×
Najgorsze filmy 2018 roku: 15.17 to Paris, The. 15:17 do Paryża.

Najgorsze filmy 2018 roku

Koniec roku to czas tradycyjnych podsumowań. Spośród obejrzanych przeze mnie w 2018 roku filmów, te okazały się najgorsze.

Tradycyjnie, kiedy mowa o filmach obejrzanych w 2018 roku, mogą się zdarzyć tytuły z lat poprzednich. W przypadku tych najlepszych postaram się oddzielić jedne od drugich, ale to później. A na razie…

Najgorsze filmy 2018 roku

1 (film z oceną 1)

15.17 to Paris, The. 15:17 do Paryża

Trzech Amerykanów w trakcie podróży do Paryża musi stawić oko uzbrojonemu po zęby terroryście. Oparte na faktach. Najgorszy film 2018 roku. Przynajmniej do początku maja (wtedy go oglądałem, teraz jestem już pewny).

2 (filmy z oceną 2)

Bullet Head

Trzech złodziei zostaje uwięzionych w magazynie, w którym walczą o przetrwanie ze wściekłym psem. Najdziwniejszy filmowy dowód miłości dla psów, jaki kiedykolwiek zobaczycie. Jeśli odważycie się sięgnąć po ten crap.

Dark Crimes. Prawdziwe zbrodnie

Zgorzkniały policjant powraca do nierozwiązanego śledztwa, gdy nowe dowody wskazują winę znanego literata. Oparty na faktach film, który dwa lata od premiery przeleżał na półce i zdecydowanie powinien tam zostać.

Game Over, Man!

Trzech podrzędnych pracowników hotelu walczy o życie przeciwko terrorystom, którzy wzięli na zakładników hotelowych gości. Żenujący wytwór komediopodobny pełen obleśnych „żartów”, o których myślałem, że już wyginęły z pięć lat temu.

3 (filmy z oceną 3)

Acts of Vengeance

Wzięty prawnik przechodzi bojowy trening, by móc pomścić śmierć żony i córki. Sztampowy akcyjniak z gatunku tych kręconych masowo w Bułgarii.

Boar

Ogromny dzik terroryzuje mieszkańców australijskiego miasteczka. Nie ma takich pokładów tęsknoty za kinem ozploitation lat 80. XX wieku, które pozwoliłyby cieszyć się tym amatorskim filmem.

Dark Figure of Crime

Skazaniec przyznaje się do popełnienia siedmiu zbrodni. Detektyw postanawia sprawdzić prawdziwość jego zeznań. Oparty na faktach dramat psychologiczny, który w całości zostaje położony przez nadpobudliwego serial-killera.

Geostorm

Technologia opracowana do ochrony Ziemi przed zmianami klimatu sama staje się jej największym zagrożeniem. Określenie „kosmiczna bzdura” wymyślono właśnie dla takich filmów. Początek był obiecujący, potem równia pochyła.

In guerra per amore. Ciao Italia!

Włoski kelner wraca z Ameryki do ogarniętej II wojną światową Sycylii, by prosić o rękę ojca swojej ukochanej. Ani zabawne, ani wzruszające. Tym razem Pifowi nie wyszło to, co udało mu się w filmie Mafia zabija tylko latem.

Like Father. Jaki ojciec, taka córka

Rzucona przed ołtarzem przez narzeczonego pracoholiczka wyrusza w karaibski rejs ze swoim dawno niewidzianym ojcem. Z tego wyjątkowo przeciętnego i niepotrzebnego komediodramatu zapamiętam jedynie najgłupszy w historii kina powód naprawienia relacji z córką.

Missing

Dzień po zameldowaniu się razem z rodzicami w luksusowym hotelu znika bez śladu dziecko. Każdy jest podejrzany. Gdzieś głęboko pod tym nieporadnym, bollywoodzkim, prawie telewizyjnym filmem kryją się dobre chęci do zaskoczenia widza soczystym twistem.

Na układy nie ma rady

Kiedy uczciwy Marek niespodziewanie zostaje ministrem, wszyscy wokół chcą, żeby załatwił im coś na lewo. Dziwna rzecz. Miało potencjał, miało momenty (lubię Michała Milowicza, nic nie poradzę :), ale to ostatecznie jakieś sześć kabaretowych scenek zrealizowanych jak serial z TV Puls.

Sendero, Ścieżka

Grupa młodych ludzi w trakcie podróży zostaje uwięziona przez rodzinę zwyrodnialców. Trochę sympatycznego gore i rewolucyjna scena, w której bohaterowie rezygnują z pojechania skrótem, a i tak mają potem przesrane. Reszta niewarta uwagi.

Slender Man

Cztery przyjaciółki wzywają przerażającą istotę porywającą dzieci. Slender Man udowadnia bez wątpliwości, że to co dobre na przerażający wpis w Internecie, nie zawsze jest dobre na przerażający film pełnometrażowy.

Slumber

Dręczona koszmarami pani doktor stara się pomóc rodzinie, która znajduje się pod niszczącym wpływem słowiańskiej mary. Pozbawiony sensu horror z paroma niezłymi scenami przeplatanymi kretynizmami.

Titan, The

Uczestnicy eksperymentu mającego na celu przystosowanie ich organizmów do życia na obcej planecie zaczynają odczuwać jego skutki uboczne. Fajny pomysł na film przepadł w niskim budżecie i zahaczającej o autoparodię egzekucji.

To All the Boys I’ve Loved Before. Do wszystkich chłopców, których kochałam

Intymne listy napisane przez nastolatkę do chłopców, w których się kochała – niespodziewanie trafiają do adresatów. To mógłby być fajny film, gdyby rzeczywiście był o tym, co w streszczeniu fabuły. Ale nie jest i zostanie zapamiętany jako chyba pierwszy młodzieżowy komrom z Azjatką w roli głównej bohaterki.

Winchester. Winchester. Dom duchów

Uznany psychiatra ma zbadać zdrowie psychiczne dziedziczki majątku producenta broni palnej, która buduje zwariowaną rezydencję. Sztampowe straszydło bez żadnej większej wartości.

Podziel się tym artykułem:

Jeden komentarz

  1. Hurra, nie oglądałem żadnego z nich 😀

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004