×

[STREFA 11] FILMOWA APATIA

Z ROZJAŚNIENIA

[Patetyczna muzyka, ciemne wnętrza, widzimy przechodzącą długonogą kobietę w okularach, która trzyma jakąś teczkę. Nagle w poświacie wchodzi do studia MACIEJ TROJANOWSKI i zatrzymuje się przed biurkiem. Zdejmuje okulary.]

MACIEJ TROJANOWSKI
Historia, którą dzisiaj państwu opowiemy wydarzyła się naprawdę. Ba, wciąż jesteśmy świadkami nowych, tajemniczych wydarzeń, których w żaden sposób nie można opisać. Co ciekawe im więcej poznajemy faktów, tym bardziej oddala się od nas rozwiązanie tajemniczej zagadki, która zaczęła frapować badaczy zjawisk ponadnaturalnych w całej Polsce. Ekipa Strefy 11 podjęła się zbadania całej sprawy. Dokumentaliści Strefy 11 nakręcili wiele godzin zaskakującego materiału, który przedstawimy państwu jeszcze dzisiaj!

[Na ekranie pojawiają się nieskładnie zmontowane kawałki przedstawiające młodych ludzi w ich naturalnym środowisku. Patetyczna muzyka wskazuje, że za chwilę coś się wydarzy. Na razie jednak obserwujemy ich jak myją zęby, ubierają się, czytają poranną gazetę jedząc bułkę z masłem. Całość materiału okraszona jest DAMSKIM GŁOSEM Z OFFU]

DAMSKI GŁOS (Z OFFU)
Agata, Quentin i TRH mieszkają w różnych częściach Polski. Nie znają się. Nigdy się nie widzieli. A jednak jest coś co ich łączy. I nie chodzi tu o to, że wszyscy troje pisują na filmową grupę dyskusyjną w internecie. Chodzi o rzecz tysiąc razy straszniejszą, której do tej pory nie udało się wyjaśnić!

[Słychać coraz głośniejszą, prawie „wybuchającą” muzykę. Na ekranie pojawia się napis: NIE DO WIARY. APATYCZNA TAJEMNICA. Po chwili znów widać skupione spojrzenie MACIEJA TROJANOWSKIEGO.]

MACIEJ TROJANOWSKI
Ogrodzieniec to miasteczko w południowej Polsce położone dokładnie między Katowicami, a Częstochową. Uważni widzowie naszego programu pamiętają zapewne opowieść o tajemniczym Czarnym Psie z ogrodzienieckiego zamku. To właśnie ten pies strasząc po nocach ekipę filmowców, przyczynił się do tego, że „Zemsta” Andrzeja Wajdy była takim słabym filmem. Tamta sprawa nie doczekała się jeszcze wyjaśnienia, a tymczasem w mrocznych ogrodzienieckich uliczkach czaiła się kolejna tajemnicza sprawa, z która przyszło się zmagać dokumentalistom Strefy 11.

[Na ekranie pojawia się widok z jadącego samochodu. Co jakiś czas samochód zatrzymuje się, cofa dość długo, skręca w inną drogę niż wcześniej i tak co jakiś czas. Całość okraszona DAMSKIM GŁOSEM Z OFFU]

DAMSKI GŁOS (Z OFFU)
Dotarcie do Ogrodzieńca zajęło nam wiele godzin. To jedna z polskich miejscowości do której bardzo trudno trafić z powodu słabego oznakowania polskich dróg. Pytani o drogę ludzie również nie pomagali nam, nierzadko plując za siebie przez prawe ramię na sam dźwięk nazwy Ogrodzieniec. W końcu jednak po kilku godzinach bezustannej jazdy udało nam się dotrzeć na miejsce.

[Widzimy DOKUMENTALISTÓW Strefy 11 wchodzących na podwórko domu i wychodzącego na ich spotkanie mężczyznę. To QUENTIN. W nastepnej scenie DOKUMENTALIŚCI i QUENTIN siedzą na kanapie i piją herbatę.]

QUENTIN
Z początku wszystko było normalnie. Nie działo się nic godnego uwagi. Lubiłem filmy, może bardziej niż inni, bo oglądałem kilka dziennie, ale nie sądzę żeby było to jakieś odchylenie od normy. Jedni lubią łowić ryby, a ja lubiłem oglądać filmy.

DAMSKI GŁOS (Z OFFU)
Lecz wkrótce wydarzyło się coś, co przerodziło się z czasem w niewyjaśnioną do dziś tajemnicę.

QUENTIN
Pamiętam dobrze ten dzień. To był 6 czerwca. Przygotowałem sobie jak zwykle jakieś chipsy i colę i zasiadłem przed telewizorem i zacząłem oglądać film. Nie pamietam dokładnie jaki, wie pani, jakiś taki o żywych trupach. W każdym bądź razie już po kilku minutach czułem, że dzieje się ze mną coś nie tak.

DAMSKI GŁOS (Z OFFU)
Po pół godzinie filmu Quentin począł odczuwać znużenie. Ogarnęła go nieopisana apatia, która nie pozwoliła na dalsze oglądanie filmu. Wyłączył telewizor, by po dziesięciu minutach znów go włączyć i spróbowac oglądać dalej.

QUENTIN
Niestety uczucie apatii nie ustępowało. Próbowałem z różnymi innymi filmami, ale efekt był taki sam. Do dziś nie mogę obejrzeć ani jednego filmu w całości.

[Wracamy do studia i znów wpatrujemy się w skupioną twarz MACIEJA TROJANOWSKIEGO]

MACIEJ TROJANOWSKI
Quentin podczas opowiadania nam swojej historii cały czas wiercił się niespokojnie na kanapie. Miał rozbiegany wzrok i ciągle popijał herbatę. Już samo jego zachowanie nas niepokoiło. Nie byłoby w nim jednak może nic dziwnego, gdyby nie kolejne fakty, które odkryli nasi dokumentaliści.

[Widzimy niepokojące i bliżej nieokreślone ujęcia tajemniczych, ciemnych miejsc, którym towarzyszy DAMSKI GŁOS Z OFFU]

DAMSKI GŁOS (Z OFFU)
Wkrótce po wizycie u Quentina dotarły do nas podobne historie do tej o której opowiadał nam Quentin. Ludzie z całej Polski dzwonili do Strefy 11 i dzielili się swoimi historiami. Postanowiliśmy zbadać te, które związane były z grupą dyskusyjną na którą pisywał Quentin.

[Na ekranie widzimy twarz młodej kobiety. To AGATA]

AGATA
Zawsze lubiłam filmy. Męża poznałam w kinie na romantycznej komedii. Okradziono mi mieszkanie, gdy byłam w kinie, a obejrzenie „Krwawego sportu” skłoniło mnie do zapisania się na kurs karate kyokushinkai. I nagle to wszystko się skończyło. Nie mam ochoty do niczego. Razem z oglądaniem filmów straciłam chęć do wszystkiego. I ten stan pogłębia się. Przestałam nawet oglądać telewizję. Mężowi nie gotuję obiadów, bo nie chce mi się oglądać „Kulinarnych podróży Roberta Makłowicza”.

[Widzimy teraz inny pokój. Na obrotowym krzesełku przed komputerem siedzi młody mężczyzna. To TRH. Dookoła niego widzimy stosy filmów na płytkach i kasetach.]

TRH
Pani widzi te wszystkie filmy? Zaczynam w nich tonąć. Coraz to zdobywam nowsze pozycje, a one leżą tylko i się kurzą. Nie ma ich kto oglądać. Niedługo w moim pokoju nie będzie miejsca dla mnie. I wiem, że to nie tylko ze mną dzieje się coś podobnego. Czytałem na grupie dyskusyjnej posty Robina, pozdrawiam, który ma taką samą apatię jak i ja. Słyszałem, że dziś idzie do kina. Boję się o niego.

[Wracamy do studia.]

MACIEJ TROJANOWSKI
Nie mogliśmy dłużej czekać. Nasi dokumentaliści korzytsając z najnowocześniejszych zdobyczy techniki postanowili stawić czoła zagadce, która zaczynała niepokoić coraz bardziej wszystkich związanych ze Strefą 11. Jakie były wyniki śledztwa, które przeprowadziliśmy, dowiecie się państwo już za chwilę.

[Widzimy znów nieskładnie zmontowane ujęcia różnych tajemniczych i mrocznych miejsc. Muzyka narasta, a na jej tle słychać DAMSKI GŁOS Z OFFU]

DAMSKI GŁOS (Z OFFU)
Co przyniosło sledztwo z wykorzystaniem najnowocześniejszych zdobyczy techniki? Dokąd doprowadziły wszystkie związane ze sprawą tropy? Czy tajemnicze przejścia znalezione w domach grupowiczów prf’u pomogły w rozwiązaniu zagadki? Dowiecie się tego państwo tuż po reklamach.

<reklama>

<i po reklamie>

[Widzimy obraz z amatorskiej kamery. Wszystko kręcone z ręki dlatego obraz telewizyjny trochę skacze. Wszystko filmowane jest najwyraźniej w nocy, gdyż obraz jest zamglony. Widac jednak wyraźnie DOKUMENTALISTÓW Strefy 11, którzy w trzech różnych pokojach podnoszą do góry leżace na nich dywany. Całość komentuje oczywiście DAMSKI GŁOS Z OFFU]

DAMSKI GŁOS (Z OFFU)
W wyniku śledztwa i po dokładnych oględzinach każdego milimetra pokojów Quentina, Agaty i TRH dokumentaliści Strefy 11 wpadli na niespodziewane odkrycie. Tajemnicze drzwi w centralnym miejscu podłogi w każdym z trzech mieszkań!

[Wracamy do studia.]

MACIEJ TROJANOWSKI
Odkrycie tajemniczych drzwi zelektryzowało wszystkich. Niestety, aby je otworzyć potrzebujemy lepszego sprzętu i pozwolenia włodarzy miast, w których znajdują się domy grupowiczów, na roboty przy mieniu miasta. Jak na razie drzwi zostały ostukane przez specjalistyczny młotek i wszyscy obecni przy tym słyszeli wyraźnie, że pod drzwiami znajduje się pusta przestrzeń. Sprawę będziemy badać dalej, a gdy tylko uzyskamy odpowiednie pozwolenia ruszymy prace, o których wynikach poinformujemy państwa w kolejnych odcinkach naszego programu.
Czasem nie trzeba ruszać się z miejsca, aby doświadczyć niespodziewanych zjawisk od których włos jeży się na głowie. Co rusz okazuje się, że kolejne legendy nie są li tylko legendami, ale jest w nich więcej prawdy niż można by się tego spodziewać. Bohaterowie naszego programu zetknęli się z tajemniczą siłą, która wciąż trzyma ich we swych szponach. Są bezsilni i wciąż oczekują pomocy.
Historia, którą państwu dziś opowiedzieliśmy mogła przydarzyć się każdemu. Wciąż są nowe ofiary tajemniczej filmowej apatii, a ich liczba rośnie w zastraszającym tempie. Może i w państwa mieszkaniach ukryte pod dywanem tajemnicze drzwi czekają na ich odkrycie? Czekamy na sygnały od państwa. Telefony Strefy 11 będą czynne jeszcze przez pół godziny od zakończenia programu. Zapewniamy anonimowość.

[MACIEJ TROJANOWSKI wychodzi, światła gasną, słychać pompatyczną muzykę.]

ZACIEMNIENIE

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004