×
Podsumowanie wydarzeń sierpnia 2021.

Podsumowanie wydarzeń sierpnia 2021

1 sierpnia – Jak co roku, obchody wybuchu Powstania Warszawskiego jednoczą Polaków. W TVP Info profesor Wiesław Wysocki ocenia, że Donaldowi Tuskowi brakuje genu polskości. Został on przytłumiony przez gen niemieckości.

2 sierpnia – Paweł Fajdek nie odpada w eliminacjach olimpijskich zawodów rzutu młotem.

3 sierpnia – Rusza platforma streamingowa Viaplay, ale będzie to można zobaczyć w 720p dopiero następnego dnia.

4 sierpnia – Dziwne rzeczy w programie „W kontrze”. Stanisław Karczewski dziwi się, że senator Borowski jest przeciwny odbudowie Warszawy, a Jarosław Jakimowicz słyszy głosy i widzi duchy.

5 sierpnia – Fryderyka dla Autora Roku zgarnia Krzysztof Zalewski, który w mowie dziękczynnej prezentuje poezję o jebaniu PiS i Konfederacji.

6 sierpnia – Robert Korzeniowski radzi chodziarzowi Dawidowi Tomali, żeby się nie wychylał, nie szedł na czele stawki i schował się gdzieś z tyłu, zanim straci siły. Tomala po samotnej ucieczce zdobywa złoty medal w olimpijskich zawodach w chodzie sportowym na 50 kilometrów.

7 sierpnia – Żałoba narodowa w Kolumbii i Meksyku – rząd PiS nie zrezygnuje z ustawy lex TVN. W ten sposób chce uniemożliwić przejęcie polskich mediów przez kartele narkotykowe.

8 sierpnia – Leo Messi płacze w trakcie konferencji prasowej, na której żegna się z Barceloną, a Łukasz Fabiański ogłasza zakończenie reprezentacyjnej kariery. Przypadek?

9 sierpnia – Nowy raport klimatyczny ONZ wskazuje bezdyskusyjny wpływ człowieka na przegrzanie atmosfery, oceanów i lądów. Człowiek zaprzecza.

10 sierpnia – Wicepremier i Minister Rozwoju Jarosław Gowin zostaje odwołany ze swoich funkcji za krytykę Polskiego Ładu.

11 sierpnia – Opozycja wygrywa w Sejmie głosowanie w sprawie odroczenia na wrzesień głosowania w sprawie lex TVN. Paweł Kukiz w trendach po tym, jak powołując się na „opinię pięciu prawników”, marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłasza reasumpcję głosowania, w której opozycja przegrywa wygrane głosowanie.

12 sierpnia – „Cześć wujku”. Krewni Joachima Brudzińskiego nie chcą mu robić kłopotów, ale jakby się dało, to chętnie załapią się na jakąś posadkę w rzeszowskiej PGE zamiast zaproponowanej Grupy Azoty w Tarnowie.

13 sierpnia – „Kabul nie stoi w obliczu realnego zagrożenia” – ocenia sytuację Afganistanu po wycofaniu się z niego amerykańskich wojsk rzecznik Pentagonu John Kirby.

14 sierpnia – Prezydent Andrzej Duda odmawia spotkania się w cztery oczy z Jarosławem Gowinem. Wręcza mu akt odwołania z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii, ale się nie cieszy.

15 sierpnia – Jest ratunek dla Afgańczyków współpracujących m.in. z Polskim Kontyngentem Wojskowym. Mateusz Morawiecki zdecydował, że otrzymają oni wizy humanitarne, które mogą sobie odebrać w Indiach. Jak tylko się spierzchną, bo się rozpierzchnęli.

16 sierpnia – Talibowie zdobywają Kabul. Elżbieta Witek prezentuje „opinię pięciu prawników”. Okazuje się, że to opinia z 2018 roku.

17 sierpnia – „Opinia pięciu prawników” z 2018 roku wykorzystana do przeprowadzenia reasumpcji głosowania w 2021 roku, w 2018 roku została uznana przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego jako niewystarczająca do przeprowadzenia reasumpcji innego głosowania.

18 sierpnia – Polscy piłkarze będą grać jak z nut – nowym prezesem PZPN-u zostaje disco-polowy baron.

19 sierpnia – Robert Bąkiewicz domaga się granicznego muru, który ochroni Prawdziwych Polaków przed uchodźcami i kotem, który przyszedł za nimi aż z Afganistanu. Od 510 minut gola w europejskich pucharach nie stracił Raków Częstochowa.

20 sierpnia – Co najmniej milion dolarów będzie musiał zapłacić chętny na zakup chusteczki zasmarkanej przez Leo Messiego w trakcie jego pożegnalnej konferencji w Barcelonie.

21 sierpnia – Zaprojektowana przez Elę Piorun suknia wieczorowa z Narodowym Kurczakiem pomaga Polce Natalii Batyckiej w zdobyciu tytułu Miss Supranational Europy podczas wyborów Miss Supranational w Nowym Sączu. Kamil Grosicki psuje tegoroczny #DeadlineDay i odchodzi do Pogoni Szczecin.

22 sierpnia – Symetryści po stronie opozycji budzą się z letargu, gdy Władysław Frasyniuk nazywa polskich żołnierzy śmieciami.

23 sierpnia – Na granicy z Białorusią stanie dwuipółmetrowy płot. Sztachety do tego płotu zostaną zakupione od handlarza bronią oraz instruktora narciarskiego.

24 sierpnia – Przemysław Czarnek osobiście zajmie się budową pierwszego polskiego reaktora jądrowego WOJTYLA-1. Komisja Europejska chwali PiS za działania w sprawie uchodźców na granicy z Białorusią. Franek Sterczewski zawstydza swoim biegiem Forresta Gumpa i O.J. Simpsona.

25 sierpnia – Są pierwsze efekty płotu granicznego między Polską i Białorusią – udało się złapać w niego kilka zwierząt leśnych.

26 sierpnia – Kibice Legii pokazują UEFA ducka. W Kabulu, który nie stoi w obliczu realnego zagrożenia, w zamachu samobójczym ginie co najmniej 190 osób, w tym trzynastu amerykańskich żołnierzy. Joe Biden zapowiada odwet.

27 sierpnia – Cristiano Ronaldo wraca do Manchesteru United, a Donald Tusk do Rafała Trzaskowskiego. Magda Ogórek wspomina, że nie skorzystała z 20% zniżki w amsterdamskiej knajpie, w której została wzięta za znaną pisarkę. Żartuję, lesbijkę.

28 sierpnia – Symetryści po stronie prawicy budzą się z letargu, gdy Jan Pospieszalski dostaje wilczy bilet od Jacka Kurskiego, który uważa, że nie warto rozmawiać z Pospieszalskim.

29 sierpnia – Mateusz Morawiecki zjadł śniadanie. Sławomir Nitras chce opiłować katolików, a emerytom o 80. roku życia obcinać paznokcie u stóp.

30 sierpnia – Prezydent Andrzej Duda sprzeciwia się obowiązkowym szczepieniom, by nie wywołać protestów społecznych. Nie wiadomo kiedy sprzeciwi się podwyżkom wszystkiego.

31 sierpnia – Rada Ministrów występuje do prezydenta Dudy o wprowadzenie stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego. Powodem COVID-19. Żartuję, uchodźcy. Robert Lewandowski przyznaje, że nie ma problemu z założeniem kapitańskiej opaski w kolorach LGBTQ+.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004