×
Premiery kinowe weekendu 25-27.09.2020. Jak najdalej stąd (2020), reż. Piotr Domalewski.

Poszedłbym, odc. 337

Nie będę ukrywał, że nie chce mi się pisać dzisiejszego Poszedłbyma.

Premiery kinowe weekendu 25-27.09.2020

Jak najdalej stąd (2020) –  Poszedłbym 

Teoretycznie w najnowszym filmie Piotra Domalewskiego jest wszystko to, co było też obecne w jego pełnometrażowym debiucie, filmie Cicha noc. W praktyce brakuje jednak tego czegoś, co sprawiło, że Cicha noc była świetnym filmem, a Jak najdalej stąd jest tylko sprawnie nakręconym filmem. Seans nie będzie czasem straconym, ale chciałoby się więcej niż tylko solidne spojrzenie na polską emigrację, które wystarczy, że obejrzy się kiedyś tam na kanale TVP Kultura.

Greenland (2020) –  Nie poszedłbym 

Zwiastun filmu Rica Romana Waugha zapowiada armageddonową rozpierduchę i koniec świata za rogiem. Wróble ćwierkają, że zamiast tego dostajemy rodzinny dramat z kiepskimi efektami wizualnymi. Jestem w stanie uwierzyć wróblom, bo nie może być inaczej w przypadku filmu, który wyskoczył jak diabeł z pudełka bez wcześniejszej akcji marketingowej, którą zauważylibyśmy wszędzie.

Tarapaty 2 (2020) –  Nie poszedłbym 

Fanem polskiego kina młodzieżowo-przygodowego nie jestem, ani jego targetem. Goonies toto nie będzie, wiadomo. Słabości realizacji i obsady widoczne są gołym okiem w zwiastunie, ale jako Kino Teleranka by się to z pewnością nadało. Gdyby coś takiego, rzecz jasna, istniało.

Niedosyt, Swallow (2019) –  Nie poszedłbym 

Odpowiedzmy sobie na zajebiście ważne pytanie: czy to wygląda jak film, który chciałoby się zobaczyć w kinie w trakcie ogólnoświatowej pandemii? No nie wygląda.

A potem tańczyliśmy, And Then We Danced (2019) –  Nie poszedłbym 

Gruzińskiego Billy’ego Elliota, jak sądzę, eksponującego wątek homoseksualny, zostawmy festiwalom i kinom studyjnym. News flash for U: przez pandemię wszystkie kina są teraz studyjne!

Nadzieja, Håp (2019) –  Poszedłbym 

Co prawda nagroda na najnudniejszym festiwalu filmowym wszechświata nie zachęca, ale zwiastun już tak. No i tyle, bo cóż więcej.

Repertuar uzupełniają Wojtyła. Śledztwo, Wojtyla. La investigación (2020) oraz Waleczne rybki, Go Fish (2019).

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004