Premiery kinowe weekendu 11-13.08.2017
Mroczna wieża, The Dark Tower (2017), reż. Nikolaj Arcel.

Poszedłbym, odc. 188

Kinowo-telewizyjną ofensyfę (zostawiam jak jest, bo „samo” mi się tak napisało i kto wie, może wszechświat chce mi coś przez to powiedzieć?) stephenokingową można uznać za rozpoczętą.

Premiery kinowe weekendu 11-13.08.2017

Mroczna wieża, The Dark Tower (2017) Poszedłbym 

O ile Stephen King we wcieleniu horrorowym jest najprawdopodobniej moim ulubionym pisarzem, to jego wcielenia niehorrorowe nie obchodzą mnie nic a nic i całkowicie je zlałem. No dobra, przeczytałem trylogię Mercedesa, koszmarna cienizna. O tym, jak wyszła mu próba zostania drugim Tolkienem dowiem się dopiero z kina, do którego wybieram się z całkowitą tabulą rasą. Niestety, dopiero po powrocie z urlopu, jeśli jeszcze będą to grali :P.

Pozbawiony wszelkich uprzedzeń i oczekiwań muszę uznać zwiastun Mrocznej wieży za zachęcający, choć wykorzystania pozytywki z Za kilka dolarów więcej im nie wybaczam. Świetnie prezentuje się Idris Elba, mniej świetnie Matthew McConaughey, choć dykcję ma obłędną.

Gra cieni, Mil-jeong (2016) Poszedłbym 

Milutko, że do kin wpada kolejna południowokoreańska produkcja i z pewnością warto się na nią do tychże kin wybrać (ciekawe tylko do których :( ). Co prawda recenzji z mojej strony się nie doczekała, ale oceny z uzasadnieniem jak najbardziej:

7/10. Korea pod okupacją japońską. Grupa patriotów namawia do pomocy w planowanym zamachu zdrajcę na usługach okupanta. Koreańskie kino na najwyższym poziomie realizacyjnym, ale nic więcej poza solidność i sztampę.

No dobra, może specjalnie to nie zachęca, ale ja po prostu jestem wymagający dla ichnich produkcji, bo wiem, że potrafią lepiej. A i tak Gra cieni jest lepsza od większości pierdół zalegających co tydzień kina. Choć nie tak dobra jak wcześniejszy Assassination aka Amsal dotykający podobnej tematyki narodowowyzwoleńczej.

Annabelle: Narodziny zła, Annabelle: Creation (2017) Nie poszedłbym 

Nie ma się co oszukiwać. Te filmy powstają tylko dlatego, że zarabiają. A że nikt w sumie nie wie, dlaczego zarabiają, to nie będą w nich niczego zmieniać, bo jeszcze nie daj Boże przestaną zarabiać. I póki będą zarabiać, będą tłukli te wszystkie serie i spin-offy o lalkach, zakonnicach i innych tego typu sprawach.

Wyjdzie jak zawsze (czasem przypadkiem wychodzi lepiej, ale to raczej nie jest ten przykład), czyli według wzoru. Jak to mawia gambit, w tego typu filmach zawsze jest scena, dwie, które warto zobaczyć, ale cała reszta to niestety ziew.

Niedoparki, Lichožrouti (2016) Nie poszedłbym 

Jak już mówiłem – jestem na urlopie, więc „nie lubię animków” i następny proszę…

No dobra, miałem wyrzuty sumienia, bo zdaje się, że moja kategoryczna rekacja trafiła na całkiem dobry film. Obejrzałem więc zwiastun i rzeczywiście, mowa o propozycji lepszej niż 90% animowanego, kinowego szrotu. Co nie zmienia faktu, że i tak bym nie poszedł.

Moje wakacje z Rudym, Red Dog: True Blue (2016) Nie poszedłbym 

Sympatyczne kino familijne do obejrzenia w niedzielę o 14:30 na TVP1. Myślę, że to ten gatunek filmu co to sam z siebie bym się za niego (film, nie gatunek :P) nie wziął, ale gdyby leciał w telewizji i akurat bym na niego wpadł to dojechałbym do końca. Szkoda tylko, że to kolejny pies, który nie dożyje końca seansu :P.

Paryż na bosaka, Paris pieds nus (2016) Nie poszedłbym 

O kurde, Pierre Richard…

No co ja mogę rzec, kina nie stworzono do oglądania takich filmów jak Paryż na bosaka. I tyle. Choć uroku mu nie odbieram, a humor z listem w śmieciach do mnie przemawia.

Odpowiedź

  1. Pierwszy Red Dog był świetną komedią, nie głupią przy tym i taką bardzo australijską. Ale jakoś obawiam się sequelozy wszelakiej. 😛

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.