×

Nagrody Filmowe Quentina, piąta porcja nominacji

Ogłoszenie parafialne. Qpituła NFQ doszła do wniosku po obejrzeniu „Miłość i śmierć” Allena”, że nominacje do NFQ będą otrzymywać jedynie filmy z ostatnich pięciu, sześciu lat pi razy oko. Po pierwsze i tak większość filmów, które oglądam pochodzi z tego okresu, a po drugie jest kilka klasycznych filmów, których nie widziałem (nigdy nie przetrwałem „Obywatela Kane” np.) i ich obejrzenie mogłoby sprawić, że opanują wszystkie kategorie i cała zabawa na nic, bo wygra coś, o czym każdy wie, że jest dobre (przynajmniej w tych pozytywnych kategoriach 🙂 ). Dlatego odstępstwo od reguły dopuszczam co najwyżej do jakichś mało znanych filmów, a taki np. ww. „Miłość i śmierć” i tak wiadomo, że w samym „najlepszy oneliner” miałby z siedem nominacji.

Pewnie odstępstw od tej reguły wyjdzie w praniu jeszcze więcej (np. wyobrażam sobie, że nie mógłbym nie wspomnieć o jakiejś tragicznej scenie w klasycznym filmie, gdybym taką zauważył), ale nie zamierzam się przejmować na zapas.

Do konkretów.

W kategorii: „Najlepszy monolog” nominację do NFQ otrzymuje monolog Samuela L. Jacksona z filmu „The Sunset Limited”


0017

W kategorii: „Najlepszy oneliner” nominację do NFQ otrzymuje oneliner Tommy’ego Lee Jonesa z filmu „The Sunset Limited”


0018

W kategorii „Najlepszy tytuł newsa na portalu filmowym” nominację do NFQ otrzymuje redakcja Onetu.pl za „Film przepięknej idiotki za słaby dla kin?”

W kategorii „Najlepsza scena śmierci” nominację do NFQ otrzymuje scena z filmu „Simha


0019

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004