Premiery kinowe weekendu 19-21.01.2018. Atak paniki.
Premiery kinowe weekendu 19-21.01.2018. Atak paniki.

Poszedłbym, odc. 211

Styczeń jak to styczeń. Zamiast filmów, które za chwilę będą walczyć o Oscary, w kinach wszystko tylko nie one. Szkoda.

Premiery kinowe weekendu 19-21.01.2018

 

Cudowny chłopak, Wonder (2017) –  Nie poszedłbym 

Odhaczyłem Cudownego chłopaka na pokazie przedpremierowym i nie polecam wizyty w kinie. Nie chodzi o to, że Cudowny chłopak jest filmem złym, ale o to, że jest filmem mdłym i do bólu słodkim. Owena Wilsona tu mało, Julii Roberts tu mało, w zamian za to jest dużo rzeczy, o których po zobaczeniu zwiastuna każdy głupi wiedział, że będą. Właściwie tylko takie tu są. TVN, godzina 14:00. Oto przyszłość tego filmu.

Atak paniki (2017) –  Poszedłbym 

Atak paniki też odhaczyłem przedpremierowo i nawet RECENZJĘ sieknąłem. Mimo niezbyt wysokiej oceny – poszedłbym, choć ostrożnie. Ma Atak paniki sporo plusów, ale całościowo nie jest tak dobrym filmem, jakby to wynikało z zachwyconych opinii fruwających od dawna po necie.

Escape Room (2017) –  Nie poszedłbym 

Wcześniej czy później taki film musiał powstać no i powstał. Umówmy się, zwiastun nie jest taki zły, ale też nic w nim nie wskazywałoby na to, że autorzy choć trochę niesztampowo podejdą do pomysłu wyjściowego. A tu przydałoby się jakieś japońskie krwawe szaleństwo i olanie uśrednionego gustu kinowego widza.

Doświadczenie każe jednak przypuszczać, że chcąc spodobać się wszystkim (czyt. zagonić do kina jak najwięcej widzów), nie spodoba się nikomu.

Syn Królowej Śniegu (2017) –  Nie poszedłbym 

…ale przed obejrzeniem zwiastuna byłem przekonany, że to tylko formalność przed wlepieniem czerwieni. Ale nie! Wygląda interesująco. Może nie na kino interesująco, ale do obejrzenia na pewno interesująco.

Przed obejrzeniem zwiastuna wydawało mi się też, że oto pierwszy film, w którym Michalina Olszańska się nie rozbiera. No ale chyba jednak nie :).

Kobiety mojego życia, Les fantômes d’Ismaël (2017) –  Nie poszedłbym 

Są takie filmy, o których wiesz, że są nie dla ciebie. To właśnie taki film – nie dla mnie. Wam nie podpowiem, bo nie wiem. Rzućcie okiem na zwiastun, Marion Cotillard i Charlotte Gainsbourg, a będziecie wiedzieć: oglądać czy nie. Ale myślę, że to drugie.

DJ (2017) –  Nie poszedłbym 

Nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, żebym poszedł do kina na film z Mają Hirsch w głównej roli DJ-ki. Na pocieszenie dodam, że gorszy od Studniówki z początku roku raczej nie będzie. Choć wiadomo, nie widziałem ani jednego ani drugiego :).

No ale trzeba oddać sprawiedliwość, że Maja ładnie tu wygląda, a i potencjał na niezły film też jest. Nie wierzę jednak w cuda i w to, że debiutujący reżyser zaszokuje kinowy świat polskim filmem o świecie DJ-ów. Na takie cuda polskiego kina jeszcze nie stać.

Viktoria (2014) –  Nie poszedłbym 

Zwykła logika podpowiada, że wyświetlany w 2014 roku na festiwalu w Sundance film może wcale nie jest taki wybitny, skoro na premierę na świecie trzeba było czekać dwa, a w Polsce cztery lata. Zwykła logika.

Pachnie dobrze zrealizowanym lecz natchnionym ciężkim dramatem.

2 odpowiedzi

 1. Stanowczo nie zgadzam się do opinii nt. Cudownego Chłopaka, świetny film, polecam z całego serca, nie jest mdły i nie jest słodki. Nie jest to co prawda „Musimy Porozmawiać o Kevinie”, ale nie o to przecież chodziło. Film w lekkim tonie zmuszający w pewnych momentach do refleksji.

  Pozdrawiam
  Michał

 2. Quentin

  Jak pisałem, na pewno nie jest zły. Może też miałem zły dzień w trakcie seansu :). A z drugiej strony dałem mu 5, co na Filmwebie uchodzi za film średni, czyli by się zgadzało. U mnie trochę mniej, ale też staram się ostatnio nie szastać z wysokimi ocenami.
  Większość z tego co piszesz się zgadza, jest i lekki i zmusza do refleksji, ale chyba po prostu jest nie dla mnie i stąd jest jak jest.
  Pozdrawiam również.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl