×
Top 10 filmów Quentina Tarantino

Top 10 filmów Quentina Tarantino

Z wyborem Top 10 filmów Quentina Tarantino jest trochę taki problem jak z wybraniem dziesięciu najpiękniejszych ligowych goli Zbigniewa Bońka dla Juventusu Turyn. Strzelił ich bodajże 11… Różnica taka, że o ile w przypadku Bońka trzeba wybierać spośród naprawdę przeciętnych goli i umieszczać je w Top 10, to wybór spośród kina Tarantino sprowadza się do podzielenia bardzo dobrych filmów na lepsze i gorsze. Można się kłócić i przerzucać argumentami, ale uważam, że każdy reżyser, gdyby miał okazję to zrobić, chętnie podpisałby się pod każdym filmem Quentina Tarantino. A jeśli twierdzi inaczej – to kłamie.

No i oczywiście nie ma tych filmów wyreżyserowanych przez Tarantino aż dziesięciu, ale kto by się czepiał szczegółów ;). Dla dobra sprawy brałem pod uwagę też filmy napisane przez Tarantino. Nie te, gdzie dodał trzy dialogi na krzyż, ale te, które w ten czy inny sposób napisał w całości i oddał do wyreżyserowania innym.

Dziesiątka oczywiście zupełnie subiektywna, choć przyznam szczerze, że sam nie jestem pewien, czy ułożyłem je w dobrej kolejności. No ale to tylko dobrze świadczy o nich. Powód tego Top 10? Oczywisty – nabijanie sobie wejść premiera najnowszego filmu Tarantino: Nienawistna Ósemka [The Hateful Eight]

A zatem:

Top 10 filmów Quentina Tarantino

Kliknij niżej w „2”! 😛

Podziel się tym artykułem:

15 komentarzy

 1. Mam nadzieję, że te slajdy to jednorazowy żart.

  Nie czytam :p

 2. Ależ tu nie ma slajdów – wszędzie jest jedno i to samo zdjęcie! 😛

 3. Ja bym przesunął „Od zmierzchu do świtu” wyżej. Chociażby za taniec Salmy. Tylko czyim kosztem…. ;/

 4. Jedna z najbardziej… obrzydliwych scen filmowych – jak mu potem te paluchy do gęby wpycha bleeee! 🙂

 5. jakbyś zrobił jeszcze możliwość głosowania na stronie przez czytelników 🙂
  każdy by mógł swój ranking przedstawić 🙂

 6. Fajnie, że się odwazyłeś na takie, a nie inne to pierwsze miescje 😉 Przynajmniej przy przeglądaniu było trochę emocji jak zobaczyłem co jest na drugim.

 7. @mocny
  Zacna koncepcja! ale chyba przerasta mnie technicznie. Daj mi się nacieszyć z podziału notki na części :). A swoje dychy można wrzucać w komentarze. Wiem, wiem, więcej roboty 🙂

 8. @Max
  „O kurwa, Cztery pokoje???” 😀

 9. Slajdy jak na Gazecie… No comment…

  Django dałbym wyżej, może dlatego, że jestem fanem Sergiów – Leone i Corbucciego i w ogóle starych westernów, a Quentina I (czyt. pierwszego) film był pełny nawiązań i smaczków, jak np. białe rękawiczki Franco Nero.
  Mój top 3 to PF, Wścieklaki i chyba jednak Bastardsi

 10. Powiem tak – czepianie się slajdów to zupełnie to samo, gdybym ja się czepiał każdego z Was, że nie zostawiacie po trzy komentarze pod każdą notką :). No comment 😛

  Zabawne, Bastard na Q-Fejsie zgadza się z moim umiejscowieniem Django, bo… oglądał filmy Sergio Leone milion razy (więc wnioskuję, że jest fanem 🙂 ).

 11. Ja się dzisiaj lekko zdziwiłem, jak zobaczyłem na reklamie, że to dopiero jego ósmy film.

 12. W moim rankingu Bękarty są kilka pozycji niżej, to taki 'głupi’ film w czasach WWII.

 13. @PiotrB
  No właśnie też mi gdzieś mignęło w reklamie, że ósmy, ale już nie szukałem. A przecież jakby nie liczyć – dziewiąty. Chyba „Kill Billa” liczą jako jeden, bo inaczej to nie wiem.

  @Brodi
  „Przeciwnicy powiedzą, że finalnie za dużo pastiszu w tym pastiszu” 😉

 14. frank drebin

  Eh, przez Ciebie, zamiast obejrzeć Hateful Eight, obejrzałem znów True Romance bo niewiele pamiętałem z tego filmu 🙁
  Ale film dooobry, a Ósemkę spróbuję jutro odpalić.

 15. Nie wiem czy „Prawdziwy romans” zasłużył na pierwsze miejsce, ale z pewnością to bardzo dobry film. Fantastyczna akcja no i oczywiście obsada. Niezły ranking.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004