×
Uciekaj! [Get Out] (2017), reż. Jordan Peele. Premiery kinowe weekendu 28-30.04.2017

Poszedłbym, odc. 173

Co się dzieje, gdy na horyzoncie majówka? To się dzieje:

Premiery kinowe weekendu 28-30.04.2017

Uciekaj! [Get Out] (2017) Poszedłbym 

Klasyczny przypadek filmu, którego zwiastun mnie nie przekonuje (choć wydaje mi się, że najbardziej to przeszkadza mi główny bohater, który jest jakiś taki), ale wszyscy dookoła brzęczą, że wow i że warto. No i że twist też jest. A ja lubię twisty, więc mimo umiarkowanej niechęci mam ochotę sprawdzić co i jak.

Jordan Peele do tej pory kojarzył się głównie z komedią, ale po filmie Dar jestem ostrożny z rzucaniem wątpliwości z tego wynikających. Tam też komediant wziął się za horrorothrillery i wyszło porządnie, choć myślałem, że nie wyjdzie. Może to jest rozwiązanie? Może ten komediowy background sprawia, że patrzy się na opowieść z dreszczykiem przez wystarczająco inny pryzmat niż horrorowe wygi? Ciekawe, swoją drogą, jaka komedia wyszłaby takiemu Johnowi Carpenterowi.

Ostrożna ciekawość bierze górę, poszedłbym.

Wybawienie [Flaskepost fra P] (2016) Nie poszedłbym 

Nie poszedłbym głównie z jednego powodu. Wybawienie to trzecia część serii, a że do tej pory widziałem tylko część numer 1, to byłoby bez sensu pchać się do kina na 3. Nawet jeśli nie mają ze sobą wiele wspólnego, w końcu to nowe śledztwo.

Wiele wskazuje na standardowy skandynawski kryminał, jakich wiele. Ani zły, ani przesadnie dobry. Pierwszą część z tego co pamiętam oceniłem jakoś w granicach 5-6 i Wybawienie więcej też raczej nie dostanie.

I już. Koniec. Miłego długiego weekendu życzę.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004