×

GDZIE TU SENS, GDZIE TU LOGIKA?

Dlaczego i my żyjemy w takim potyrpanym kraju jak i Ci, o których była poprzednia notka? Przykłady można by mnożyć, ale ja chciałem tylko jeden, króciutki, który mnie nie tyle co zdenerwował, co zastanowił.

Wlazłem na http://film.onet.pl w poszukiwaniu jakichś ciekawych fotek do logo i przypadkiem natrafiłem na film, który właśnie dzisiaj miałem oglądać. No dobra, nie przypadkiem, sam tam wlazłem 🙂 Nie zmienia to jednak faktu, że w pierwszym komentarzu do recenzji przeczytałem spoilera, czyli info o tym jak ów film się kończy. Zwykle nie czytam komentarzy żeby sobie nerwów nie psuć, ale ten był na samej górze, a i mnie nie zależało aż tak, żeby nie wiedzieć co i jak się będzie w filmie działo. Dlatego się nie zdenerwowałem.

No, a chwilę później przypomniałem sobie, że nie chcieli tam raz przepuścić mojego komentarza, bo było w nim jedno słowo „dupa” na parę akapitów tekstu. Wiadomo, ktoś siedzi i moderuje nadsyłane komentarze żeby czasem ktoś nie napisał, że Oner jest do dupy portalem…

Etam, cała notka na nic, bo właśnie sobie pomyślałem, że to na pewno jakiś robot odrzuca komentarze według zaprogramowanych słów kluczowych, które są niemile widziane. Stąd też moje pytanie jest bezzasadne, bo skąd robot może wiedzieć czy w komentarzu są spoilery czy nie. No, ale w efekcie mamy taki paradoks, że „dupa” zostaje odesłana do właściciela, a komentarze idiotów specjalnie psujących innym zabawę przechodzą bez problemu.

No, ale choć odpowiedź na pytanie z pierwszego akapitu nasuwa się sama: to nie kraj musi się zmienić, a idioci, którzy w nim mieszkają. Pomijając oczywiście nas, normalnych obywateli 🙂

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004