×

FILMOWE KLISZE (2)

– Kiedy bohater bądź przestępca jadą windą, to przestępca bądź bohater zawsze go wyprzedzi biegnąc schodami. Nawet na dwudzieste piętro.

– Zawsze ktoś siedzi w kanale, gdy zbliża się powódź.

– Podczas walki na szable (szpady, rapiery, łotewer) zawsze jest moment, w którym bohater i przestępca krzyżują klingi i stają twarzą w twarz. Przerywają klincz dopiero po rzuceniu sobie w twarz kilku sarkastycznych uwag.

– Wszystkie filmowe matki przygotowywują wypasione śniadania złożone z jajecznicy, bekonu etc. Ojcowie i dzieci zwykle pojawiają się w kuchni na 30 sekund przed wyjściem do pracy, czy przed odjazdem autobusu szkolnego więc i tak co najwyżej zdążą się napić soku przed wyjściem.

– Świat filmu pełen jest skorumpowanych pilotów helikopterów. Przestępcy nie mają problemu z wynajęciem helikoptera z pilotem, który nie ma nic przeciwko strzelaniu do niewinnych ludzi, a nawet przed byciem zastrzelonym.

– Bohater zawsze na końcu filmu schodzi się z superdziewczyną. Partner bohatera nigdy.

– Partner bohatera zwykle ginie na trzy dni przed emeryturą.

– Ludzie nigdy nie wychodzą z domu, gdy jest w nim jakieś oczywiste zagrożenie (mordercy, duchy, etc.)

– Bohater potrafi zatrzymać krwotok z nosa niemal natychmiast.

– Postrzelony w ramię bohater zawsze bez problemu może posługiwać się zranioną ręką.

– Jak najłatwiej wyjść cało z filmu katastroficznego? Być psem, kotem bądź innym zwierzakiem. Bycie dzieckiem też jest wskazane. Dzieci nie giną nawet od porażenia prądem po dotknięciu przez nie płotu pod wysokim napięciem.

– Pojawiający się w filmach cudzoziemcy zwykle posługują się płynną angielszczyzną nie popełniając żadnych błędów językowych. Nigdy jednak nie są w stanie nauczyć się jak mówić „Sir” albo „Thank you”. Zwykle mówią „Senor” i „Gracias”

CDN

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004