×

FILMOWE KLISZE (3)

– Każdy zamek można otworzyć kartą kredytową, bądź w ostateczności kopniakiem. Wyjątkiem jest sytuacja, w której za otwieranymi drzwiami szaleje pożar, a w łóżeczku śpi pozostawione dziecko.

– Każdy sejf można otworzyć przy pomocy stetoskopu.

– Na wielu instrumentach (najczęściej gitarach czy akordeonach) można z powodzeniem grać bez poruszania palcami. Efektu może pozazdrościć niejeden wirtuoz.

– Wszystkie numery telefonów zaczynają się na 555.

– Dopiero zawieszony policjant potrafi skutecznie rozwiązać sprawę nad którą pracuje.

– O tym, że bohaterka filmu jest w ciąży dowiadujemy się zwykle ze sceny, w której zza zamkniętych drzwi słychać, że właśnie wymiotuje.

– Dzwoni telefon. Bohater odbiera i słucha co ma do powiedzenia rozmówca: „Myślę, że zainteresuje cię to, co leci właśnie na Kanale 13”. Bohater włącza telewizor, a tam słyszy interesującą go informację od samego początku.

– Filmowe prześcieradła mają kształt litery L. Gdy w łóżku leży zakochana para to kobiecie sięgają one zwykle po szyję podczas, gdy facetowi ledwie do pasa.

– Palacze palą papierosy tylko wtedy, gdy mają ku temu jakiś romantyczny bądź dramatyczny powód. W reszcie przypadków nie czują potrzeby zapalenia.

– Nie ma znaczenia jak i ile razy zabiłeś badguya. On i tak jeszcze przynajmniej trzy razy wstanie aby ci zaszkodzić.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004