×
Podsumowanie wydarzeń lutego 2021. Kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie.

Podsumowanie wydarzeń lutego 2021

1 lutego – Fit-influencerka z Mjanmy nieświadomie odkrywa nowy format: ćwiczenia fizyczne połączone z zamachem stanu.

2 lutego – Innego odkrycia dokonuje polska nastolatka. Odkrywa, że cukier puder bierze się ze zblendowania zwyczajnego cukru.

3 lutego – Minister edukacji prof. Przemysław Czarnek rozpoczyna walkę z otyłością wśród polskich nastolatek. Koniec z cukrem pudrem!

4 lutego – 600 tysięcy złotych przekazuje pewna mieszkanka Piaseczna synowi Clinta Eastwooda zbierającemu na leczenie zdrowego ojca.

5 lutego – Bramkarz Herthy Berlin broni rzut karny wykonywany przez Roberta Lewandowskiego. Gdy ostatni raz wydarzyło się coś podobnego, papieżem był Senegalczyk. Hitem aukcji WOŚP staje się Matka Boska Kermitowska.

6 lutego – Borys Budka i Rafał Trzaskowski ogłaszają start planu Koalicja 276. 276, bo wszystkie konta od 1 do 275 na Albicli były już zajęte. Chcą też 276. raz odsunąć PiS od władzy.

7 lutego – Przebywająca w spartańskich warunkach w zamkniętym hotelu lecz otwartej czterogwiazdkowej lecznicy na podstawie skierowania lekarskiego za 50 złotych Krystyna Pawłowicz nie zostaje uratowana przez SOP z pożaru, który nie wybuchł. Tymczasem prawdziwy pożar trawi archiwum miejskie w Krakowie. Gaszenie potrwa kilka dni do czasu zwiezienia tam wszystkich dokumentów.

8 lutego – Na sesji Q&A via Twitter z internautami spotyka się Borys Budka. Odkrywa, że na tablecie nie ma appki Twittera, więc sesja się kończy. Wszystko śniegiem zasypuje Bestia Ze Wschodu. Rafał Trzaskowski nie radzi sobie z odśnieżaniem Warszawy, a reporter TVN-u z Białorusinem pchają autobus pod górę.

9 lutego – Górnik Zabrze nie podpisuje kontraktu z Łukaszem Podolskim.

10 lutego – W odpowiedzi na planowany podatek od reklam, największe media w Polsce przez cały dzień nadają czarną planszę z napisem „Media bez wyboru”. Sygnał do rozpoczęcia akcji daje w TVP Info Michał Rachoń swoim programem „Jedziemy!”. Tymczasem przerywamy podsumowanie lutego i łączymy się na żywo z miesięcznicą smoleńską.

11 lutego – Telewizja Polska dołącza do akcji „Media bez wyboru”. Przed orędziem marszałka Grodzkiego publikuje czarną planszę z napisem: „Tu powinien być twój ulubiony mecz”. Wszyscy mówią o niej, a nie o treści orędzia.

12 lutego – TVP odpowiada chcącym ją zaorać politykom opozycji. Postanawia walczyć o wolność słowa i prawo do przekazywania rzetelnej informacji. Sytuację komentują nowi publicyści tej stacji: Adrian Manasterski i Miłosz Stankowski. A także widzowie, dla których udostępniono specjalny numer telefonu. Uwielbiają oglądać „Agrobiznes”.

13 lutego – Taksówkarz pokonuje amerykanistę podczas gali MMA, na której walczyli ze sobą żużlowcy. Na Krupówkach walki atletów ogląda cała Polska podczas masowej akcji grupowego odkażania się alkoholem.

14 lutego – Po zdobyciu drugiego miejsca w sobotnim konkursie skoków w Zakopanem, Andrzej Stękała zostaje zdyskwalifikowany z konkursu niedzielnego. Nigdy potem nie skacze już tak dobrze.

15 lutego – Republika Gilead prezentuje zwiastun nowego kanału tematycznego: TVP Kobieta.

16 lutego – Marzena Rogalska odchodzi z TVP, Agustin Egurrola dochodzi. Ledwo Polacy pokochali tenisa ziemnego, a już muszą przełknąć gorycz porażki: Iga Świątek zostaje ambasadorką firmy Rolex.

17 lutego – Na stoku w Cieńkowie widziano na nartach Andrzeja Dudę. W kasku, masce, goglach i zwróconej przez Węgry zbroi młodego Zygmunta II Augusta – był nie do rozpoznania, ale tylko on zjeżdżał w otoczeniu ochroniarzy.

18 lutego – Realizując plany mocarstwowe Polski, podbój Nigerii rozpoczynamy od próby umieszczenia naszego człowieka, Johna Abraham Godsona, na stanowisku prezydenta tego kraju. Wieczorem amerykański łazik Preseverance zawozi na Marsa koronawirus.

19 lutego – Szymon Hołownia odkrywa, że najpierw trzeba zarejestrować partię, a dopiero potem chwalić się jej nazwą.

20 lutego – Przegrywa Bayern, przegrywa Liverpool, Janusz Kowalski też coś kiepsko się czuje.

21 lutego – Prezydent Andrzej Duda w trakcie powrotu z operacji Stok stosuje procedurę znaną pod kryptonimem Morze Czerwone. Polska premier będzie jedną z postaci w grze komputerowej „Tekken 7”. Jej popisowym zagraniem ma być nakładanie potrójnego VAT-u, tzw. vatality.

22 lutego – Adolf Hitler przewraca się w grobie. Zaledwie po kilku dniach piastowania funkcji p.o. szefa wrocławskiego oddziału IPN-u, odwołany z niej zostaje faszysta.

23 lutego – Odkryta zostaje narodowa, polska, nasza odmiana koronawirusa, tzw. szczep podlaski.

24 lutego – Negatywny wynik testu na COVD-19, maski medyczne FFP3 oraz zaświadczenie od proboszcza swojej parafii będą musiały mieć osoby chcące wjechać od soboty do województwa warmińsko-mazurskiego.

25 lutego – Justyna Klimasara przyznaje się do tego, że lubi się masturbować. Nie wiadomo, jak wygląda sytuacja z Krystyną Pawłowicz.

26 lutego – Gazeta Wyborcza publikuje tzw. Taśmy Obajtka. Wynika z nich, że Człowiek Wolności klnie i nie lubi wuja brudnej pały.

27 lutego – Wielki dzień dla polskiego kibica sportowego – Halvor Egner Granerud bez medalu na czwartym miejscu w mistrzostwach świata na normalnej skoczni. Borys Budka 277. raz próbuje odsunąć PiS od władzy. Przedstawia receptę na kryzys, ale zapomina wcześniej sprawdzić kalendarz wielkich imprez w skokach narciarskich.

28 lutego – Nowa pandemia zagraża Polsce. Po Danielu Obajtku teraz Tomasz Hajto dotknięty zespołem Tourette’a.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004