×
Podsumowanie wydarzeń lipca 2021.

Podsumowanie wydarzeń lipca 2021

1 lipca – Donald Tusk próbuje przekonać Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budkę, żeby cieszyli się z jego spodziewanego wkrótce powrotu do polskiej polityki.

2 lipca – Michał Żewłakow jest niezadowolony z wyroku trzech lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za rąbnięcie autem po pijaku w autobus. Chce złożyć odwołanie od wyroku, który „komplikuje mu życie”, ale potem zmienia zdanie.

3 lipca – PiS rozpoczyna walkę z nepotyzmem. Zakazuje zatrudniania bliskich osób w spółkach Skarbu Państwa, no chyba, że mają kompetencje albo są w trudnej sytuacji życiowej. Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Budka i Trzaskowski udają, że się cieszą.

4 lipca – „Wiadomości” TVP odmieniają przez wszystkie siedemnaście przypadków nazwisko Donalda „”Für Deutschland” Tuska.

5 lipca – Łukasz Podolski zagra w barwach Górnika Zabrze w zbliżającym się sezonie Ekstraklasy. O ile mecze Górnika nie będą kolidować z nowym sezonem niemieckiego „Mam talent”, w którym też wystąpi Podolski.

6 lipca – Fakt podaje, że Zbigniew Boniek wypłacił sobie 1,5 mln złotych premii za sukcesy Biało-Czerwonych. Prezes PZPN dementuje, że była to premia za sukcesy Biało-Czerwonych.

7 lipca – Wszechświat robi wszystko, żeby TVP Info przestało 24/7 mówić o Donaldzie Tusku: w kolejnej nieudanej próbie Wszechświata, Hubert Hurkacz pokonuje na Wimbledonie Rogera Federera.

8 lipca – Zmagania olimpijczyków w Tokio śledzić będą na żywo puste krzesełka. Anna Mucha bierze fakturę na siedem stów za owoce morza, które wsunęła z chłopakiem w drogiej knajpie, a potem wypisuje w necie, że były niedobre.

9 lipca – Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału EURO 2020, choć wcześniej były takie ustalenia. Popularny Szpaku nie komentuje tej decyzji.

10 lipca – Niezaproszeni do studia EURO 2020 Stefan Szczepłek i Mirosław Żukowski zaczynają pisać tekst atakujący Marka Szkolnikowskiego za decyzję w sprawie Dariusza Szpakowskiego.

11 lipca – Anglicy fatalnie strzelanymi karnymi przegrywają finał EURO 2020, który wobec powyższego wygrywają Włosi.

12 lipca – Polskie szkoły od nowego roku zajmą się kształtowaniem cnót niewieścich. Na zajęciach w poniedziałki uczennice będą uczęszczać na lekcje gotowania, w środy nauczą się sprzątania, a w czwartki wychowania dzieci. Każda z nich otrzyma też kartę Multikościół.

13 lipca – Kolejnym niezależnym redaktorem naczelnym gazety należącej do wydawnictwa Polska Press zostaje kolega Andrzeja Dudy.

14 lipca – Występująca na zakończenie „Pytania na Śniadanie” słowacka piosenkarka Karin Ann zakłada na siebie tęczową flagę i dedykuje swoją piosenkę społeczności LGBTQ w Polsce.

15 lipca – W skrótach meczu finałowego EURO 2020 brakuje podziękowania Mateusza Borka dla Dariusza Szpakowskiego. Borek, Marek Szkolnikowski i Dana Scully uważają, że to nic sensacyjnego.

16 lipca – Górnicy, rolnicy i rybacy zamierzają rozpętać w Polsce piekło. Będą się musieli ustawić w kolejce chętnych.

17 lipca – Polski Związek Pływacki błędnie zgłasza na igrzyska 6 zawodników, w efekcie czego muszą oni spływać z Tokio, gdzie już szykowali się do startów. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas wiecu w Otyniu spokojnym głosem informuje, że rząd nie ma własnych pieniędzy, a tymi, które posiada z podatków wszystkich obywateli, chętnie podzieli się z przeciwnikami PiS i jego „Nowego Ładu”.

18 lipca – Samuela Anastazja Górska z „Top Model” nie chce żydostwa i LGBT. Marki, które z nią współpracowały, nie chcą teraz Samueli Anastazji Górskiej.

19 lipca – Po gdańskim przemówieniu Donalda Tuska trudno orzec czy częściej mówi on o PiS-ie, niż „Wiadomości” TVP mówią o Tusku. Radni Miłakowa sprawdzą, czy lokalny zespół artystyczny „Wiedźmuchy” złożony jest z czarownic. Decydujący głos w tej sprawie będzie miał proboszcz.

20 lipca – TVP ogłasza, że Słońce krąży wokół Ziemi. Wyjaśnia się wysoka pozycja utworów Basi Trzetrzelewskiej na Liście Przebojów Radiowej Trójki – Marek Niedźwiecki miał manipulować wynikami Listy. Szef Amazona, Jeff Bezos, leci z paczką w kosmos, ale zostawia awizo, bo adresata nie było w domu. Wydawca „PnŚ” z Karin Ann zostaje zwolniony z TVP, bo ów program śniadaniowy, który ocieplał kiedyś wizerunek Jarosława Kaczyńskiego, ma być z założenia apolityczny.

21 lipca – W Sejmie odbywa się cykliczne przedstawienie opozycji, która dobrze wie, że i tak nie ma szans na odwołanie nikogo z PiS-u (tym razem ministra Czarnka), ale udaje, że może to zrobić. Telewizja Polska planuje uruchomienie kanału TVP Teen, by odciągnąć młodzież od Tik Toka.

22 lipca – Wraz z ogłoszeniem nowych komentatorów debiutującej w sierpniu platformy Viaplay, staje się jasne, że w Polsce mamy więcej platform niż komentatorów.

23 lipca – Przynajmniej pół roku przerwy w grze czeka Bartosza Kapustkę po kontuzji odniesionej w trakcie cieszynki. Funkcjonariusze CBŚ nie oglądają ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio, bo na lotnisku w Krakowie zatrzymują syna Mariana Banasia, który z małżonką wracał z urlopu. Sam Marian Banaś też w spokoju nie obejrzy igrzysk.

24 lipca – Krzysztof Krawczyk będzie miał nagrobek jak Elvis Presley.

25 lipca – W Grodzisku Mazowieckim antyszczepionkowcy chcieli wedrzeć się do punktu szczepień, ale tylko się pokłuli. Radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt pokazała dziurę.

26 lipca – Karol Stopa mówi co, kurwa, myśli o tenisie ziemnym na igrzyskach. Rząd w obawie przed antyszczepionkowcami nie ograniczy im dostępu do wszystkiego. A jeśli nadal nie będą chcieli głosować na PiS, to dostaną 500+.

27 lipca – Działalność kończy serwis Nasza Klasa. Zastąpi go serwis Nasza Zdalna Klasa. Sejmowa Komisja Kultury przyjmuje projekt ustawy medialnej, tzw. Lex TVN. Dzięki niej, obok Naszej Klasy, zakończy działalność też TVN. Uruchomiony zostaje projekt Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa. Wcześniej został uruchomiony w 2016 roku. Kolejna przewidywalna data jego uruchomienia to rok 2025.

28 lipca – Arkadiusz Milik robi maturę, Jacek Góralski broni licencjat z teologii adwentystycznej, a państwo Lewandowscy piętnastą w sumie pracę doktorską obronioną w ciągu ostatnich czterech lat. Andrzej Duda wstrzymuje się z gratulacjami polskiej osadzie wioślarskiej, która na igrzyskach w Tokio zdobyła dla Polski pierwszy medal, bo w składzie osady jest lesbijka, która pozdrowiła swoją partnerkę na żywo w TVP.

29 lipca – Miłosz Kłeczek pyta Donalda Tuska o ziewanie. Zbigniew Boniek nabija sobie zasięgi gołym wnusiem.

30 lipca – Łukasz Podolski debiutuje w Ekstraklasie i szybko orientuje się, w co się wplątał. Andrzej Duda debiutuje jako aktor w reklamie firmy Red Is Bad. Jedna z jego decyzji zostaje przyjęta z aprobatą opozycji – podnosi uposażenie parlamentarzystom. Jacek Kurski chciał zapłacić za romantyczny weekend w Krakowie ze swoją ukochaną, ale zaskakuje potem sam siebie, bo okazało się, że wziął fakturę na TVP.

31 lipca – San Marino mija Polskę w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio, ale udanie kontratakujemy.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004