×
Filmowy marzec 2019 w ocenach. Forrest Gump (1994).

Filmowy marzec 2019 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało w marcu.

Filmowy marzec 2019 w ocenach

9

Clairvoyant. Jasnowidz

Podczas corocznego zjazdu jasnowidzów zaczynają kolejno ginąć jego uczestnicy. Jeden z prelegentów dokładnie przewiduje okoliczności śmierci kolejnych ofiar. Oskarżony o dokonywanie tych morderstw musi udowodnić swoją niewinność. Zdecydowany kandydat na najlepszy film 2019 roku.

8

Freak. Odmieniec

W niewielkim miasteczku rodzi się chłopiec inny niż wszyscy. Brzydzący się odmiennością mieszkańcy robią wszystko, aby go zaszczuć. Emocjonalny nokaut, o którym było głośno już na etapie zdjęć – cała obsada z wyjątkiem ww. chłopca to aktorzy z Zespołem Downa.

Tearmakers, The. Płacz!

W świecie, w którym łzy mają największą wartość, specjaliści od doprowadzania ludzi do płaczu cieszą się największym wzięciem. Można autorów filmu oskarżać o granie na najniższych instynktach, ale, o dziwo, to działa.

7

Fifth Victim, The. Piąta ofiara

Seryjny morderca terroryzuje Kansas. Do śledztwa zostaje włączony mężczyzna, który w przeszłości przeżył ataki czterech seryjnych morderców. Film solidny, ale to zakończenie! Chyba nikt się nie spodziewał, że mordercą okaże się narrator trzecioosobowy.

Peszko!

Ekipa dokumentalistów towarzyszyła Sławomirowi Peszce podczas jego wyjazdu z kadrą na mistrzostwa świata w Rosji. Film Zadziorskiego odsłania kulisy nieudanego dla Polaków mundialu. Stawia wiele pytań, na które PZPN wciąż nie udzielił odpowiedzi.

Polskie Zagłębie Zbrodni. Sandomierz

Wnikliwy dokument zajmujący się fenomenem Sandomierza. Miasta z największym w Polsce odsetkiem przestępstw. Liczne wywiady i materiały archiwalne przybliżają najgłośniejsze sprawy w historii miasta. Co sprawia, że właśnie tam panuje klimat zbrodni? Na to pytanie stara się odpowiedzieć m.in. ksiądz Mateusz.

6

Man-Fox

Poczciwy lis zostaje pogryziony przez radioaktywnego człowieka. Z dnia na dzień otrzymuje ponadnaturalne zdolności – potrafi pisać i czytać. Pierwsza część tzw. Zwierzęcego Uniwersum Marvela. Porządny „origin”, który – poza tematyką – nie wyróżnia się niczym spośród innych komiksowych filmów.

Parafianie

Parafianie z trzech polskich miast robią co w ich mocy, by utrudnić życie bogobojnym i uczynnym kapłanom. Pozornie niezwiązane ze sobą historie łączą się w niespodziewanym finale. Wyreżyserowana przez Patryka Vegę i finansowana przez TVP Info odpowiedź na „Kler” Smarzowskiego.

5

Based on a True Story. Not. Nie zdarzyło się naprawdę

Specjalista od wyszukiwania prawdziwych historii nadających się na filmy zaczyna mieć kłopoty, gdy wychodzi na jaw, że jedna z jego historii jest całkowicie wymyślona. Obyczajowy dramat, który zupełnie nie angażuje w opowiadaną historię.

They Plant It Here!. Ziarno z kosmosu

Inwazja z kosmosu zagraża ludzkości. Wyglądających jak rośliny kosmitów pod dowództwem mlecza polnego może powstrzymać jedynie zebrana naprędce grupa ogrodników. Trudno powiedzieć, dlaczego ktoś potraktował tę historię tak śmiertelnie poważnie. Aż prosiło się o porządną parodię kosmicznego kina katastroficznego, a tak to nie wyszło.

War! Wojna!

Ta beznamiętna relacja najstraszliwszych zbrodni popełnionych przez żołnierzy Adolfa Hitlera widzianych okiem 7-letniego chłopca spotkała się z ostrą krytyką z powodu nazywania nazistów Niemcami.

3

Forrest Gump

Mężczyzna z niskim ilorazem inteligencji posiada umiejętność znalezienia się w kluczowych momentach współczesnej historii Ameryki. Seans powtórkowy. Nie lubię filmów opartych na bzdurnych pomysłach. Totalnie niewiarygodny film z bohaterem który irytuje i nic a nic nie można się wczuć w jego sytuację, by może choć troszkę mu współczuć.

Pulisavaala naayak

Madhavan brzydzi się zbrodnią. Znienawidzony przez przestępców, kochany przez społeczeństwo, zaczyna realizować pewien Plan. SPOILER!! ale to jedyna wartość tego dziadostwa: Oto zdaje się pierwszy w historii indyjskiego kina film, w którym prawy i sprawiedliwy policjant w rzeczywistości okazuje się gangsterem.

Santa Satan Reloaded

W wyniku błędu popełnionego w trakcie czarnej mszy, grupa satanistów z małego miasteczka wzywa Szatana, który okazuje się bardzo miłym i uczynnym diabłem. Reboot jednego z moich ulubionych horrorów komediowych ostatnich lat okazał się niewypałem. Kim Kardashian w roli diabła dopełniła czary goryczy.

Podziel się tym artykułem:

3 komentarze

 1. frank drebin

  Muszę szczerze powiedzieć, że kiedyś więcej oglądałeś w marcu 😛
  Ale muszę też powiedzieć, że przy czytaniu opisu Clairvoyant naszła mnie myśl, taki film a ja nic o nim nie słyszałem? Ale coś mnie zaczęło swędzieć z tyłu głowy i przypomniało mi się jak to 2 razy dałem się złapać 🙂

  BTW kto pisze takie fabuły jak „Forrest Gump”? Przecież to nawet nie zarobi na siebie.

 2. Siet… Zanim się zorientowałem to 3 filmy sobie zanotowałem na liście do obejrzenia…

 3. Trochę niższy poziom niż w ubiegłych latach, ale i tak świetne, wyjątkowe i niepodrabialne.
  1 kwietnia „Q” zjada konkurencje, zawsze, od zawsze.

  Pozdrowienia

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004