×
Porządne filmy 2018 roku. M.in. Śmierć Stalina, The Death of Stalin.

Porządne filmy 2018 roku

Bez żadnych wstępów, filmowe Siódemki 2018 roku. A jutro rano ostatni akord podsumowań filmowego roku 2018 i najlepsze filmy roku.

PS. Z grubsza podzieliłem filmy najpierw na te z 2018 roku (licząc również datę polskiej premiery kinowej), a później na inne obejrzane w 2018 roku.

Porządne filmy 2018 roku

7 (filmy z oceną 7)

Big Sick, The [I tak cię kocham]

Pochodzący z Pakistanu standupista, wbrew tradycyjnej rodzinie zakochuje się w Amerykance. Seans powtórkowy, ocena punkt niższa, ale to wciąż wołające o lepszego aktora w roli głównej sympatyczne kino udanie łączące humor z umiarkowanym dramatem.

Bird Box. Nie otwieraj oczu

Tajemnicza epidemia dziesiątkuje populację Ziemi. O przetrwanie walczą matka z dwójką dzieci. Bardziej konsekwentna w realizacji założeń wersja „Cichego miejsca”. Choć bardziej efektowny film Krasinskiego oglądało mi się lepiej.

Bomb City

Oparta na faktach historia tragicznie zakończonego starcia pomiędzy hałaśliwymi punkami, a futbolistami z dobrych domów. Intensywne kino z góry założoną tezą, która przeszkadza temu emocjonalnemu i oryginalnemu filmowi w byciu czymś więcej.

Boys in the Trees

W trakcie Halloween nastoletni chłopak i jego przyjaciel rozpoczynają oniryczną podróż, która prowadzi prosto w dorosłość. Klimatycznie zrealizowana historia o dojrzewaniu. Dość przewidywalna, ale posiadająca sporo zalet szczerego kina niezależnego.

Call Me by Your Name [Tamte dni, tamte noce]

Lato na włoskiej prowincji sprzyja romansowi 17-letniego Elio ze starszym Amerykaninem Oliverem, gościem jego rodziców. Pachnący upałem, brzoskwiniami i klasyczną sztuką romans odważnie podejmujący wciąż kontrowersyjny temat.

Christmas Chronicles, The. Kronika świąteczna

Bożemu Narodzeniu grozi katastrofa, gdy sanie Świętego Mikołaja ulegają zniszczeniu. Najlepszy od lat familijny film bożonarodzeniowy. Co nie oznacza, że wolny od wad.

Crew, The. Braqueurs aka Szajka

Grupa złodziejów ładuje się w potężne tarapaty na skutek nieodpowiedzialnego zachowania jednego z nich. Bardzo konkretny francuski kryminał sensacyjny, w którym zabrakło miejsca na pierdoły.

Custody. Jusqu’a la garde, Jeszcze nie koniec

Rozwiedziony mąż stara się o prawo do widzenia z synem, który się go boi. Pełen emocji obyczajowy dramat, który robi wrażenie „tylko” dzięki prostym środkom: dialogom, aktorstwie i reżyserii.

Deadpool 2

Chcąc wyprowadzić na prostą niesubordynowanego mutanta, Deadpool będzie musiał się zmierzyć z groźnym Cable’em. Fajny i dowcipny film, który jest kolejną produkcją dbającą głównie o to, żeby nie zamieszać niczego w przyszłości franczyzy.

Death of Stalin, The

Po śmierci Stalina jego najbliżsi współpracownicy rozpoczynają walkę o władzę. Kąśliwa i przerażająco-śmieszna satyra w najlepszym stylu Armanda Iannucciego. Jeden z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich miesięcy, któremu jednak czegoś zabrakło.

Death Wish. Życzenie śmierci

Chicagowski chirurg wyrusza na drogę zemsty, gdy bandyci zabijają jego żonę i poważnie ranią córkę. Rozrywkowe i krwawe kino zemsty, które cierpi na trochę problemów, ale nie przesłaniają one jego plusów.

Downrange

Kilkoro młodych ludzi in the middle of nowhere staje się celem dla bezwzględnego snajpera. Krwawy i niezbyt mądry film o zabijaniu niewinnych ludzi przez snajpera. Co za tym idzie rozrywkowy i widowiskowy. Porządne kino pogranicza klasy B i C.

Elvis Presley: The Searcher. Elvis Presley: The Searcher

Trzygodzinny film dokumentalny poświęcony Elvisowi Presleyowi. Zrobiony przez jego Priscillę, więc spodziewajcie się laurki.

First Reformed. Pierwszy reformowany

Samobójstwo jednego z parafian zmusza pastora do przewartościowania kilku rzeczy. Specyficzne i ascetyczne kino, które nie pozwala się od siebie oderwać pomimo tego, że niewiele się tutaj dzieje.

Forgotten. Gi-eok-ui Bam, Porwana pamięć

Kiedy do domu powraca uprowadzony mężczyzna, jego brat zaczyna podejrzewać, że nie jest tym, za kogo się podaje. Film zagmatwany w takim stopniu, że nawet ciężko go streścić jednym zdaniem. Masa pomysłowych twistów, choć nie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Futile and Stupid Gesture, A [Pusty i głupi gest]

Historia życia Douglasa Kenneya, założyciela kultowego National Lampoon. Świetny jako komedia operująca absurdalnym żartem. Nie dotrzymuje jej kroku część dramatyczna.

Great Battle, The. Ahn si-seong

Do walki z dwustutysięczną armią staje grupa śmiałków broniących niezdobytej dotychczas twierdzy. Koreańskie widowisko historyczne, które zapewnia sporą dawkę rozrywki, umiejętnie omijając przegadaną nudę.

Guilty, The. Den skyldige, Winni

Policjant otrzymuje na telefon alarmowy zgłoszenie od porwanej kobiety. Teatr jednego aktora. Trzymające w umiarkowanym napięciu anty-widowisko, które nie nudzi pomimo obsady ograniczonej do minimum.

I Feel Pretty. Jestem taka piękna!

Po groźnym upadku kobieta 44+size zaczyna postrzegać się jako najładniejsza kobieta na świecie. Nie lubię Amy Schumer, ale muszę przyznać, że ta komedia jej wyszła. Zabawnie, gdzie trzeba i z morałem.

Ittefaq

Dwa trupy i dwie wykluczające się wersje wydarzeń. Dociekliwy detektyw stara się odkryć, która z nich jest prawdziwa. Klasyczny kryminał z zaskakującym zakończeniem. Film z gatunku tych, którzy wszyscy znają i lubią.

Jumanji: Welcome to the Jungle. Jumanji: Przygoda w dżungli

Czworo licealistów zostaje przeniesionych do krainy komputerowej gry Jumanji. Podczas jej przechodzenia mogą zginąć! Podobało mi się o wiele bardziej niż pierwsza część. Bardzo udane przygodowe kino familijne.

Jurassic World: Fallen Kingdom. Jurassic World: Upadłe królestwo

Przed wybuchem wulkanu uratowanych zostaje kilka gatunków dinozaurów, które w niecnym celu podróżują do Stanów. Wizualna perełka, która robi wrażenie rozmachem lecz zawodzi, gdy do akcji wkracza scenariusz.

Kicks. Kiksy

Kiedy grupa gangusów kradnie licealnemu konusowi parę trampek, ten postanawia ruszyć na terytorium gangów, by je odzyskać. Solidne kino afroamerykańskie, po którym zachciało mi się kupić te czerwono-czarne dżordany jedynki.

Kobiety mafii (6+1)

Zdolna policjantka rozpoczyna inwigilację wołomińskiej mafii. Jeśli ktoś oglądając poprzednie filmy Papryka pomyślał: „Kurczę, to mogłoby być fajne kino, gdyby miało scenarzystę i reżysera” to na Kobiety śmiało! Jeśli nie to nie, bo stracił atut poprzednich: mało materiału do beki.

Lady Bird

Pochodząca z biednej rodziny zdolna uczennica ostatniej klasy katolickiego liceum marzy o studiach na prestiżowej uczelni. Nie wiedzieć czemu, Amerykanie lubią takie buszujące w zbożu historie. Przyjemna komedia obyczajowa, ale już bez przesady z tymi nagrodami.

Le Redoutable. Ja, Godard

Związek Jeana-Luca Godarda i Anne Wiazemsky przeżywa kryzys, gdy reżyser rzuca robienie filmów i zaczyna interesować się polityką. Ciekawe kino pełne świetnych dialogów i inteligentnego puszczania oka do widza. Biografia inna niż wszystkie, warto więc być choć trochę w temacie tamtych czasów

Life Itself

Pozostawiony przez ukochaną mężczyzna nie potrafi poradzić sobie z zyciem. Szło na Dziesiątkę, a potem coś cholernie poszło nie tak :(.

Love, Simon. Twój Simon

Popularny licealista ukrywa przed wszystkimi, że jest gejem. Chwila słabości sprawia, że jego tajemnica bliska jest ujawnienia. Licealna komedia w stylu filmów Johna Hughesa. Po świetnych recenzjach spodziewałem się czegoś więcej niż niezłego filmu w starym stylu z „nową” tematyką.

Man Who Stole Banksy, The. Człowiek, który ukradł Banksy’ego

Namalowana na palestyńskim murze grafika Banksy’ego trafia w ręce obrotnych handlarzy sztuki. Pełen humoru, dogłębny dokument rozkładający na czynniki pierwsze to, co dzieje się ze sztuką ulicy już po jej namalowaniu.

Marrowbone. El secreto de Marrowbone, Tajemnica Marrowbone

Matka z czwórką dzieci szuka schronienia w zaniedbanej rezydencji, w której straszy. Która to już udana hiszpańska produkcja ze sprytnie obmyślonym twistem? Baśniowy klimat tylko dodaje jej klasycznego uroku.

Marshall

Ambitny prawnik Thurgood Marshall podejmuje się obrony czarnoskórego oskarżonego o gwałt na białej kobiecie. Porządny biopic skupiający się na jednym, dość przewidywalnym epizodzie z kariery przyszłego sędziego Sądu Najwyższego. Typowy skok na Oscara, który nie ma szans na Oscara (casus Detroit).

Missing You. Neol gi-da-ri-myeo

Po 15 latach odsiadki na wolność wychodzi podejrzany o serię morderstw. Córka jednej z ofiar oraz policjant mają co do niego swoje plany. Porządny koreański serial-killer-thriller jednak do klasyków gatunku trochę mu brakuje.

Mon roi. Moja miłość

Wzloty i upadki burzliwego związku kobiety z przeszłością i mężczyzny po przejściach. Niby zwykły film o miłości, a chyba totalnie wyczerpał temat dojrzałego uczucia i związanego z nią rollercoastera. PS. Totalnie wkurzający główny bohater.

My Masterpiece. Moje arcydzieło, Mi obra maestra

W życiu wyrachowanego dilera dzieł sztuki oraz upartego artysty nadchodzi moment zwrotny. Porządna czarna komedia z przesłaniem, ale przede wszystkim aktorski popis Guillermo Francelli i Luisa Brandoniego.

Operation Odessa. Operacja Odessa

Początek lat 90. XX wieku. Do rosyjskiego cwaniaczka zgłaszają się ludzie z kartelu narkotykowego, którzy chcieliby kupić łódź podwodną. Mocno rozrywkowy film dokumentalny idealny do piwa i chipsów.

Outlaw King. Król wyjęty spod prawa

Po zabiciu Williama Wallace’a przez Anglików, Robert Bruce podejmuje kolejną próbę uwolnienia Szkocja z jarzma zaborców. Solidne kino historyczne ze świetną batalistyką, do nakręcenia której nie poszczędzono krwi.

Package, The. Męska paczka

Czwórka przyjaciół staje na głowie, by dostarczyć do szpitala odcięty penis kolegi czekającego na operację jego przyszycia. Nie dajcie się zniechęcić opisowi fabuły tej zabawnej wulgarnej komedii młodzieżowej, która wypełnia dużą lukę po świetnym Supersamcu.

Paterno

Legendarny trener futbolu amerykańskiego staje się głównym podejrzanym w sprawie tuszowania skandalu seksualnego z udziałem nieletnich. Al Pacino jako JoePa – to się nie mogło nie udać. Interesujące kino oparte na faktach. Zalecam też dokument Happy Valley.

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Syn Willa Turnera usiłuje zdjąć wiszącą nad jego ojcem klątwę. Pomoże mu w tym Jack Sparrow oraz inteligentna dziewczyna uważana za czarownicę. Miłe zaskoczenie. Wartka, zabawna, najlepsza część Piratów od czasu Czarnej Perły.

Planeta Singli 2

Ania i Wilk właśnie się rozstali. Propozycja wspólnego prowadzenia wigilijnego show jeszcze bardziej to komplikuje. Sympatyczna komedia, po której życzyłbym sobie, żeby pozostała przy bawieniu widza i daniu sobie spokoju z próbą wzruszenia go.

Post, The. Czwarta władza

Walka o dziennikarską wolność słowa trafia do sądu wraz z prezydenckim zakazem publikacji tajnych dokumentów dotyczących wojny w Wietnamie. Emocjonujący i świetnie zrealizowany pean na temat dziennikarstwa. Podobał mi się, ale mniej niż inne „oskarowe” filmy, stąd oczko niżej.

Robin Williams: Come Inside My Mind. Robin Williams: W mojej głowie

Wnikliwy, ale i sztampowy dokument o życiu, karierze i śmierci Robina Williamsa. Dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie tego sympatycznego aktora.

Roma

Portret meksykańskiego społeczeństwa na tle burzliwych zmian społecznych początku lat 70. Powiem szczerze, że nie podobało mi się aż na Siódemkę, ale doceniam filmową wartość najnowszego filmu Cuarona.

Shape of Water, The [Kształt wody]

Niema pracownica rządowego laboratorium postanawia uwolnić trzymanego tam ryboczłowieka. Baśniowy klimat filmu jest uroczy i wiele tu różnego dobra, ale ten cały romans no to dajcie spokój! Nie kupił mnie w ogóle.

Shock Wave

Bezwzględny terrorysta podkłada ładunki wybuchowe w zatłoczonym hongkońskim tunelu. Sytuację może uratować jedynie saper, którego łączy z terrorystą sprawa z przeszłości. W ostatnich latach to jeden z najlepszych filmów z Andym Lauem. Emocjonujący i na szczęście nie za bardzo chiński.

Small Town Crime

Były policjant, obecny alkoholik rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa prostytutki. Teatr jednego aktora: Johna Hawkesa. Do tego sprawnie zrealizowany, rozrywkowy kryminał bez zadęcia.

Spy Who Dumped Me, The. Szpieg, który mnie rzucił

Dwie przyjaciółki zostają wplątane w szpiegowską intrygę, która rzuca je w szaloną podróż po Europie. Bardzo porządna komedia szpiegowska, której największym atutem są pomysłowe i dobrze zrealizowane sceny akcji.

Still/Born. Poroniony

Świeżo upieczeni rodzice wracają z noworodkiem do domu, w którym zaczynają dziać się rzeczy niewytłumaczalne. Bardzo przyzwoity niskobudżetowy horror, który świetnie się zaczyna, a potem traci trochę za dużo pary.

Sweet Country

Wymiar sprawiedliwości rusza w pościg za Aborygenem, który zabija swojego pracodawcę. Australijski western, któremu nie wiem, czemu dałem aż 7, bo przecież usnąłem na tym ze trzy razy. Ale ma w sobie coś.

Terrified. Aterrados. Nocne istoty

Troje speców od zjwisk paranormalnych bada niewytłumaczalne zjawiska, do jakich doszło w Buenos Aires. Solidny horror w starym stylu bez żadnych udziwnień i ze świetnym martwym chłopczykiem ze szklanką mleka.

Thank You for Your Service. Chwała bohaterom

Trzech żołnierzy cierpiących na zespół stresu pourazowego stara się ułożyć sobie życie w cywilu. Solidna opowieść o ludziach i ich słabościach, nakręcona bez zbędnego lukrowania rzeczywistości.

Tragedy Girls

Chcące zostać gwiazdami mediów społecznościowych młode psychopatki kontynuują dzieło grasującego w okolicy serial-killera. Całkiem sympatyczne. Pomysł równie dobry jak w The Final Girls, wykonanie na szczęście lepsze. Leslie Vernon dalej rządzi.

Tully

Jadąca na oparach matka dwójki dzieci rozkleja się psychicznie wraz z narodzinami dziecka numer trzy. Na pomoc wyrusza cierpliwa nocna niania. Słodko-gorzka mądra opowieść o macierzyństwie bez oderwanego od rzeczywistości bełkotu a’la Anna Lewandowska.

Vikram Vedha

Groźny przestępca oddaje się w ręce policji tylko po to, by zacząć niebezpieczną grę z nieustępliwym gliniarzem. Kollywoodzka odpowiedź na „Infiltrację”. Porządna, ale zbyt indyjska dla zachodniego widza.

Whitney

Skazana na sukces, pędząca w stronę nieuniknionego, tragicznego końca. Whitney Houston i jej dokumentalna biografia, której zabrakło szczerości u przepytywanych do filmu najbliższych gwiazdy. Warto tak czy siak.

Wolf Warrior 2

Były chiński komandos rusza do walki przeciwko najemnikom chcącym wykorzystać panujące w Afryce epidemię i kryzys rządowy. Wysoko rozrywkowe kino wojenne, które nie grzeszy mądrością i wymaga przyjęcia charakterystycznej, azjatyckiej konwencji. A wtedy gwarantuje udany seans.

You Might Be the Killer

Szaleniec w masce zabija opiekunów obozu letniego. Pomóc może jedynie specjalistka od horrorów. Niezobowiązująca rozrywka. Udany i dowcipny ukłon w stronę slashera i filmów z gatunku summer camp.

Zimna wojna

Historia trudnej miłości muzyka i wokalistki rozgrywająca się w zimnych latach powojennych. Realizacyjny cukierek Pawła Pawlikowskiego, w którym zabrakło bardziej treściwego nadzienia.

(…)

Ant-Man

Drobny złodziejaszek poznaje wynalazcę, dzięki któremu przeistacza się w mikroskopijnego, ale walecznego Człowieka-Mrówkę. Seans powtórkowy, wrażenia identyczne jak za pierwszym razem. Niezależnie jednak od komiksowej rozrywki na poziomie, cały show kradnie Michael Pena.

Bury My Heart at Wounded Knee. Pochowaj me serce w Wounded Knee

Kronika wydarzeń, które doprowadziły do krwawego finału i całkowitego upadku powstania Indian Wielkich Równin. Porządna produkcja telewizyjna demitologizująca legendy amerykańskiego Pogranicza i opowiedziana z punktu widzenia Indian.

Diggstown aka Midnight Sting. Pojedynek oszustów

Zawodowy naciągacz wyrusza do miasteczka Diggstown, by przekręcić trzęsącym nim skurczybykiem. Seans powtórkowy. Jeden z moich ulubionych niedocenionych filmów po latach nie wypada aż tak dobrze, ale to nadal fajna rozrywka.

Freddie Mercury: The Great Pretender. Freddie Mercury – wielki mistyfikator

Przyzwoity dokument o Freddie’em Mercurym, choć nic więcej.

Faults

Rodzice dziewczyny, która dostała się w szpony sekty zatrudniają zdesperowanego specjalistę od wyciągania ludzi z takich kłopotów. Kameralny dramat oparty praktycznie w całości na dialogach. Nieszablonowe kino, które jednak obiecywało więcej niż ostatecznie dało.

Il Mundial dimenticato, Zaginiony mundial

Podążający tropem nieprawdopodobnego odkrycia dziennikarz odkrywa prawdę o mundialu, który rozegrano w 1942 roku w Argentynie. Argentyńsko-włoska ciekawostka filmograficzna. Utrzymany w formie mockumentu zapewnia niezłą rozrywkę i sporo kreatywnych rozwiązań.

Ingrid Goes West. Ingrid wyrusza na Zachód

Niezrównoważona psychicznie dziewczyna zaprzyjaźnia się z nieświadomą zagrożenia gwiazdą Instagramu. Udana satyra na uzależnienie od mediów społecznościowych i słit focie na Insta.

Light Between Oceans, The. Światło między oceanami

Małżeństwo, które dwukrotnie straciło dziecko przygarnia niemowlę, by po latach przypadkiem odnaleźć jego prawdziwą matkę. Łzawy melodramat w starym stylu. Świetne zdjęcia, wzruszająca – choć przekombinowana – historia.

Listy do M.

Losy kilku warszawiaków splatają się podczas wigilijnej nocy… Seans powtórkowy. Zerżnięte zostało tu wszystko, co się dało, przez co oryginalności jest zero. A mimo to pierwsze „Listy do M.” pozostają najlepszym polskim filmem bożonarodzeniowym.

Madness in the Desert

Dokument o kręceniu jednego z najlepszych indyjskich filmów ever: Lagaan. Wielka szkoda, że nie dali tego nakręcić komuś, kto umie robić dokumenty. Bardzo ciekawy ze względu na tematykę, ale w trzeciej godzinie zaczyna nudzić ;).

Man Who Wasn’t There, The. Człowiek, którego nie było

Małomówny fryzjer rozpoczyna spiralę zbrodni, której nie sposób zatrzymać. W ramach nadrabiania zaległości. Dobry film, ale jakiś taki zbyt perfekcyjny i wychuchany.

Miss Sloane. Sama przeciw wszystkim

Amerykańska lobbystka staje do nierównej walki z firmą, w której pracowała. Celem ograniczenie dostępu do broni. Porządne kino, którego siłą są dialogi i aktorstwo. Fajny do porównania z „Grą o wszystko”, żeby zobaczyć, jaką różnicę robi topowy scenarzysta.

Mommy Dead and Dearest [Kochana mamusia nie żyje]

Morderstwo kobiety-anioła dokonane przez jej niepełnosprawną córkę wstrząsa opinią publiczną. Nie wszystko jest jednak takie, jakim się zdaje. Porządny dokument z półki makingamurderowej.

Prestige, The. Prestiż

Dwóch zdolnych iluzjonistów konkuruje ze sobą po tragedii, jaka miała miejsce z ich udziałem kilka lat wcześniej. Seans powtórkowy. Podobał mi się bardziej niż za pierwszym razem, jednak niezmiennie nie rozumiem jego wysokich miejsc na wszelkich listach Top. A twist mocno się zestarzał.

Soldier Blue. Niebieski żołnierz

Jedyny ocalały z masakry Indian żołnierz rusza w niebezpieczną podróż razem z eskortowaną przez siebie białą dziewczyną odbitą z rąk czerwonoskórych. Niebieski żołnierz słusznie przeszedł do historii kina jako sztandarowy przykład antywesternu. Nie wiem tylko czy bardzo krwawy finał rzeczywiście był tu potrzebny.

Soodhu Kavvum

Doświadczony porywacz organizuje porwanie syna polityka, który na ich oczach zostaje porwany przez innych porywaczy. Uroczo pokręcona historia z paroma świetnymi dialogami, których bym się raczej nie spodziewał po indyjskim kinie. Szkoda, że po intermission trochę słabnie.

Spectral

Przyszłość. Spec od elektroniki wyrusza do Mołdawii, gdzie amerykańskie wojsko ma problem z siłami niewiadomego pochodzenia. Jeden z pierwszych i jeden z lepszych oryginalnych filmów Netfliksa. Dobrze zrealizowany zadowoli fanów miejskiej rozgrywki wojennej.

To Kill a Mockingbird. Zabić drozda

Beztroskie dzieciństwo sympatycznego rodzeństwa kończy się, gdy ich ojciec przyjmuje sprawę Murzyna oskarżonego o gwałt na białej kobiecie. Seans powtórkowy. Pamiętałem go jako o wiele lepszy. Film z pewnością ważny i aktualny, choć lata od premiery zrobiły swoje.

Todo sobre mi madre. Wszystko o mojej matce

Matka po stracie syna wyrusza do Barcelony, by tam odnaleźć jego ojca transwestytę. Bardziej podobał mi się na początku niż bliżej końca, ale chyba przeproszę się z Almodovarem i nadrobię jego najlepsze filmy.

Tremors. Wstrząsy

Mieszkańcy małego miasteczka na pustyni mierzą się z ogromnymi dżdżownicami. Seans powtórkowy. Klasyka kina B, która jednak nie ma aż takiego uroku, jaki miała oglądana pod koniec XX wieku.

Who Took Johnny

Historia nierozwiązanego do dzisiaj porwania chłopca, którego twarz jako pierwsza znalazła się z prośbą o pomoc na kartonie z mlekiem. Solidne docu-crime z momentami mrożącą krew w żyłach historią, która przytrafić się może każdemu.

Willow

Odważny liliput rusza z misją ratowania bajkowego świata przed zakusami złej królowej-wiedźmy. Seans powtórkowy nie przyniósł już takich emocji jak kiedyś. To fajne kino przygodowe, które nawet się nie zestarzało, ale nic ponadto.

Witness for the Prosecution. Świadek oskarżenia

Doświadczony prawnik podejmuje się obrony mężczyzny oskarżonego o zabójstwo bogatej wdowy. Proces szybko wymyka się spod kontroli. Z cyklu: Nadrabianie filmowych zaległości. Stylowy kryminał z solidnym twistem. Typowa Agatha Christie chciałoby się rzec.

Young Adult

Zagubiona w życiu ghost-autorka popularnych książek dla młodzieży wraca do rodzinnego miasteczka, by namieszać w życiu byłego chłopaka. Kiedy w końcu zebrałem się za nadrobienie tego tytułu okazało się, że całkiem niedawno go przecież nadrobiłem. No ale lubię tego typu amerykańskie obyczajówki, więc z chęcią obejrzałem raz jeszcze.

Podziel się tym artykułem:

3 komentarze

  1. Most na rzece Kwai dostał dwie noty – 6 i 7. Niby słaby ale oglądałeś 2 razy? 😉

  2. O, dzięki za czujność. Nie, zwyczajnie zje*ałem 🙂

  3. Zbadałem sprawę, powinien zostać w Szóstkach.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004