×
Podsumowanie wydarzeń kwietnia 2021.

Podsumowanie wydarzeń kwietnia 2021

1 kwietnia – Najstarsi Górale nie pamiętają takiego Prima Aprilisu. Na szczepienia przeciw COVID-19 niespodziewanie i bez żadnych zapowiedzi od bladego świtu mogą zapisywać się 40-latkowie. Szybko okazuje się, że to usterka systemu i że będzie do nich dzwonił automat, aby ustalić inny, późniejszy termin szczepień.

2 kwietnia – Kupuję spodnie dresowe z uruchomionego wczoraj sklepu „Kanału Sportowego”. Żartuję, kosztują dwie stówy.

3 kwietnia – Nadeszły święta. Czas radości, ale i zadumy. Rozważań o śmierci, życiu, zmartwychwstaniu i o tym, czy aktywistki powinny urządzać w Internetach zbiórki na kupienie sobie nowego komputera. Tymczasem usterkę systemu szczepień wykorzystuje Szymon Hołownia. Szczepi się i otrzymuje dyplom Dzielnego Pacjenta.

4 kwietnia – Rzeszów polską stolicą szczepionki.

5 kwietnia – Andrzej Duda żegna na Twitterze zmarłego w Lany Poniedziałek Krzysztofa Krawczyka. Jest w trendach ponad Wielkanocą i ponad Krzysztofem Krawczykiem.

6 kwietnia – Minister Czarnek planuje zastąpienie Polskiej Akademii Nauk, Narodowym Programem Kopernikańskim, choć twierdzi, że wcale nie.

7 kwietnia – Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz szczuje 10-letnie transpłciowe dziecko.

8 kwietnia – Wielkie chwile polskiego dziennikarstwa. Najpierw dziennikarze odkrywają zdjęcie, na którym prezydent Duda dzwoni z telefonu bez przypiętego kabla, a potem publikują analizy tego zdjęcia potwierdzające, że kabel był jednak podpięty.

9 kwietnia – W ciągu dwóch dni z powodu COVID-19 zmarło w Polsce blisko 1800 osób. Prezydent Duda ogłasza, że jest lepiej niż się spodziewano. Cała Polska w żałobie. Po śmierci księcia Filipa.

10 kwietnia – Redaktor Michał Rachoń blokuje redaktora Jacka Gnoja.

11 kwietnia – W Głogowie policja tłucze pałką kobietę. 10 tysięcy motocyklistów ucieka przed pandemią COVID-19 na Jasną Górę. Dzień tak nudny jak wieczorne 0:0 w meczu Lecha z Legią.

12 kwietnia – Z aresztu wychodzi Sławomir Nowak, sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na wniosek Adama Bodnara wstrzymuje zgodę na kupno wydawnictwa Polska Press Grupa przez Orlen, a w Chinach testowane są pieniądze z datą ważności.

13 kwietnia – Po znalezieniu luki w systemie deweloperskim, Daniel Obajtek znajduje lukę w systemie prawnym. Oświadcza, że kupił wydawnictwo Polska Press, zanim sąd zdecydował, że nie może go kupić. Joanna Lichocka będzie skarżyć się prezesowi Kurskiemu na Jana Pospieszalskiego, który w TVP ośmielił się skrytykować rząd.

14 kwietnia – Profil Konfederacji na fejsie lubi już ponad pół miliona fanów. To o 450 tysięcy więcej niż wyborców tej partii.

15 kwietnia – Niezależny Trybunał Konstytucyjny odwołuje upolitycznionego Adama Bodnara ze stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich.

16 kwietnia – Esmeralda Godlewska finguje swoją śmierć. Croissant Lagun terroryzuje Kraków.

17 kwietnia – Wykluczony cyfrowo Jarosław Kaczyński siada przed laptopem i chcąc zamówić na Glovo karmę dla kota, zamazuje przypadkiem swój dom w usłudze Google Street View.

18 kwietnia – Amerykanie szykują się do pierwszego lotu dronem na Marsie. Przemysław Czarnek zapowiada włączenie się do tego naukowego wyścigu zbrojeń – będziemy stawiać na biblistykę.

19 kwietnia – Powołana do życia zostaje piłkarska Superliga.

20 kwietnia – Zlikwidowana zostaje piłkarska Superliga. UEFA krzyczy najgłośniej, że była zdradą szlachetnych ideałów piłki nożnej.

21 kwietnia – UEFA może spokojnie przygotowywać nowy format Ligi Mistrzów, który wygląda prawie dokładnie tak samo jak krytykowana Superliga.

22 kwietnia – W sieci wrze na temat plotek o zakończeniu emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Nieoficjalnie mówi się, że ma go zastąpić teleturniej wiedzy o Starym i Nowym Testamencie.

23 kwietnia – Prezydent Duda znów podpisuje. Tym razem zgodę na zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

24 kwietnia – Pyrrusowe zwycięstwo Kamila Maczugi z Lewicy Razem. Chciał od Samuela Pereiry zdjęcie penisa. Podobno dostał zdjęcie z dowodu osobistego.

25 kwietnia – Blanka Lipińska zachwycona Złotą Maliną za najgorszy scenariusz dla filmu „365 dni”. Nagroda ta udowadnia, że „365 dni” miał scenariusz.

26 kwietnia – Podczas gdy prosty lud walczy w Lidlu o lody Ekipa, naczelnik Kaczyński zajada się francuskimi specjałami z Vincenta.

27 kwietnia – W najdłużej trwającym serialu od czasu „Mody na sukces” Jarosław Kaczyński znów ogrywa opozycję.

28 kwietnia – Dzień wielkich pojedynków. Anthony McGill kontra Stuart Bingham, Judd Trump kontra Shaun Murphy, PSG kontra Manchester City, Marian Banaś kontra PiS, Lewica Razem kontra Strajk Kobiet, Mateusz Morawiecki kontra obostrzenia COVID-19.

29 kwietnia – Daniel Obajtek zapowiadał, że nie będzie żadnych zwolnień w Polska Press, dlatego nikogo nie dziwi, że zwolniono naczelnych należących do tego wydawnictwa „Gazety Krakowskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Nowin” oraz „Dziennika Zachodniego” i „Dziennika Łódzkiego”.

30 kwietnia – Internet żyje wczorajszym „Hejt Parkiem”, w którym Krzysztof Gonciarz zgodził się z Krzysztofem Stanowskim, że nie musi się zgadzać ze wszystkim, co mówi Stano.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004