×

„MEDALION” [„THE MEDALLION”]

Wyst.: Jackie Chan, Lee Evans, Claire Forlani, Julian Sands, John Rhys-Davies,
Reż.: Gordon Chan
Ocena: 3+(6)

Tytułowy medalion to tajemniczy przedmiot, którego posiadacz zyskuje potężną moc i władzę nad całym światem. Wystarczy tylko znaleźć i połączyć ze sobą dwie jego połówki. W posiadaniu jednej z nich jest młody, małomówny Chińczyk, który od samego początku ma kłopoty z próbującym zyskać połówkę medalionu dla siebie, diabolicznym Snakeheadem. Na szczęście jest jeszcze inspektor Eddie Yang (Chan), który z miłą chęcią pomoże chłopcu. A, że Yang ma wsparcie w Interpolu to wynik rozgrywki między nim i Snakeheadem wydaje się być wiadomy.
Żadna rewelacja. Film taki jak tysiące innych. Sensacyjna komedyjka z furą akcji i niczym więcej. Chyba tylko dla amatorów tego typu widowisk (do niedawna ja :)) ).
Jackie Chan zwykle lubi błaznować w swoich filmach i szczerze mówiąc dlatego nie do końca za nim przepadam, ale tu twórcy filmu najwyraźniej doszli do wniosku, że to wciąż za mało i dokoptowali do obsady znanego brytyjskiego komika Lee Evansa. W wyniku tego poziom błazenady osiągnął dla mnie za wysoki pułap.
No i cholera dziwnie oglądać Jackie Chana używającego „sznurków”. Po co? Nie wiem czemu ostatnio wszystkim się wydaje, że jak człowiek zaprzecza prawom grawitacji to jest cool.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004