-04.07.2021. Bodyguard i żona zawodowca, The Hitman's Wife's Bodyguard (2021).

Poszedłbym, odc. 349

Nie widać tego po Q-Blogu, ale byłem ostatnio ze dwa razy w kinie i wnioski są na razie ponure dla kina. Na obydwu seansach byłem praktycznie sam. Niezależnie od ciężaru gatunkowego filmu. Szybcy i wściekli 9 (6/10) – ja i jeszcze jedna osoba. W jak morderstwo (4/10) – ja i żona moja Asiek. W ten sposób to my przemysłu kinowego nie uratujemy.

Premiery kinowe weekendu 02-04.07.2021

Nikt, Nobody (2021) –  Poszedłbym 

Gdy przeciętny facet w średnim wieku z przedmieść podpada ruskiemu bandziorowi, okazuje się, że wcale nie jest taki przeciętny. Efektowna nawalanka w stylu „Johna Wicka” trochę bardziej przenosząca ciężar opowieści na bohatera, a nie tylko na to, jak efektownie potrafi on zabijać. 7/10. RECENZJA FILMU

Raya i ostatni smok, Raya and the Last Dragon (2021) –  Poszedłbym 

Młoda wojowniczka walczy u boku smoczycy o zjednoczenie swojego królestwa przed śmiertelnym zagrożeniem. Ominął mnie gdzieś ten moment, w którym filmy animowane Disneya przestały być dla dzieci. Solidna filmowo-baśniowa robota z animacją, która momentami każe się zapytać o to, czy to jeszcze CGI czy już może live-action. 7/10

Bodyguard i żona zawodowca, The Hitman’s Wife’s Bodyguard (2021) –  Poszedłbym 

Pierwsza część była fajna, zwiastun drugiej jest zachęcający i ma wszystko, czego potrzeba w tego typu filmach. Recenzje drugi Bodyguard notuje więcej niż słabe, ale tym przed sprawdzeniem go w kinie bym się nie przejmował. Bardziej martwi mnie Salma Hayek, która drażni mnie swoim akcentem i tym, że nie potrafi grać.

Wróg doskonały, A Perfect Enemy (2020) –  Nie poszedłbym 

Jezusie, aż „88 minut mistrzowsko narastającego napięcia”? Czyli coś zacznie się dziać dopiero po półtorej godzinie filmu? Odpadam. Pandemia pokazała aż nadto wyraźnie, że większości filmów wystarczy w zupełności streaming. To właśnie tego typu film.

Sanktuarium, The Unholy (2021) –  Nie poszedłbym 

Przerażająca musi być ta przemożna chęć posiadania pierwszego nazwiska na plakacie i grania głównej roli w filmie. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć postępowania Jeffreya Deana Morgana, który zdecydował się na udział w tym bieda-horrorze, w którym straszne są tylko komputerowe efekty wizualne. 3/10.

Lokal zamknięty (2021) –  Nie poszedłbym 

Zamiast hejtować, należy docenić ludzi, którzy nie dość, że nie boją topić się kasy w tak gównianych produkcjach, to jeszcze udaje im się zagonić do nich w miarę rozpoznawalne twarze zamiast wujka Staśka.

Repertuar uzupełnia fińska komedia, która podobno komedią nie jest: W co grają ludzie, Seurapeli (2020), animowany Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności, Spirit Untamed (2021), Aż do śmierci, Till Death (2021) z Megan Fox oraz animowany Fritzi – przyjaźń bez granic, Fritzi – eine Wendewundergeschichte (2019), który z opisu wygląda na film, który bardzo chętnie chciałbym zobaczyć w wersji aktorskiej.

Podziel się tym artykułem:

2 komentarze

  1. A właśnie, jakie bym recenzje Bodyguarda i żony zawodowca nie czytał i nie słuchał, nieważne czy pozytywne czy negatywne, to Salma Hayek jest chwalona. Uważana za jeden z plusów filmu, że rozwala system swoją energią.

  2. Ech, a ja zawsze na opak :). No ale może zmienię zdanie, gdy obejrzę.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004