×
Premiery kinowe weekendu 31.05.2019. Pokémon: Detektyw Pikachu, Pokémon Detective Pikachu (2019).

Poszedłbym, odc. 282

Nie wjeżdżamy w czerwiec z nie wiadomo jakim przytupem. Kina liczą na to, że obłowią się na Dzień Dziecka, więc wszyscy, którzy nie są dziećmi, mogą obejrzeć film o Pikachu i potem się rozejść.

Premiery kinowe weekendu 31.05.2019

Pokémon: Detektyw Pikachu, Pokémon Detective Pikachu (2019) –  Poszedłbym 

Żółty Pikachu jest tak skutecznym wabikiem, że nie mam żadnych wątpliwości, że do kina pójdę z ochotą, żeby zobaczyć to kolejne wcielenie Ryana Reynoldsa. Jednakowoż uważam, że reszta z występujących tu Pokemonów jest zbędna i sam Pikachu by wystarczył. Nie mają tego uroku i tego wszystkiego, co ma ten żółty gnojek. A to sprawia, że już w zwiastunie czuć ten dysonans, który co kroku przypomina, że jesteś starym chłopem, który przyszedł do kina na film dla dzieci.

Słońce też jest gwiazdą, The Sun Is Also a Star (2019) –  Nie poszedłbym 

Jak na mój gust za dużo tu Paulo Coelho jak na film, w którym nikt nie umiera na śmiertelną chorobę. Lubię tego typu miłosne opowiastki, ale podane w mniej wyszukanej formie niż ta, siląca się na artystyczne kino z przekazem rodem z żółtych karteczek Pawlikowskiej.

Herezja, The Convent (2018) –  Nie poszedłbym 

Jak grzyby po deszczu powstają filmowe hołdy mające przypomnieć klimat kina lat 80. ubiegłego wieku. Problem z Herezją jest taki, że nie jest żadnym hołdem dla takich produkcji. Jest filmem, który mógłby zostać nakręcony w latach 80. z niewielkim budżetem i z przeznaczeniem prosto na kasety wideo. Wtedy pewnie mógłby kogoś zainteresować. 4/10. RECENZJA FILMU

Dzień czekolady (2018) –  Nie poszedłbym 

Polskie kino dla dzieci i młodzieży, brrrrr.

Sauvage (2018) –  Nie poszedłbym 

Praktycznie każdy kinowy weekend przynosi propozycję z gatunku: w kinie nie, w domu czemu nie. Tym razem taką propozycją jest Sauvage, choć mam nieodparte wrażenie, że nie do końca chciałbym zagłębiać się w jego świat.

Paskudy. UglyDolls, UglyDolls (2019) –  Nie poszedłbym 

Bajkowa sztampa. Jesteś wyjątkowy, uwierz w siebie, nie daj sobie wmówić, że nie masz żadnej wartości, bo ona kryje się w sercu, a nie w firmowych metkach. Do tego typu filmów animowanych potrzebny jest jakiś fajny pomysł, samo przesłanie to za mało.

To boli, Pestkop (2017) –  Nie poszedłbym 

Dziwny ten poniższy zwiastun. Hollywoodzki taki (a właściwie Holywoodzki, skoro to film z Holandii). Można odnieść wrażenie, że z poważnego problemu zrobili rozrywkowy thriller przez co ów problem się rozmyje w gatunkowym kinie. Inna sprawa, że kto w 2019 roku będzie chodził do kina na filmy z roku 2017?

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004