×
Filmowy marzec 2020 w ocenach. Big Freeze, Tragedia w Kongo (2020), reż. John James.

Filmowy marzec 2020 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało w marcu.

Filmowy marzec 2020 w ocenach

8

Big Freeze. Tragedia w Kongo

W wyniku globalnego ochłodzenia Afryka zostaje skuta lodem. Mieszkańcy ubogiej wioski w Kongo próbują za wszelką cenę przetrwać w zupełnie nieznanej sytuacji. Kiedy oglądasz takie filmy, zastanawiasz się na tym, czy rzeczywiście robisz wszystko, żeby uratować swoją planetę.

Znajomy mojego kolegi

Polski film dokumentalny o zjawisku znajomego kolegi. Twórcy filmu na tropie miejskiej legendy o znajomym pracującym w ministerstwie i przekazywanych przez niego informacjach o stanach wyjątkowych, zamykaniu miast i braku papieru toaletowego w sklepach.

7

Alien: Lobsters. Kosmiczne homary

Grupa kosmicznych komandosów z planety homarów wyrusza na planetę X-543, na której zaginęła poprzednia ekspedycja. Na miejscu muszą walczyć o przetrwanie, bo na Ziemi, jak nazywają tę planetę miejscowi, homary są zjadane. Japończycy zakupili prawa do filmów Ridleya Scotta i robią je po swojemu. W przyszłym roku planowany jest prequel.

American Football, Bloody Hell. Piłka po amerykańsku

Grupa piłkarzy z najlepszych europejskich klubów wyrusza do Stanów, by spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim. Zaczęło się od wpisu Cristiano Ronaldo na Instagramie. Temat podjął Peter Berg. W efekcie powstała zabawna komedia, ale też rasowe kino sportowe z gatunku: zaciśnij zęby i pokaż im wszystkim, że nie jesteś nażelowanym pajacem toczącym się po murawie od byle dotknięcia palcem.

Handsome Twins. Przystojni bliźniacy

Dramat obyczajowy o codziennych problemach przystojnych mężczyzn. Dziw bierze, że dopiero teraz ktoś wpadł na ten pomysł: w rolach bliźniaków Ben Affleck i Scott Adkins.

Ron Man

Dokumentalna biografia człowieka, który był w stanie samemu zrobić sobie laskę. Przed państwem Ron Jeremy.

6

Captain China. Zhongguo duizhang aka Kapitan Chiny

Kiedy zamordowani zostają Kapitan Ameryka, Red Guardian, Kapitan Żbik oraz inni superbohaterowie, świat może uratować jedynie Kapitan Chiny. Chińska superprodukcja sfinansowana ze sprzedaży maseczek chirurgicznych do Europy. Typowy film komiksowy z efektami specjalnymi do dopracowania.

Clairvoyant 2. Jasnowidz 2

Ojciec zaginionej dziewczynki ulega prośbom żony i zatrudnia jasnowidza, choć wie, że to strata pieniędzy. Ziemia zaczyna palić mu się pod stopami, gdy jasnowidz wskazuje mordercę córki – jego. Sequel najlepszego filmu zeszłego roku nie jest już tak dobry i widać, że pisany w pośpiechu. Ale ogląda się nieźle.

Dambo

Kolejna animacja japońskiego studia Fibli mająca na celu zwrócić uwagę na nielegalny handel kością słoniową. Doświadczony przez życie słoń Dambo odwiedza starego przyjaciela. Dowiaduje się, że ten nie żyje. Podobnie jak reszta jego kolegów – zginął z rąk kłusowników. Wkrótce na Dambo zaczyna polować miejscowy gliniarz i jego podwładni. Nie lubię animek.

Ninjaland

Weteran wojny w Wietnamie rusza na ratunek porwanej córki kolegi, która jest przetrzymywana na terenie wielohektarowej posiadłości chronionej przez setki wyszkolonych wojowników ninja. Powrót ukochanego gatunku filmowego sprzed lat jest filmem przeciętnym. Sprawia wrażenie sondy społecznej – jeśli się spodoba, zrobimy coś fajniejszego.

Romeo & Julia. Romeo i Julia

Tragiczna historia pochodzących ze zwaśnionych rodzin nastoletnich Romea i Julii z włoskiej Werony, którzy zakochują się w sobie i potajemnie biorą ślub. Jeden z kandydatów do Oscara w kategorii „najlepszy scenariusz oryginalny”. O tym wyreżyserowanym przez 19-letniego Da-shoona Rushfielda filmie było głośno za sprawą procesu, w którym reżyser udowodnił, że nie wie, kto to Szekspir i nigdy nie czytał „Romea i Julii”. Da-shoon pozwał każdego krytyka, który nazwał jego film „remakiem” bądź „adaptacją”.

5

365 Days of Grey. 365 dni Greya

Znudzony Anastasią Steele Christian Grey porywa włoskiego mafiosa Massimo Torricelliego i daje mu 365 dni na to, aby się w nim zakochał. Fabuła amerykańskiego remake’u polskiego hitu erotycznego do końca trzymana była w tajemnicy. I trudno się dziwić – tego nie spodziewał się nikt!

Fatal Masturbation. Fatalna masturbacja

W trakcie prywatnego pokazu na sekskamerce John jest świadkiem morderstwa modelki. Nie jest w stanie przejść nad tym do porządku dziennego, ale też niewiele może zrobić, bo morderca nagrał Johna w trakcie onanizmu i grozi, że powie o wszystkim jego żonie. Krytycy ironicznie nazwali to dzieło Uwego Bolla „Wyborem Zofii 2”. Film na pewno wypadłby lepiej, gdyby unikał typowej dla kina sexploitation dosłowności.

4

Bus Stop. Przystanek

Na przystanku autobusowym zamordowana zostaje kobieta. Prowadzący śledztwo detektyw podejrzewa, że morderca znajduje się wśród gromadzących się w pobliżu gapiów. Bodaj pierwszy film w historii nakręcony nie dość, że na jednym ujęciu, to jeszcze na jednym ustawieniu kamery i w jednym kadrze. I to wszystko, co w nim interesującego.

Coronacula

Hrabia Dracula zostaje zarażony koronawirusem. Prowadzi to do niespodziewanych reperkusji. Przegrany w wyścigu o miano pierwszego filmu o koronawirusie. W momencie premiery był już siódmym filmem o koronawirusie.

Woman-Man. Babochłop

Jack Carter zostaje pogryziony przez radioaktywną kobietę. W efekcie zyskuje niekoniecznie oczekiwane moce. Kolejna wariacja na temat kina superbohaterskiego. Nieśmieszna komedia z żartami o PMS-ie i trwającymi w nieskończoność zakupami sukienek. Czuć też wyraźną inspirację zeszłorocznym „Man-Fox” o lisie pogryzionym przez radioaktywnego człowieka.

3

Midnight in Paris 2. O północy w Paryżu 2

Nadużywający alkoholu paryski artysta po wszyciu esperalu zaczyna spotykać zmarłych muzyków, którzy też mieli kłopot z alkoholem. Woody Allen zupełnie bez formy.

Romeo Nowak i Tajemnica Złotego Pociągu

Do Wałbrzycha przyjeżdża światowej sławy archeolog Romeo Nowak, by rozpocząć poszukiwania legendarnego Złotego Pociągu. Nazywany „polskim Indianą Jonesem” Romeo Nowak to w interpretacji Wojciecha Mecwaldowskiego całkiem interesująca postać. Która zasłużyła na lepszy film niż „Tajemnica Złotego Pociągu”. 80% jego akcji to milcząca eksploracja kompleksu Riese w Górach Sowich.

Three-pointer. Rzut za 3 punkty

Oparta na prawdziwej historii opowieść o drużynie karłów, która postanawia rzucić wyzwanie gwiazdom afrykańskiej koszykówki. Pierwszy sportowy film w historii Nollywood. Amatorska produkcja, która nie nadrabia sercem ani tym bardziej scenariuszem.

1

Rabid Hogs Invasion. Inwazja wściekłych knurów

„Najgorszy film wszech czasów”. „Po seansie musiałem wymyć oczy”. „Na odtrutkę włączyłem „Ludzką stonogę 3”. Brawo za odwagę. „Inwazja wściekłych knurów” jest chyba pierwszym filmem w historii, w którego zwiastunie zacytowane zostały jedynie fragmenty złych recenzji. Nie zmienia to faktu, że film naprawdę jest beznadziejny.

Titanic

Córka hrabiego Radziwiłła w trakcie rejsu Titanikiem zakochuje się w ubogim szewcu Marcinie. Polski remake filmu Jamesa Camerona z Sebastianem Fabijańskim i Katarzyną Zielińską w rolach głównych. Rozgrywający się głównie w kajutach i kończący w momencie zderzenia się statku z górą lodową.

Podziel się tym artykułem:

4 komentarze

  1. frank drebin

    Żadnych dziesiątek w tym roku panie Q? Nawet dziewiątek? Wydawałoby się, że tyyyyle czasu na oglądanie mamy więc coś z „wyższej półki” powinno się trafić.

    A tak BTW, to pamiętam, że chyba dwa razy dałem się zrobić 🙂 Za pierwszym razem to dopiero po trzecim chyba nieznalezionym na Filmwebie filmie coś mi zaświtało, takie petardy a na FW nic???

    BTW2, takiego Titanica ale z młodą Trzebiatowską to bym se obejrzał. Tęsknię za nią.

  2. Masz dwie jedynki, nie wybrzydzaj!

  3. American Football, Bloody Hell – oglądał bym 🙂

  4. czekam na dzień, kiedy naprawdę nakręcą film z prima-aprilisowego spisu Q 🙂

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004